Ethereum’dan Beklenen Fiyat Artışı Gelmedi: İşte ETH Hedefi!

ethanaliz-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin’in 50.000$’ın üzerine çıkmasının ardından, Ethereum’dan beklenen tepki gelmedi.

Ethereum Neden Beklenen Tepkiyi Veremedi?

Beklenen tepkiyi “neden yükselmedi” değil, “beklenen yükseliş gelmedi” olarak lanse edersek daha iyi olacaktır. Bu soru tüm Ethereum topluluğunun kafasını kurcalıyor. Öyle ki Ethereum, BTC fiyatının 50.000 dolar olmasının hemen ardından korele bir yükseliş gösterdi ancak beklentilerin altında kalarak, 3350 dolar seviyesinden fiyatlandı.

Peki ETH neden beklentileri karşılayamadı gelin beraber inceleyelim.

ETHUSDT_2021-08-23_14-56-17

Grafikten de gördüğümüz gibi, ilerleyen zamanlarda 3500 dolar seviyeleri ihtimal dahilinde görünüyor. Lakin şu ana kadar bunu başarmış olması bekleniyordu. Bunun ana sebeplerinden bazıları yetersiz hacim ve RSI değerlerinin normalde yaşanan yükselişlerden oldukça düşük seviyelerde seyir etmesi olabilir. ETH şu an 3.500 dolar seviyesinden işleme tabii olmuş olsaydı, RSI seviyemizin yaklaşık olarak 70 seviyelerinin üzerinde olması gerekirdi. Ancak yükseliş gelse de, RSI seviyemizin 60 seviyelerinde olduğunu görüyoruz.

Şimdi işin teknik tarafına bakacak olursak şöyle açıklayabilirim:

ETH için en büyük desteğimiz 3150 dolar bölgeleriydi diyebiliriz. Ardından 3000 dolar bölgesi psikolojik destek olarak yer almakta. Fiyat istikrarı bu desteklerin üzerinde kaldığı sürece, herhangi bir sert düşüş ihtimali pek olası görünmüyor. Yukarı doğru bir rallide ise durum biraz farklı. 3500 dolar seviyesinin oldukça kuvvetli bir olduğu aşikar. Bu direncin kırılması için tek seferli test yeterli olmayabilir.

Ancak bu denemelerin başarılı olma durumunda, Ethereum‘un gelecek dönemde 4000 doların üzerine çıkma ihtimali oldukça yüksek gibi görünüyor.

Havayı koklamaya çalıştığımız zaman, bir çok Ethereum analistinin ve yatırımcısının ortak beklentilerinin, orta ve uzun vadeli  süreçte 10,000 dolar seviyeleri olduğunu görüyoruz. Ethereum için şahsi görüşüme gelecek olursak, yıl sonuna kadar BTC’nin 80.000 dolar, ETH fiyatlarının ise minimum 4.000-4.500 dolar aralığında hareket etmesini bekliyorum.

EIP-1559 Güncellemesi’nin Ethereum Üzerindeki Etkileri

Ethereum’un, EIP-1559 güncellemesinden oldukça fazla etkilendiğini söylemek mümkün. Sadece bu güncellemeden sonra 77 bin 818 ETH Yakımı gerçekleşti. Ayrıca bu süre zarfında ETH Madencileri toplam 242.729 ETH ile ödüllendirildiler ve bunu da aşağıdaki grafikte net bir şekilde görebiliyoruz.

eip-1559-ethereum-analiz

Sizler Ethereum Hakkında Neler Düşünüyorsunuz? Aşağıdaki Yorumlar Kısmından Düşüncelerinizi Bizler İle Paylaşabilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster