NFT Çılgınlığı: OpenSea İşlem Hacmi 3 Milyar Doları Aştı

NFT-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

NFT ticaret platformu OpenSea, işlem hacminde yaşanan aylık artışlarla başarı içinde yüzüyor. Ek olarak temmuz ayına kıyasla ağustos ayında işlem hacminde 9.3 kat artış yaşandı. Bu artış ile 3 milyar doların üzerine çıktı.

OpenSea Günlük İşlem Hacminde Art Arda Yükseliş!

Aylık hacim milyarlar olarak gözüküyor. NFT ticaret platformu 320 milyon dolardan fazla günlük işlem hacmi ile multi-milyon dolarlık alanda bulunuyor. Dune Analytics’e göre OpenSea, sadece bir ay içinde 1 milyondan fazlaya kadar yükselen olağanüstü bir NFT satışıyla birlikte aylık ücretlerde 215 Milyon doların üzerine çıktı. Ayrıca, ağustos ayı sonunda aktif yatırımcıların NFT ticaret ve değişim platformuna olan sayısı 205.745’e yükseldi.

NFT-2

Ayrıca, Dune Analytics’e göre OpenSea günlük işlem hacmi 24 ağustosta 200 milyon doları aştı. OpenSea rekor kıran tek günlük işlem hacmi çılgınlığı 21 Ağustos’ta 125 milyon dolarla rekor kırmıştı. Ek olarak yapılan açıklama şu şekilde oldu:

“21 Ağustos’tan bu yana, günlük işlem hacmi art arda dört gün 100 milyon doları aştı. Buna ek olarak, OpenSea’de en az bir kez işlem yapan kayıtlı kullanıcı sayısı 278.000’i aştı.”

OpenSea’nın Pazar Payı Değeri Yüzde 90’ı Geçti!

OpenSea, Nisan 2021’den bu yana aylık hacim artışı yaşıyor. Ağustos ayı yükselişini sürdürürken, geçen ay temmuz 2021’de OpenSea’deki aylık işlem hacmi de 325,9 milyon dolar gibi olağanüstü bir miktara ulaşmıştı. Ayrıca, temmuz ayında OpenSea, haziran ayındaki %90,5’lik Ethereum transferlerinden temmuz ayındaki yüzde 96,3’e kadar yüzde 90’ın üzerinde seçkin pazar payı değerini gördü. Böylelikle de NFT pazarının zirvesine yerleşti.

NFT-1

NFT Topluluğu Genişliyor

Satış hacmindeki dikkat çekici artış, piyasadaki devam eden NFT çılgınlığı bağlamında şaşırtıcı değildir. Ek olarak geleneksel müzayede evlerinden, milyon dolarlık sanat galerilerinden, Coca-Cola gibi ticari markalardan spor efsanelerine, Facebook gibi sosyal medya devlerine ve Marvels Entertainment gibi Hollywood stüdyolarına herkes NFT tekliflerine başladı.

NFT çılgınlığı hakkında Hermitage Genel Müdürü Mikhail Borisovich Piotrovsky şu açıklamayı yaptı:

“Blockchain, sanat pazarının gelişiminde, bir mülkiyetin mülkiyeti ve garantisi tarafından yönetilen yeni bir sayfa açtı. Bu, kişi ve para, kişi ve eşya arasındaki ilişkinin gelişmesinde önemli bir aşamadır.”

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster