Ethereum Ücretleri NFT Çılgınlığıyla En Yüksek Seviyesinde

ethereum

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum ağı üzerinden işlem yapmak için gereken ücretler, kripto piyasalarının bu yıl mayıs ayında zirve yapmasından bu yana görülmeyen seviyelere yükseldi. Çünkü yeni bir NFT ticaret dalgası ağı tıkadı.

Ethereum Ağı İşlem Ücretleri Artıyor!

Bu hafta salı günü itibariyle ortalama Ethereum işlem ücreti 17,45 dolar seviyesindeydi. Ay başındaki 7,81 dolardan %123,5 arttı. Artış, ortalama ücretin 22 dolar civarında olduğu 25 mayıstan bu yana en yüksek seviyesine çıktı.

Ayrıca Ethereum’un medyan işlem ücreti de 25 mayıstan bu yana en yüksek seviyesine çıktı. Ortalama ücret 1 ağustosta 3,03 dolardı. Bu hafta salı günü ise 7,17 dolara yükselerek ay boyunca %136,7’lik bir artış göstermektedir.

İşlem ücretleri belirgin bir şekilde artarken, daha fazla hash gücü de Ethereum’a doğru yol aldı. Değer bu hafta Haziran başından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Hashing gücündeki yüksekler, Haziran ayı sonlarında meydana gelen bir düşüşten sonra ve ardından o zamandan beri istikrarlı bir yükseliş sonrasında geldi.

Ethereum ağındaki artan ücretler ve hash gücü, Pudgy Penguin ve CryptoPunks gibi sıcak NFT koleksiyonları tarafından yönlendirilen NFT ticareti için ilginin sürekli artmasını izledi.

Özellikle, kaydedilen haftalık NFT satış sayısı, Nonfugible.com’dan gelen veriler başına, hafta boyunca 67.214 satışla geçen hafta tüm zamanların en yüksek rakamını yaptı.

Benzer şekilde, satışların dolar değeri de bu ayın başlarında yükseldi. 375,4 milyon ABD doları değerindeki NFT’ler ağustos ayı başlarında zirvede el değiştirdi. Ancak o zamandan beri rakamlar düştü. Şu anda haftalık satış değeri 124.8m ABD doları seviyesinde.

NFT’lere Olan İlgi Ethereum Fiyat Artışını Sağlamış Olabilir!

Kripto analiz firması CoinMetrics’e göre, OpenSea platformundaki satışların ve ETH fiyatının birbirini takip ettiği göz önüne alındığında, NFT’lere olan artan ilgi, ETH için son fiyat artışının arkasındaki itici bir güç olabilir.

Firma salı günkü son State of the Network raporu dikkat çekiciydi. İnsanlar NFT’leri satın almak için ETH satın alıyor. NFT’lerini daha fazla ETH için satıyor. Ardından daha sonra genellikle bu ETH’yi daha fazla NFT’ye geri yatırıyor.

Popüler zincir analisti ve kripto analiz sağlayıcısı CryptoQuant Ki Young Ju’nun CEO’su bir açıklama yaptı. Açıklamada verilerinin ETH fiyatı için daha yüksek bir çalışma olduğunu gösterdi. Çünkü tüm borsalardaki ETH rezervlerinin iki yılın en düşük seviyesine ulaştığını söyledi.

eth-all-exchanges

Ethereum yazım sırasında 3.050 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ancak Bitcoin‘deki fiyat hareketleri ile ETH son 24 saat içerisinde %5 ve son 7 gün içerisinde yaklaşık %3 düştü. Genel olarak ise son bir ayda %60’tan fazla arttı. Son 1 yılda ise %600’den fazla artış yaşadı.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster