Bitcoin’den 100.000 Dolar Serüveni: Yükseliş Sebebi Çekirdek Geliştirmeleri mi?

Bitcoin-freshblue-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin için 50.000 dolar seviyelerine geri dönüş, önemli bir kilometre taşı oldu. Sadece lider kripto para için değil tüm kripto para piyasası için önemli bir gelişmeydi bu. Üç aydan uzun bir süredir ilk kez BTC’nin 50.000 dolara dönüşü çok beklenen bir direnç seviyesinin kırılması ile gerçekleşti. Önemli direnç kırılımı, Bitcoin’in 100,000 dolarlık ütopik serüvenini akıllara getirdi.

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada günlük ve haftalık grafiklerde sırasıyla %1.79 ve %5.74’lük kazançlar sağladı. Ek olarak yazım sırasında 50.200 dolar seviyelerinden işlem görüyordu. Lider kripto para ATH’sine çok uzak olmayan bir seviyede bulunuyor. Bu yüzden Bitcoin için yönünün neresi olacağı hala kafalarda soru işareti olarak yer almaya devam ediyor. Gerçekten BTC için hedef 60.000 doların yukarısında mı bulunuyor? Hadi gelin birlikte inceleyelim.

Bitcoin’in Uzun Vadeli Yatırımcıları Hareket Halinde!

Bitcoin fiyatının hareket halinde olmasıyla birlikte, büyük bir yükseliş kaydeden bir metrik ASOL oldu. BTC 50.000 doları test ederken, ASOL (Ortalama Harcanan Çıktı Ömrü) 22 Ağustos’ta 111 ile 3 yılın en yükseğine dokunduğu için piyasa büyük hodl satışına tanık oldu. Bu, geçmiş alımların Ocak 2019’dan bu yana satışa geçtiğinin ilk işaretiydi.

Asol-Bitcoin

Yüksek ASOL değerleri, geçmiş alımların büyük bir kısmı hareket halindeyken, potansiyel olarak kar elde ettiğinde veya piyasa gücünden yararlandığında gerçekleşir. 60’dan büyük ASOL değerleri nadirdir. Yalnızca geçmiş alımlarda kar veya zarar fark ettikçe yüksek volatilite dönemlerinde ortaya çıkma eğilimindedir.

Bitcoin’in yüzdelik kâr arzı 22 ağustosta tüm zamanların en yüksek 85.17’sini gördüğünden bu makul görünüyordu.

Ayrıca, MSOL bir aylık ATH’ye de ulaştı. Bu, ağ trafiğinin daha büyük bir bölümünün satışları için geçmiş alımlar olduğunu ima etti. Ayrıca, ASOL değerleri MSOL değerlerinden daha yüksek olduğundan, geçmiş alımların trafiğe hakim olduğu açıkça görülüyordu. Bu yüksek değerler genellikle piyasa yükselişi ile ilişkili olsa da BTC için daha fazlası olabilir.

Geliştirme Faaliyetleri Bir Ralliyi İşaret Ediyor Olabilir!

Bitcoin’in 50.000 doları aşması, mayıs ayından bu yana geliştirme faaliyetinde en büyük artışa denk geldi. GitHub gönderimleri burada daha yükseğe çıkmaya devam ederse, bu umut verici bir işaret ve sürekli bir ralliyi desteklemek olacaktır.

btc-08.23

Bitcoin’in nihayet 50.000 dolarlık psikolojik direnç seviyesinin üzerine çıkması üç aydan fazla sürdü.

Bununla birlikte, yatırımcı ve analist Nebraskan Gooner’in belirttiği gibi, 53 bin doların üzerindeki güçlü bir kırılma daha önce hiç görülmemiş bir mega ralliye yol açabilir. Böylece, şimdilik 45.600 dolar destek seviyesini korumak boğa/ayı dengesini sağlayacaktır.

Ek olarak genel kripto para piyasası yükselişe geçti. Lider altcoin Ethereum 3.360 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster