Dogecoin Fiyat Analizi: Önemli Destek Kırıldı!

dogecoin-freshblue-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Dogecoin fiyatı, diğer büyük altcoinlere kıyasla geçen aydan beridir performansı kötü olan altcoinlerden biri. Fiyat, 20 temmuzdaki dip seviyenin belirlenmesinden bu yana %75 civarında arttı. Birçok kişi DOGE fiyatının şimdiye kadar 0,30 dolar seviyesinin çok üzerinde olmasını bekliyordu. Ancak BTC ve ETH’nin genel olarak kararsız olduğu bir haftada DOGE kararsız kaldı.

Dogecoin 0.3 Doları Tekrar Aşabilir mi?

DOGE gibi kripto paralar bu yılın nisan ve mayıs aylarında zirve yaptı. O zamandan beridir ise bu varlıkların çoğunluğu %50 düştü. Birçok yatırımcı DOGE ve benzer diğer kripto paraların başka bir boğa dalgalanmasına gidip gidemeyeceği konusunu merak ediyor. DOGE’de geçen yıl yaşanan büyük kazançlar, diğer birçok altcoinin arkasından yükseliş yaşayamamasının bir nedeni olabilir. Tabi çoğu altcoin güzel yükselişler yaşadı. Ancak beklenen fiyat yükselişlerinin yaşanmadığı çoğu yatırımcı tarafından biliniyor.

Dogecoin aylık en yüksek seviye olarak 0.35 dolara ulaştığından beri fiyatlar kabaca %20 düştü. Son 2 haftadır görülen fiyat hareketleri DOGE’nin  alçalan üçgen deseni oluşturmasına neden oldu. Düşen kamaların genellikle %80’i boğadır. Çünkü deseni etkinleştirmek için tepeden bir kırılma gereklidir.

Dogecoin-08.30

DOGE fiyatının 0.30 dolar seviyesine doğru bir başka yükselişi için, boğaların düşen kamanın üst çizgisini aşması ve 0.306’da bulunan büyük direnci aşması gereklidir. Boğalar bunu başarırsa, altcoinin yeni yükselişler yaşama şansı olacak.

Formasyon Hedefi DOGE İçin Olumlu Gözüküyor!

Son iki haftadaki Bitcoin performansına dayanarak, yakında daha büyük bir fiyat hamlesinin geleceğini beklemeliyiz. Bitcoin’in aşağı yönlü kırılması durumunda, DOGE fiyatı büyük olasılıkla buna uyacaktır. Yazının yazıldığı sırada DOGE büyük bir destek bölgesi içinde 0.269-0.288 dolar arasında işlem görüyor. Bu bölge ile birlikte 30 günlük MA destek olarak bulunuyor. DOGE bu MA’yı yaklaşık bir aydır destek olarak kullanıyor. Ayılar piyasa üstünlüğünü kazanırlarsa ve DOGE fiyatını bu iki önemli seviyenin altına itebilirlerse, fiyatların 0.20 dolara kadar düşmesi beklenebilir.

Stokastik RSI’da piyasa üstünlüğünün son bir kaç gündür aşırı satış bölgesinde olduğu gözleniyor. Bu, fiyatın 2o MA ve düşen kama içerisinde kalmaya devam etmesi süresince olumlu olarak değerlendirilebilir. MACD ise fiyatla birlikte geçen hafta tersine döndü. MACD histogramında gözlenen kırmızı çubuklarda piyasa üstünlüğünün ayılarda olduğunu gösteriyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster