Cardano Fiyat Analizi: Popüler Altcoin ADA Yeni ATH Yaptı!

CARDANO-08-forest

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Cardano şu anda piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi olarak işlem görüyor. Altcoin dün gece kapanışından önce 3 doların hemen altında 2.97 dolarda yeni bir ATH yaptı. Altcoin sadece geçen hafta 2.49 dolarda yine yeni bir ATH yapmıştı. Fiyattaki son dalgalanma Alonzo güncellemesi ile Cardano ağındaki en büyük güncelleme ile geldi. Bu geliştirme faaliyetleri altcoin için fiyat artışını sağladı. Ek olarak da yeni ATH ‘ler yapmasına yardımcı oldu.

Cardano-08.24
ADA’USDT günlük grafiği

Cardano İçin Yükseliş Duraklamıyor!

ADA fiyatı ağustos başında 1.36 dolardan başlayarak yükselmeye başladı. Şimdi üç haftada fiyatını iki katından fazla arttırdı. Altcoin, proje için en heyecanlı güncellemeye yaklaşırken geçen hafta içinde %40’ın üzerinde değer kazandı.

12 Eylül’de planlanan Alonzo hard fork, Dapps ve Defi’nin yeni bir çağına izin verecek akıllı sözleşme entegrasyonu getirecek. Bu aynı zamanda Cardano’yu Ethereum ve Polkadot gibi altcoinlere karşı yarıştırmaya yönelik uzun vadeli pozitif bir gelişme olarak görülüyor. Akıllı sözleşme entegrasyonu tamamlandığında Cardano blok zinciri, merkezi olmayan yeni bir iş çağının kapılarını açacaktır.

Akıllı sözleşme güncellemesi, Londra hard forkun Ethereum fiyatı için yaptığı gibi ADA fiyatı için benzer bir katalizör olarak rol aldı. Görünürde bir üst sınır olmadığından ve kripto para piyasasının çoğunluğu henüz ATH’lerini yeniden test etmemişken, ADA fiyatı yeni rekorlar kırabilir.

Sosyal Medya Gücü Bitcoin’i Geride Bıraktı

Cardano ayrıca çok güçlü bir sosyal medya topluluğuna sahiptir. Santiment verilerine göre, ADA için bahsedilen sosyal medya verileri yeni yüksekleri test ediyor. Ayrıca lider kripto para birimi Bitcoin‘i kısa sürede geride bırakabiliyor.

ADA fiyatı için öncelikli hedef 3 dolar seviyesinin aşılması olacaktır. Bu seviyenin üzerindeki kalıcılık altcoin için yeni ATH olasılığını arttıracaktır. Altcoinin piyasa değeri 100 milyar dolara yaklaşarak BNB’yi geçerek piyasa değerine göre üçüncü sıraya yükseldi. Ek olarak Alonzo güncellemesine birkaç hafta kala Cardano sonunda Ethereum için ciddi bir rakip olabilir.

Ayrıca kripto para piyasası çoğu zaman Bitcoin ile hareket ettiğinden yatırımcıların lider kripto para biriminin fiyat hareketleri de takip etmesi gereklidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster