MATIC Fiyat Analizi: Güçlü Direnç Aşılamadı!

analiz-17

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

MATIC fiyatı bu yılın ilk yarısında inanılmaz bir yükseliş yaşadı. Kripto para piyasası 2 aylık düzeltmesini yaptığından beri, MATIC mayıs ayında işlem gördüğü önceki seviyelere ulaşmaya çalışıyor. Dip seviyenin kaydedildiği 20 Temmuz’dan bu yana sadece birkaç altcoin yeni ATH‘ler belirledi.

MATIC, BTC ve ETH ile Korelasyonunu Sürdürüyor!

BTC ve ETH yukarı yönlü keskin hareketlerine devam ederlerse, MATIC fiyatının yüksek seviyeler çıktığını görebiliriz. Ek olarak böyle bir durumda diğer altcoinler de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşır. Ek olarak MATIC, Ethereum‘un fiyat eylemini yakından takip ederek piyasanın çoğunluğuyla birlikte işlem görüyor.

MATIC fiyatı 20 temmuzda en düşük seviyesinden yükselmeye başladığından, fiyat o zamandan beri trend çizgisinde seyrediyor. Yazım sırasında MATIC bu trend çizgisinin hemen üzerinde işlem görüyor. Boğalar hakimiyetlerini sürdürebilirlerse altcoinin fiyatını bu trend çizgisinden yukarıya doğru itebilirler. Ancak bu durum, altcoin için yukarı yönlü sert kırılımı sağlayabilir. İlk olarak, boğalar bu kırılımı sağlayabilmeli ve 1.52 dolar direncini aşabilmeliler.

MATIC-08.30

Boğaların güçlenmesi durumunda altcoin, 1.52 dolar direncini aşarak 1.63-1.72 dolar ana direnç bölgesini hedef haline getirecektir. Boğalar bu iki seviyenin her ikisini de aşabilirse MATIC için yeni hedef 2 dolar seviyeleri olacaktır.

Yükseliş İçin Ana Destek Seviyesi Korunmalı!

Yazım sırasında MATIC fiyatı 1.38- 1.47 dolar ana destek bölgesinde işlem görüyor. Ancak altcoin kendisine verilen hedeflere ulaşma şansına sahip olmak için bu destek seviyesini korumalıdır. Boğaların güçlenememesi ve önemli direnç seviyelerinin aşılamaması durumunda, bu büyük destek bölgesinin kırılmasını beklemeliyiz. Bu bölgenin kırılması, fiyatın yaklaşık 4 haftadır tutunduğu orta vadeli trend çizgisinin de altında kırılacaktır. Buna ek olarak, 25 MA bir aydan fazla bir süredir destek olarak görev görüyor. Ancak bu kırılma gerçekleşirse, altcoinin fiyatının 1,20 dolar civarında ana destek bölgesine düşmesini bekleyebiliriz.

Stochastic RSI’ın aşırı satış bölgesinde olduğu görülüyor. Aşırı satış bölgesinden yukarı yönlü tepki ile alımların artması halinde ve 50 seviyesinin aşılabilmesi durumunda mevcut trendden güçlü bir toparlanma beklenebilir. Ek olarak MACD histogramında kırımızı çubuklar gözleniyor. Böylelikle kısa vadeli piyasa üstünlüğünün ayılarda olduğu söylenebilir.

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden yatırımcıların Bitcoin’in fiyat hareketlerini de takip etmesi gereklidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster