Solana Fiyat Analizi: 2021’de İlk Beşe Girebilir mi?

analiz-6

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para birimi olan Solana, bugün erken saatlerde tüm zamanların en yüksek değeri olan 120 dolara ulaşırken boğa rallisini sürdürüyor. Yeni ATH, SOL’un ilk kez 100 dolar direncini aşmasının ardından geldi. Kripto piyasalarının geri kalanı baskın ayı duyarlılığı ile yatay hareket ediyor. Ancak Solana bu durumda bile son 24 saat içinde %22 fiyat artışı kaydetti.

SOL, Yeni ATH’ye Ulaşan Nadir Altcoinlerden Oldu!

Solana, kripto piyasasının haftalık kazançlarının çoğunun kırmızı olduğu bir dönemde haftalık kazancını %50’nin üzerine çıkardı. SOL’un olağanüstü boğa koşusu ağustos ayında başladı. Geçen ay neredeyse 4 kat artış gördü. Bu da onu en hızlı büyüyen altcoinlerden biri haline getirdi. Öyle ki mayıs çöküşü sonrası Cardano gibi yeni bir ATH’ye ulaşan kripto paralardan biri oldu.

Solana-08.31-2

En büyük sekiz kripto paranın çevresindeki kalabalık duyarlılığı, ağırlıklı duyarlılığın nadir görülen ortalamanın üzerindeki 4 sapmayı aştığını gösteren Santiment verilerinden de anlaşıldığı gibi oldukça boğasaldır. Santiment’e göre, proje çok az kripto projesinin gördüğü bir seviyeye kadar hype görüyor.

Solana-08.31-1

Solana’nın kısa sürede yatırımcıların dikkatini çekmesi göz önüne alındığında, rakiplerin bile hayranlık içinde olduğu anlaşılabilir. Son zamanlarda, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson Solana’nın başarısı için övgüler yağdırdı. Hatta bu konuda daha fazla bilgi edinmek istedi. Cardano, akıllı sözleşme desteğini entegre edecek. Solana’ya karşı rekabet oluşturabilecek önemli bir Alonzo güncellemesi ile yatırımcıların ilgi odağı oldu.

Solana İlk 5’e Girebilir mi?

SOL’un 2021’deki dikkat çekici fiyat artışı, şu anda Dogecoin‘in hemen arkasında 35,5 milyar dolarla 33,8 milyar dolarda duran piyasa değerinin katlanarak büyümesine de yardımcı oldu. Altcoin şu anda CoinMarketcap’te sekizinci sırada yer alıyor. Ek olarak sadece birkaç gün önce onuncu sırada bulunuyordu.

Solana benzer şekilde fiyat artışını devam ettirmeyi başarırsa, piyasa değerini yaklaşık 70 milyar dolara çıkarma olasılığı yüksek gözüküyor. Bu da onu Tether’in 65 milyar dolarlık piyasa değerinin üzerine itebilir. Böylelikle de beşinci büyük kripto para birimi haline getirebilir. Dogecoin ve Binance Coin de dahil olmak üzere birçok altcoin son boğa döngüsünde bunu başarmıştı. Bu yüzden Solana’nın bunu başarabilmesi ilginç olmayacaktır.

Özellikle son günlerde Ethereum ağındaki yüksek gas fee problemleri ve bunun neden olduğu tıkanıklık, gelişmekte olan Solana projelerine ve Solana Blockchain’ine yaramış gibi görünüyor. Özellikle Ethereum’dan Solana’ya güçlü geçişler görebilirsek yıl sonunda ilk 5’e girebilecek nadir kripto para birimleri arasında SOL’a da yer verilebilir gibi görünüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster