Dogecoin ve Shiba Uni Altcoin Fiyat Analizi

analiz-9

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Piyasa şu anda Bitcoin ve Ethereum fiyat hareketlerini takip ederken Dogecoin gibi bazı altcoinler olumsuz görüntüye sahipler. Ancak 2021 ilk çeyreğinin yıldız altcoinleri düşüş yaşamaya başladığından, yatırımcılar bir çıkış yolu arıyor olabilirler.

Dogecoin ve Shiba Uni İçin Tablo Negatif!

DOGE ve SHIB gibi altcoinler için genellikle trend belirli topluluklarından muazzam destek alır. Ancak bu desteğin eskisi gibi olmadığı bariz bir gerçek. Son 11 günde hem DOGE hem de SHIB sırasıyla %21 ve %22 düşüş yaşadı. Ek olarak bu düşüş yatırımcılarını çok etkiledi.

shiba-08.28

Bu düşüşün başlamasından bu yana karlı adres sayısı azalıyor. Bu azalış altcoin piyasalarını önemli ölçüde etkiledi. Shiba Inu sahipleri bir şekilde %15 karlılıktan %50’ye yükselmeyi başardı. Ancak yazım sırasında bu adreslerin %61’i kar kaybına uğrayarak zarara geri döndüler. Aynı süre içinde SIHB’in karlı adres sayısı 300.000 azalırken DOGE’de de durum farklı değildi.

d3-08.28

Ancak bu sürpriz bir sonuç değil. Çünkü zincir üzerindeki ölçümler şu anda ayı üstünlüğünün olduğunu kanıtlar nitelikte.

Yatırım Yapmaya Değer mi?

Bu soruyu cevaplamak biraz zor. Çünkü her iki altcoin için de toplulukların desteği hala yüksek. Piyasa duyarlılığı, finansal olarak olumsuz olsa da olumlu gözüküyor. Ek olarak yatırımcılar yatırım yapmaya devam ediyorlar. Ancak bu, DOGE sahiplerinin piyasada hakim olan satış baskısına rağmen paniklemediklerini gösteriyor.

Şu anda satışların alımlardan daha fazla olduğu gözükmekte. Ek olarak Dogecoin’i satın almak yerine satmak için 70 milyon DOGE (17,5 milyon dolar değerinde) faktörüyle daha yüksek rakamlar görülmektedir.

dogecoin-1

Öte yandan, Shiba Inu için alımlar satışlardan daha yüksek gözüküyor. Bu satın almanın arkasındaki büyük bir itici güç, OpenSea tarafından yapılan son duyurudur. En büyük NFT pazarı artık SHIB’i geçerli ödeme seçenekleri olarak kabul etmeye başladı. Bu duyuru, yatırımcılar arasında beklenen boğa üstünlüğünü geri getirebilecek gücü altcoine verebilir.

Genel kripto para piyasası 2 altcoin için pozitif gözükmese de Shiba Unı yukarı yönlü geri dönüş yapabilme gücünü kendisine sağlamış olabilir. Ek olarak kripto para piyasası Bitcoin ile yön buluduğundan yatırımcıların Bitcoin’in fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster