Filecoin (FIL) Vadeli İşlem Teknik Analizi
Filecoin (FIL) sürekli vadeli (perpetual) grafiğinde destek ve direnç, funding, açık pozisyon ve long/short oranı. Seviyeler spot fiyattan değil, vadeli mumlardan hesaplanır.
Filecoin Vadeli Grafiği
Özet
Filecoin Vadeli teknik görünüm
Genel görünüm
Güçlü düşüş eğilimi
1 yükseliş · 2 nötr · 4 düşüş · 7 gösterge grubu
- Ortalamalar
- Yükseliş
- Osilatörler
- Nötr
- Trend
- Düşüş
- Destek/direnç
- Düşüş
- Hacim profili
- Nötr
- Ichimoku/Supertrend
- Düşüş
- Fibonacci
- Düşüş
- Momentum
- Düşüş
- Çok yüksek oynaklık · Düşen trend
Filecoin Vadeli teknik yorumu
Filecoin (FIL) Vadeli, günlük grafikte $0,8009 seviyesinde. Genel görünüm: güçlü düşüş eğilimi; 7 gösterge grubunun 1 tanesi yükseliş, 2 tanesi nötr, 4 tanesi düşüş yönünde. Fiyat 8 hareketli ortalamanın 0 tanesinin üzerinde; 50 günlük ortalama 200 günlüğün üstünde. RSI 34,9 ile zayıf bölgede.
İlk direnç $0,8093 (+%1,0), ilk destek $0,7625 (−%4,8). Günlük kapanışın $0,7625 altında olması görünümü zayıflatır; $0,8093 üzerinde kapanış yükseliş eğilimini güçlendirir.
Otomatik hesaplanan teknik göstergelere dayanır, yatırım tavsiyesi değildir.
Önemli seviyeler
- R3$0,9467
- R2$0,8595
- R1$0,8093
- Analiz anındaki fiyat$0,8009
- D1$0,7625
- D2$0,7314
- D3$0,6821
Zaman dilimlerine göre görünüm
| Zaman dilimi | Genel görünüm | Ortalamalar | RSI (14) |
|---|---|---|---|
| 4 saat | Güçlü düşüş eğilimi | Düşüş | 39,3 |
| Günlük | Güçlü düşüş eğilimi | Düşüş | 34,9 |
| Haftalık | Güçlü düşüş eğilimi | Düşüş | 44,5 |
· Filecoin (FIL) Vadeli için 4 saatlik görünüm güçlü düşüş eğilimi, günlük görünüm güçlü düşüş eğilimi, haftalık görünüm güçlü düşüş eğilimi. Zaman dilimleri düşüş yönünde uyumlu; kısa vadeli görünümün nötre dönmesi bu uyumu zayıflatır.
Destek / direnç
Filecoin Vadeli destek ve direnç seviyeleri
En yakın destek $0,7625, en yakın direnç $0,8093.
Destek ve Direnç Nedir?
Destek, fiyatın düşerken alım baskısıyla karşılaştığı seviyedir. Direnç ise fiyatın yükselirken satış baskısıyla karşılaştığı seviyedir. Bu seviyeler, yatırımcıların alım-satım kararlarını verdikleri kritik noktaları temsil eder.
Seviye tablosu
| Seviye | Fiyat | Uzaklık | Güç | Kaynaklar | Test |
|---|---|---|---|---|---|
| Uç hedef ↑Salınım tepesi (5), Yuvarlak sayı, Zigzag uzantısı 1,618, Zigzag uzantısı 1,272, Gann kare-dokuz +135° · Test 1 | $1,3365 | +%66,88Güç 24 · Likidite bölgesi | 24· Likidite bölgesi | Salınım tepesi (5), Yuvarlak sayı, Zigzag uzantısı 1,618, Zigzag uzantısı 1,272, Gann kare-dokuz +135° | 1 |
| Direnç 5Fibonacci 0,214, Salınım dibi (5), Bollinger üst bandı (3 sapma), Keltner üst bandı (3 ATR), Yuvarlak sayı, Gann kare-dokuz -315° · Test 2 | $1,1502 | +%43,62Güç 49 | 49 | Fibonacci 0,214, Salınım dibi (5), Bollinger üst bandı (3 sapma), Keltner üst bandı (3 ATR), Yuvarlak sayı, Gann kare-dokuz -315° | 2 |
| Direnç 4SMA 50, Fibonacci 0,382, Ichimoku Kijun-sen, Ichimoku bulut üstü, Önceki ay açılışı, Salınım tepesi (5) · Test 5 | $1,0277 | +%28,32Güç 82 | 82· güçlü | SMA 50, Fibonacci 0,382, Ichimoku Kijun-sen, Ichimoku bulut üstü, Önceki ay açılışı, Salınım tepesi (5), POC (100), ATR 3 katı, Genişletilmiş pivot R5, Haftalık R2, Çeyrek başı çapalı VWAP, Son döngü tepesinden çapalı VWAP | 5 |
| Direnç 3EMA 50, EMA 200, R3, Fibonacci 0,500, Değer alanı üstü, Ichimoku bulut altı · Test 1 | $0,9467 | +%18,20Güç 91 | 91· güçlü | EMA 50, EMA 200, R3, Fibonacci 0,500, Değer alanı üstü, Ichimoku bulut altı, Önceki hafta yükseği, Süpürülen dip, Salınım dibi (3), ATR 2 katı, Haftalık R1, Yuvarlak sayı, Yıl başı çapalı VWAP, Son döngü dibinden çapalı VWAP, Tahmini kaldıraç kümesi, VWAP | 1 |
| Direnç 2SMA 100, SMA 200, R1, Fibonacci 0,618, Düşük hacim düğümü 2, Ichimoku Tenkan-sen · Test 2 | $0,8595 | +%7,32Güç 100 | 100· güçlü | SMA 100, SMA 200, R1, Fibonacci 0,618, Düşük hacim düğümü 2, Ichimoku Tenkan-sen, Önceki gün yükseği, Salınım tepesi (5), ATR üst bandı, Haftalık pivot, Yuvarlak sayı, Zigzag uzantısı 1,618, Murrey çizgisi 1/8, Tahmini kaldıraç kümesi | 2 |
| Direnç 1Pivot noktası, Düşük hacim düğümü 5, Salınım tepesi (5), Yuvarlak sayı, Haftalık S1 · Test 2 | $0,8093 | +%1,04Güç 64 | 64· güçlü | Pivot noktası, Düşük hacim düğümü 5, Salınım tepesi (5), Yuvarlak sayı, Haftalık S1 | 2 |
| Analiz anındaki fiyat | $0,8009 | ||||
| Destek 1Bollinger alt bandı, S1, Fibonacci 0,786, Değer alanı altı, Keltner alt bandı, Önceki gün düşüğü · Test 6 | $0,7625 | −%4,79Güç 100 | 100· güçlü | Bollinger alt bandı, S1, Fibonacci 0,786, Değer alanı altı, Keltner alt bandı, Önceki gün düşüğü, VWAP -1 standart sapma, Yuvarlak sayı, Murrey çizgisi 0/8 | 6 |
| Destek 2Yüksek hacim düğümü 1, Yarım sayı, Tahmini kaldıraç kümesi, Gann kare-dokuz +1305°, Woodie S1 · Test 1 | $0,7314 | −%8,67Güç 48 | 48 | Yüksek hacim düğümü 1, Yarım sayı, Tahmini kaldıraç kümesi, Gann kare-dokuz +1305°, Woodie S1 | 1 |
| Destek 3Fibonacci 0,886, Düşük hacim düğümü 1, Salınım dibi (5), Aralık altı, Yuvarlak sayı, Zigzag uzantısı 1,272 · bu fiyatta +1 kaynak daha (güce katılmaz) · Test 3 | $0,6821 | −%14,84Güç 87 | 87· güçlü | Fibonacci 0,886, Düşük hacim düğümü 1, Salınım dibi (5), Aralık altı, Yuvarlak sayı, Zigzag uzantısı 1,272, ATR 1,5 katı, Keltner alt bandı (3 ATR), Haftalık S2, Aylık S1bu fiyatta +1 kaynak daha (güce katılmaz) | 3 |
| Destek 4Fibonacci 1,000, Yuvarlak sayı, VWAP -2 standart sapma, Gann kare-dokuz -45° · Test 1 | $0,6053 | −%24,43Güç 58 | 58 | Fibonacci 1,000, Yuvarlak sayı, VWAP -2 standart sapma, Gann kare-dokuz -45° | 1 |
| Destek 5Yuvarlak sayı, VWAP -3 standart sapma, Genişletilmiş pivot S5, Aylık S2 · Test 0 | $0,4766 | −%40,49Güç 17 | 17 | Yuvarlak sayı, VWAP -3 standart sapma, Genişletilmiş pivot S5, Aylık S2 | 0 |
| Uç hedef ↓TeyitsizFibonacci −0,414, Yuvarlak sayı · Test 0 | $0,3403 | −%57,51Güç 35 · Likidite bölgesi | 35· Likidite bölgesi | Fibonacci −0,414, Yuvarlak sayı | 0 |
Uç hedefler senaryo seviyesidir, tahmin değil. Kaynaklar, seviyenin kesiştiği göstergelerdir; test sayısı fiyatın seviyeye dokunup geri döndüğü dokunuşları sayar.
Pivot
Filecoin Vadeli pivot noktaları
Klasik pivot noktaları önceki günlük mumun yüksek, düşük ve kapanışından hesaplanır.
Klasik pivot noktaları
| Seviye | Fiyat | Uzaklık |
|---|---|---|
| R3 | $0,9571 | +%19,51 |
| R2 | $0,9190 | +%14,74 |
| R1 | $0,8526 | +%6,46 |
| PP (pivot) | $0,8145 | +%1,69 |
| D1 | $0,7481 | −%6,59 |
| D2 | $0,7100 | −%11,35 |
| D3 | $0,6436 | −%19,64 |
Nasıl okunur
Fiyat PP üstündeyse R1 ve R2 ilk dirençler, altındaysa D1 ve D2 ilk desteklerdir.
Klasik Pivot Noktaları Nedir ve Nasıl Hesaplanır?
Klasik pivot noktaları, önceki periyodun yüksek (H), düşük (L) ve kapanış (C) fiyatlarının ortalamasından türetilen ve gün içi destek/direnç seviyelerini önceden belirlemekte kullanılan referans çizgileridir. Ana pivot seviyesi PP = (H + L + C) / 3 formülüyle hesaplanır; PP üzerinde fiyat boğa baskısını, altında ayı baskısını işaret eder. Üç direnç seviyesi sırasıyla R1 = 2 × PP − L, R2 = PP + (H − L), R3 = H + 2 × (PP − L) şeklinde; üç destek seviyesi ise S1 = 2 × PP − H, S2 = PP − (H − L), S3 = L − 2 × (H − PP) formülleriyle bulunur. Periyot seçimi stratejiye göre değişir: scalper ve gün içi trader genellikle önceki günün H/L/C değerlerini kullanırken, swing trader haftalık veya aylık veriyi tercih eder. Pratikte PP, R1 ve S1 en güçlü reaksiyon bölgeleridir; fiyat genellikle R1 ya da S1 etrafında ilk tepkisini verir. R2/S2 seviyeleri günün uç hedefleri olarak kabul edilir ve R3/S3 ise nadir kırılımlarda görülür. Pivot seviyeleri tek başına alım-satım sinyali üretmez; RSI, hacim ve mum formasyonlarıyla doğrulandığında en isabetli sonucu verir.
Pivot yöntemleri
| Seviye | Klasik | Fibonacci | Camarilla | Woodie | DeMark |
|---|---|---|---|---|---|
| R3 | $0,9571 | $0,9190 | $0,8150 | $0,9431 | — |
| R2 | $0,9190 | $0,8790 | $0,8055 | $0,9119 | — |
| R1 | $0,8526 | $0,8544 | $0,7959 | $0,8386 | $0,8336 |
| PP | $0,8145 | $0,8145 | $0,8145 | $0,8074 | $0,8049 |
| D1 | $0,7481 | $0,7745 | $0,7767 | $0,7341 | $0,7291 |
| D2 | $0,7100 | $0,7499 | $0,7671 | $0,7029 | — |
| D3 | $0,6436 | $0,7100 | $0,7576 | $0,6296 | — |
DeMark yöntemi yalnız PP, R1 ve D1 verir.
Fibonacci
Filecoin Vadeli Fibonacci düzeltme seviyeleri
Son dalga $0,6076 ile $1,2766 arasında (yükselen dalga).
Düzeltme seviyeleri
| Oran | Fiyat seviyesi | Uzaklık |
|---|---|---|
| %0 | $1,2766 | +%59,40 |
| %11,4 | $1,2003 | +%49,87 |
| %21,4 | $1,1334 | +%41,52 |
| %38,2 | $1,021 | +%27,49 |
| %50 | $0,9421 | +%17,63 |
| %61,8 | $0,8632 | +%7,77 |
| Analiz anındaki fiyat | $0,8009 | |
| %78,6 | $0,7508 | −%6,26 |
| %88,6 | $0,6839 | −%14,61 |
| %100 | $0,6076 | −%24,14 |
Uzatma seviyeleri
| Oran | Fiyat | Uzaklık |
|---|---|---|
| %127,2 | $1,4586 | +%82,12 |
| %141,4 | $1,5536 | +%93,98 |
| %150 | $1,6111 | +%101,16 |
| %161,8 | $0,1942 | −%75,76 |
Dalga üzerinde fiyat
Fibonacci Düzeltme (Retracement) Seviyeleri Nedir?
Fibonacci düzeltme seviyeleri, doğada ve finansal piyasalarda sıkça karşılaşılan 1.618 altın oranından türetilen yüzdesel oranlardır. Belirgin bir trend hareketi sonrası fiyatın, kâr satışları nedeniyle hangi seviyelere geri çekilebileceğini önceden tahmin etmekte kullanılır. En kritik düzeltme oranları %23.6, %38.2, %50, %61.8 ve %78.6’dır; bunlar arasında %61.8 (altın oran) en güçlü destek/direnç bölgesi sayılır, %50 ise psikolojik orta seviye olarak izlenir. Seviyeleri çizmek için yükseliş trendinde son swing düşüğünden swing yüksekliğine, düşüş trendinde ise yüksekten düşüğe Fibonacci aracı sürüklenir; oranlar otomatik olarak yatay seviyeler hâlinde grafiğe yerleşir. Pratik kullanımda %38.2 ve %61.8 arasındaki bölgeye “sağlıklı düzeltme zonu” denir; bu aralıkta tutunan fiyat trendin devamını sinyal verirken, %78.6’nın altına sarkma trend yorgunluğunun habercisidir. Trendi aşan hareketlerde 1.272 ve 1.618 Fibonacci genişleme seviyeleri MOON hedef olarak ölçülür; düşüş senaryolarında ise eksi 0.272 ve eksi 0.618 seviyeleri CRASH bölgeleri olarak takip edilir. Fibonacci tek başına değil; hacim, RSI ve hareketli ortalamalarla birlikte değerlendirildiğinde isabet oranı belirgin biçimde artar.
Göstergeler
Filecoin Vadeli RSI, MACD ve hareketli ortalamalar
Osilatörler ve hareketli ortalamalar günlük kapanışlara göre.
Osilatörler ve temel göstergeler
| Gösterge | Değer | Durum |
|---|---|---|
| Trend | Düşüş | Düşüş |
| RSI (14) | 34,9 | Düşüş |
| Stochastic (14, 3) %K / %D | 16,0 / 19,4 | Aşırı satım |
| MACD (12, 26, 9) / Signal | −0,06 / −0,04 | Düşüş |
| MACD Histogram | −0,01 | Düşüş |
| Bollinger (20, 2)Alt · Orta · Üst | $0,7637 · $0,9160 · $1,0682 | Düşüş |
| ATR (14) | $0,0738 | %9,21 |
Hareketli ortalamalar
| Seviye | SMA | SMA Durum | EMA | EMA Durum |
|---|---|---|---|---|
| 20 gün | $0,9160 | Düşüş | $0,9074 | Düşüş |
| 50 gün | $1,008 | Düşüş | $0,9413 | Düşüş |
| 100 gün | $0,8758 | Düşüş | $0,9156 | Düşüş |
| 200 gün | $0,8681 | Düşüş | $0,9417 | Düşüş |
Fiyat 8 ortalamanın 0 tanesinin üzerinde.
Gösterge sinyalleri
| Gösterge | Değer | Görünüm |
|---|---|---|
| RSI (14) | 34,9 | Düşüş |
| Stochastic (14, 3) | 16,0 / 19,4%K / %D | Aşırı satım |
| MACD (12, 26, 9) | −0,0559Histogram −0,0110 | Düşüş |
| CCI (20) | −125,3 | Düşüş |
| ADX (14) | 30,3+DI 9,3 / −DI 27,1 | Düşüş |
| Williams %R (14) | −84,0 | Aşırı satım |
| Bollinger (20, 2) | $0,9160Orta bant | Düşüş |
| Supertrend (10, 3) | $1,0011 | Düşüş |
| Ichimoku (9, 26, 52) | Bulutun altında | Düşüş |
| Hacim profili POC | $1,114 | Düşüş |
| SMA (20) | $0,9160 | Düşüş |
| EMA (20) | $0,9074 | Düşüş |
| SMA (50) | $1,008 | Düşüş |
| EMA (50) | $0,9413 | Düşüş |
| SMA (100) | $0,8758 | Düşüş |
| EMA (100) | $0,9156 | Düşüş |
| SMA (200) | $0,8681 | Düşüş |
| EMA (200) | $0,9417 | Düşüş |
Görünüm, her göstergenin tek başına işaret ettiği yöndür; yatırım tavsiyesi değildir.
Teknik Göstergeler Ne İşe Yarar (RSI, MACD, MA, Bollinger)?
Teknik göstergeler, fiyat ve hacim verisini matematiksel formüllerden geçirerek momentum, trend ve volatilite hakkında objektif sinyaller üreten araçlardır. RSI (Relative Strength Index, 14 periyot) 0–100 aralığında ölçülür; 30 altı aşırı satım, 70 üstü aşırı alım bölgesini ifade eder ve fiyatla zıt yönde hareket eden divergence sinyalleri trend dönüşünün erken habercisidir. MACD (12-26-9 EMA), iki üstel ortalamanın farkını ve bu farkın kendi sinyal çizgisini gösterir; MACD’nin sinyal çizgisini yukarı kesmesi boğa, aşağı kesmesi ayı sinyalidir, histogram ise momentum gücünü görselleştirir. Hareketli ortalamalar (özellikle SMA 50 ve 200) trend filtresi olarak kullanılır; SMA 50’nin SMA 200’ü yukarı kestiği golden cross uzun vadeli yükseliş işareti sayılırken, aşağı kestiği death cross düşüş trendinin başladığını teyit eder. Bollinger Bands, 20 periyotluk SMA’nın iki standart sapma aralığında çizilen alt-üst zarftır; bantların daralması (squeeze) yaklaşan yüksek volatilite hareketinin habercisi, fiyatın bant dışına çıkması ise aşırı durumu işaret eder. Bu göstergelerin tek başına yorumlanması yanıltıcıdır; en sağlıklı sinyaller iki ya da daha fazla göstergenin uyuşmasıyla doğrulanır.
İleri seviye
Filecoin Vadeli Ichimoku, Supertrend ve hacim profili
Ichimoku bulutu, Supertrend ve hacim profili trendin yönünü ve yoğun işlem gören fiyatları gösterir.
Ichimoku
- Tenkan-sen (9)
- $0,8471
- Kijun-sen (26)
- $1,0166
- Senkou Span A
- $1,0731
- Senkou Span B
- $0,9616
- Fiyatın bulut konumu
- Bulutun altında
Supertrend
- Supertrend
- $1,0011
- Durum
- Düşüş
Hacim profili
- Değer alanı üst
- $0,9429
- POC (en yoğun fiyat)
- $1,114
- Değer alanı alt
- $0,7692
- HVN (yüksek hacim)
- $0,7330, $0,9352, $0,9512
- LVN (düşük hacim)
- $0,8806, $0,7184, $0,7185
Gelişmiş Teknik Analiz Nedir? (Multi-indikatör, Volatilite, Divergence)
Gelişmiş teknik analiz, tek bir göstergeye bağlı kalmak yerine birden fazla aracı ağırlıklı bir komposit puanlama sistemiyle birleştirip trend gücünü tek bir skorda özetler. Her gösterge (RSI, MACD, hareketli ortalamalar, hacim profili, Supertrend) kendi kuralına göre boğa, ayı veya nötr sinyali üretir; bu sinyaller önceden belirlenmiş ağırlıklarla toplandığında trendin sağlamlığı ve dönüş ihtimali nicel olarak ölçülebilir hâle gelir. Volatilite analizinde ATR (Average True Range) günlük dalgalanma miktarını dolar veya yüzde cinsinden gösterirken, Bollinger squeeze daralan bantlarla yaklaşan büyük hareketin habercisi olur. Momentum tarafında RSI, MACD ve Stochastic’in ortak yönü bir trade kararının güvenilirliğini artırır; üçü de aynı yönü gösterdiğinde trende katılım kararı çok daha sağlam zemine oturur. Divergence (uyumsuzluk), fiyat yeni bir tepe/dip yaparken göstergenin teyit etmemesi durumudur ve trendin zayıflamaya başladığını fiyattan önce sinyal veren en değerli erken uyarıdır. Hacim profili (Volume Profile) belirli bir periyotta en çok işlem gören seviyeyi (POC) ve değer alanı (VAH/VAL) sınırlarını işaretleyerek kurumsal pozisyonların yoğunlaştığı bölgeleri görselleştirir. Supertrend ise ATR tabanlı dinamik bir trend filtresi olarak çalışır; renk değişimi anında trend yönünün değiştiğini bildirir.
Türev verisi
Filecoin vadeli türev görünümü
Funding, açık pozisyon, long/short ve tahmini kaldıraç kümeleri
Vadeli piyasa verisi
| Ortalama funding | −%0,0022 |
| Sonraki funding | 6 Kas 2026 19:00 TSİ |
| Açık pozisyon | $55,74 Mn |
| Açık pozisyon / 24s vadeli hacim | 0,52× |
| Long/Short oranı | 1,43 |
| Long / Short | %58,8 / %41,2 |
Vadeli ve spot seviyeler
| Seviye | Vadeli | Spot |
|---|---|---|
| Fiyat | $0,8036 | $0,8044 |
| İlk destek | $0,7625 | $0,7608 |
| İlk direnç | $0,8093 | $0,8105 |
Tahmini kaldıraç kümeleri
| Konum | Fiyat | Uzaklık |
|---|---|---|
| Fiyatın altında | $0,7314 | −%8,7 |
| Fiyatın üstünde | $0,8595 | +%7,3 |
| Fiyatın üstünde | $0,9467 | +%18,2 |
Filecoin vadeli yorumu
Filecoin perpetual piyasasında ortalama funding −%0,0022; iki taraf dengede. Açık pozisyon $55,74 Mn, son 24 saatlik vadeli hacmin 0,52 katı. Long/short oranı 1,43 ile long pozisyonlar ağır basıyor.
Vadeli grafikte fiyat ilk destek $0,7625 (−%4,8) ile ilk direnç $0,8093 (+%1,0) arasında. Spot grafikte aynı seviyeler destek $0,7608, direnç $0,8105. Tahmini kaldıraç kümeleri altta $0,7314, üstte $0,8595, $0,9467; fiyat bu bölgelere girdiğinde zorunlu kapanışlar hareketi hızlandırabilir.
Türev verisi ve seviyeler otomatik hesaplanır; yatırım tavsiyesi değildir.
Sık sorulanlar
Filecoin Vadeli teknik analiz: sık sorulan sorular
Filecoin vadeli teknik analizi spot analizden farklı mı?
Evet. Bu sayfadaki seviyeler sürekli vadeli (perpetual) sözleşmenin mumlarından hesaplanır; spot teknik analiz spot mumlarını kullanır. Şu an ilk destek vadelide $0,7625, spotta $0,7608. İlk direnç vadelide $0,8093, spotta $0,8105. İki piyasanın fiyatı funding ödemeleri ve kaldıraçlı pozisyonlar yüzünden birbirinden ayrışabilir.
Filecoin vadeli destek ve direnç seviyeleri nelerdir?
Günlük vadeli grafikte en yakın destek $0,7625, ardından $0,7314. En yakın direnç $0,8093, ardından $0,8595. Seviyeler 6 Kas 2026 12:29 TSİ verisine göre hesaplandı.
Filecoin vadeli analizi ne sıklıkla güncellenir?
Günlük seviyeler her günlük mum kapanışında yeniden hesaplanır (son: 6 Kas 2026 12:29 TSİ); funding, açık pozisyon ve long/short oranı sayfa her yenilendiğinde güncel değerle gelir. Diğer zaman aralıkları sayfanın aralık seçicisinden açılır.
Filecoin funding oranı şu an kaç, kim kime ödüyor?
Ortalama funding oranı −%0,0022. Funding sıfıra yakın: long ve short tarafı dengede. Bir sonraki funding ödemesi 6 Kas 2026 19:00 TSİ. Funding, perpetual fiyatını spot fiyata yakın tutan dönemsel ödemedir.
Filecoin vadeli açık pozisyonu ne kadar?
Toplam açık pozisyon $55,74 Mn. Bu, son 24 saatteki vadeli işlem hacminin 0,52 katı. Açık pozisyon fiyatla birlikte artıyorsa yeni pozisyon açılıyor, fiyat hareket ederken düşüyorsa pozisyonlar kapanıyor demektir.
Filecoin long/short oranı ne gösteriyor?
Long/short oranı 1,43: pozisyonların %58,8 kadarı long, %41,2 kadarı short tarafta. Long taraf daha kalabalık; olası bir düşüşte long kapanışları hareketi hızlandırabilir.
Filecoin vadelide likidasyon bölgeleri nerede?
Tahmini kaldıraç kümeleri fiyatın altında $0,7314, üstünde $0,8595, $0,9467 seviyelerinde. Kümeler kendi saatlik açık pozisyon verimizden, 10x ile 100x arası kaldıraçla açılan pozisyonların likidasyon fiyatları tahmin edilerek hesaplanır; kesin emir verisi değildir.
Filecoin perpetual vadeli sözleşmenin vadesi var mı?
Hayır. Perpetual (sürekli) vadeli sözleşmenin bitiş tarihi yoktur; pozisyon kapatılana ya da likide olana kadar açık kalır. Fiyatı spot fiyata dönemsel funding ödemeleriyle bağlanır.

