Diğer
  Ana SayfaHaberÖnemli NFT Projeleri, Balina Tehlikeleri ve Popüler NFT Dataları!

  Önemli NFT Projeleri, Balina Tehlikeleri ve Popüler NFT Dataları!

  -

  NFT topluluklarının her ne kadar bir mega-boğa beklentisi olsa da, potansiyel çöküş olasılığı sorunu yatırımcıların kafasını karıştırıyor.

  Dijital varlık ekosistemi, yaygın olarak “yeni nesil zenginlik” biçimi olarak kabul ediliyor. Yıllar boyunca, birçok sektörü acımasızca eleştiren bir çok eleştirmen olsa da, kripto varlıkların değerini ve felsefelerini kabul eden, çok daha fazla insan oldu. Ancak diğer yatırım varlıklarında olduğu gibi bu varlıkların da bir bağışıklık eksikliği var. Bu da “balina manipülasyonu” olarak adlandırılıyor.

  Aynı örnekler 2017 boğa koşusu sırasında da gözlemlendi. 2020’nin DeFi sezonunda da benzer örneğini gördük. Şimdi ise NFT’ler, bu tür davranışlar için bir sonraki durak olabilir gibi görünüyor.

  “NFT sektöründe de manipülasyonlar beklenebilir mi?” sorularını cevaplayabilmek için popüler NFT projelerini incelememiz gerekir. Hadi popüler projelerin datalarını yakından inceleyelim.

  Popüler NFT Projeleri Hakkında Veriler Ne Diyor?

  CryptoPunks, Axie Infinity, Pudgy Penguins ve Bored Ape Yacht Clubs gibi popüler NFT projelerinden bazıları, Balina Koleksiyon Endeksi ve “benzersiz” sahiplik oranı baz alınarak değerlendirildi.

  Balina Koleksiyon Endeksi (WCI) ilk 10 cüzdanın elindeki NFT sayısının altını çizmektedir. Ayrıca Holders Ratio (HODL oranı) belirli bir NFT projesinin, kişilere erişimini ölçmektedir. Yüksek hodl oranı ve düşük WCI, piyasa manipülasyonuna daha az eğilimli ve insanlara daha fazla ulaşmış bir projeye işaret ediyor.

  NFT-08.31

  Şimdi, verilere göre, Bored Ape Yacht Club veya BAYC ve Pudgy Penguins projelerinin Balina Koleksiyon Endeksi sırasıyla %6.24 ve %6.70 oluyor. Bunlar ekosistemde var olan en iyi koleksiyonlara sahip olarak gözükmektedir.

  CryptoPunks adı verilen Ethereum tabanlı popüler NFT’ler, 1410 NFT’nin 14 cüzdana ait olduğu için daha yüksek bir balina manipülasyonuna sahiptir. Bununla birlikte, CryptoPunks yazım sırasında 3.1 milyar dolarlık büyük bir piyasa değerine sahip. Yani, manipülasyon olasılığı piyasa değerine kıyasla düşük kalıyor.

  Son zamanlarda büyük satışlara ev sahipliği yapan bir başka popüler NFT, Axie Infinity koleksiyonuydu. 45 bin kişinin tuttuğu Axie koleksiyonunda toplam 283 bin NFT bulunuyor. Balinalar ise sadece 1 milyon doların üzerinde bir değerlemeye sahip.

  Ancak şunu da unutmamak gerekiyor ki balinalar birden fazla cüzdan kullanabiliyor.

  NFT Yatırımcıları Ne Kadar Risk Altında Yatırım Yapıyorlar?

  Verilere göre NFT’ler için tehdit daha düşük. Bu nedenle yatırım risk önemli ölçüde azalıyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, yatırımcılar NFT’lerin hala yeni bir alan olduğunu not etmelidir. Değerin büyük ölçüde piyasa ilgisine bağlı olduğu bir yer. Yani manipülasyondan ziyade, değerde agresif bir düşüş daha büyük bir sorun olabilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler