Ethereum, Hisse Senetlerinden Daha Pozitif Gözüküyor!

ethereum-2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin oldukça uzun bir süredir hisse senetleriyle karşılaştırıldı. Bir sonraki en çok işlem gören varlık olan Ethereum da hisse senetleriyle karşılaştırılmaya başlandı. Kripto para destekçileri, kripto para birimlerinin hisse senetlerine kıyasla çok daha iyi getiri sağladığını savundu. Bu düşüncenin ne kadar gerçek olduğu büyük ölçüde tartışıldı. Son zamanlarda Nasdaq, Ethereum’u BlackBerry gibi şirketlerin yanı sıra en iyi yatırım varlığı olarak gösterdi.

Ethereum En İyi Hisse Senetlerine Karşı Kazanıyor

Ethereum, Nasdaq tarafından önümüzdeki haftanın en önemli ticaret varlıklarından biri olarak kabul edildi. Bunun güçlü fiyat konsolidasyonlarının ortasında gelmesi oldukça ilgi çekiciydi. Ethereum bu ayın büyük bölümünde 3300 ila 3000 dolar arasında işlem görüyordu. Ancak daha büyük finans piyasası yatırımcıları için bu konsolidasyon altcoini daha iyi bir seçenek yaptı.

ETH fiyatı konsolidasyona başladıktan sonra 9 Ağustos’tan bu yana alçalan tepe oluşturarak işlem görüyor. Özellikle önümüzdeki hafta için, varlık sadece ROI’ler açısından değil, aynı zamanda riskten kaçınma açısından da eylemini sürdürdükçe, yatırımcıların Ethereum’a yönelmesi bekleniyordu.

Daha Düşük Risk ve Daha Yüksek Getiri

Ethereum’un önümüzdeki hafta için BlackBerry, Lucid Motors ve Big Lots’u içeren diğer en iyi hisse senetlerinin yanı sıra şekil oranı oldukça güçlü görünüyordu. BlackBerry, şirketin son üç ay içinde standart sapma birimi başına getirinin %0.0207’sini gösterdiğini gösteren 0.0207 Sharpe oranını güvence altına aldı. Diğer hisse senetlerine karşı da biraz riskli olarak değerlendirildi. Ethereum ise son konsolidasyonu nedeniyle yüksek riske karşı direnç göstermişti.

Ethereum-08.30

Ethereum’un Sharpe oranı 20 ağustosta 9.41’e yükseldi. Bu oran, bu yıl kaydedilen en yüksek değer oldu. Yazının yazıldığı sırada neredeyse %50’lik bir düşüş vardı ve değeri 4.87 idi. Ancak, dip olsa bile, yukarıda belirtilen şirketlerin hisse senetlerinden çok daha fazlaydı. Ayrıca Ethereum’un bir aylık yatırım getirisi %29.75, yıllık yatırım getirisi ise %701.32 seviyesindeydi.

Büyük pazarın en çok işlem gören hisse senetlerinde yol alan lider altcoin, ana pazardaki diğer altcoinlerin önünü açıyor. Böylelikle Bitcoin ve Ethereum liderliğinde diğer altcoinlerin de yakında değerli hisselerle yarıştığını görebiliriz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster