Dogecoin Fiyat Analizi: DOGE İçin Hedef Neresi?

dogecoin-freshblue-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Dogecoin yazım sırasında 0.31 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoinin fiyatı geçen haftadan bu yana neredeyse %10 düştü. Fakat göze çarpan formasyon hedeflerinin gerçekleşebilme ihtimali yatırımcıları ümitlendiriyor.

Dogecoin Yatay Seyir Ediyor!

Dogecoin son bir aydır genel olarak konsolide olarak yatay hareketler sergiliyor. Çünkü birçok kripto para parabolik yükselişler sergiledi. Birçok yatırımcı DOGE’nin neden en az 0.40 doların üzerinde olmadığını sorguluyor. Çünkü ATH seviyesi 0.70 doların üzerinde bulunuyor. Genel olarak, Dogecoin’in neden diğerlerine kıyasla güçlü bir dalgalanma yaşamadığı konusunda iyi bir neden, geçen bir buçuk yıl içinde ne kadar yükseldiğidir. Mart 2020’deki dipten bu yana, DOGE fiyatı hala yaklaşık %25.000 arttı. Bununla birlikte, bu yükseliş daha yükseğe çıkamayacağı anlamına gelmez. Boğaların güçlenmesi ile mevcut formasyon hedeflerinin gelebilme olasılığı artacaktır.

DOGE fiyatı 0,25 doların üzerine çıktığından beri dip trend seviyesini koruyor. Bu trend çizgisi yaklaşık 3 haftalıktır ve fiyat henüz aşağı yönlü kırılmamıştır. Bu eğilim, açık mavi renkte gösterilen boğa flamanın alt kısmını da oluşturmuştur. DOGE bu üçgenin zirvesine yaklaşıyor. Bu da yakında bir kırılmanın meydana gelebileceğini gösteriyor.

Dogecoin-08.24

Boğaların yukarı yönlü fiyat eylemi için öncelikle 0.327-0.338 dolar ana direnç seviyelerini aşmaları gerekiyor. Bu kırılım ile direnç seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlanırsa altcoin için bir sonraki hedef 0.37 dolar seviyeleri olacaktır.

Formasyonun Hedefi Yüksek Seviyeler!

Çoğu zaman bir boğa bayrağı oluşumu ile yüksek seviyedeki hedeflerin gelebilmesi %80 doğruluk oranına sahiptir. Boğaların yukarı yönlü hareketi sürdürememesi ve flamanın altında kırılması durumunda 0.296 dolara kadar bir düşüş beklemeliyiz. Bunun olabilmesi için ayıların DOGE fiyatını ağustos ayının başından beri fiyatı yüksek tutan 70MA’nın altına itmesi gerekir. Fakat fiyat bu hareketli ortalama ile birlikte orta vadeli trendin altında kırılırsa, bir düşüş trendi oluşması muhtemeldir. Destek $0.296, $0.281 ve $0.265’te bulunacak.

Stochastic RSI’a bakarken, 50’nin orta değeri etrafında hareket ettiğini görebiliyoruz. Bu, boğalar ve ayıların ciddi bir güç savaşında olduklarını gösterir. Ek olarak bu durum kısa vadede bir kırılımın meydana geleceğini belirtir.

Altcoin için gün içinde volatilitenin düşük olduğunu söylemek yanlış olmaz. DOGE için gün içi ilk direnç seviyesi 0.327 dolar seviyesinde bulunuyor. Ek olarak ilk destek seviyesi de 0.313 dolar seviyesinde bulunuyor.

Ayrıca altcoin yatırımcılarının lider kripto para birimi Bitcoin‘in fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster