Ana SayfaSponsorWeb3'ün Kalbi Ankara'da Atacak!

Web3’ün Kalbi Ankara’da Atacak!

-

Ankara merkezli olarak kurulan Web3 Teknolojileri Derneği, 27 Ekim tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda “Sürdürülebilir Web Zirvesi” düzenleyecek.

Web3 ile Birlikte İklim Krizinin Çözümleri Aranacak!

İlk kez düzenlenecek zirvede Birleşmiş Milletler tarafından hazırlanan Sürdürülebilir Kalkınma için Küresel Amaçlar için blokzincir teknolojilerinin nasıl kullanılabileceği ele alınacak. Ana Sponsorluğunu Binance Türkiye’nin üstlendiği etkinliğin organizasyonunu ise BTK Akademi ve Etkin Kampüs tarafından gerçekleştiriyor.

Merkeziyetsiz internet teknolojilerinin her geçen gün daha fazla alanda kullanılmaya başlaması beraberinde yeni problemler ve yeni çözüm önerilerini getiriyor. Geliştiricilerin karşısında duran en köklü problemler ise açlık, yoksulluk, iklim krizi gibi küresel ölçekte insanlığın çözümünü aradığı sorunlar.

Sürdürülebilir Kalkınma hedefi olarak Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen 17 sorunun çözümünde merkeziyetsiz teknolojilerin nasıl kullanılabileceği 27 Ekim tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Ankara’da gerçekleşecek.

Ankara Web3 Etkinliği

Açılış konuşmaları BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, Ankara Üniversitesi Rektörü Halkla İlişkiler Müdürü Gökhan Timurhan tarafından gerçekleşecek. 

Zirve’de Yer Alacak Topluluklar;

Bahçeşehir Üniversitesi Blockchain Topluluğu, Konya Teknik Üniversitesi MEBLORED Topluluğu, Ostim Üniversitesi Blockchain Topluluğu, Gazi Üniversitesi Blockchain Topluluğu, Ankara Üniversitesi Blockchain Topluluğu, Çankaya Üniversitesi Blockchain Topluluğu, Dokuz Eylül Üniversitesi Blockchain Topluluğu, Hacettepe üniversitesi Blockchain Topluluğu, Medipol DAO, Başkent Üniversitesi Blockchain Topluluğu, Sabancı Üniversitesi Blockchain Topluluğu, İstanbul Üniversitesi Blockchain Topluluğu, Uludağ Üniversitesi Blockchain Topluluğu, Çukurova Üniversitesi Blockchain Topluluğu, TOBB ETU Blockchain Topluluğu konuşmacı olarak bulunacak ve bir küresel problemi ele alacak. Ayrıca panellerin moderasyonu da yine topluluklar tarafından gerçekleşecek zirvenin Hasan Kalyoncu Üniversitesi Blockchain Topluluğu, Selçuk Üniversitesi Blockchain Topluluğu, Marmara Üniversitesi Blockchain Topluluğu moderatör olarak yer alacak.

Misafir olarak da toplulukların katılacağı etkinlikte 20’den fazla şehirden 30’dan fazla öğrenci topluluğunun katılımı bekleniyor. Slogan olarak “Yarını İnşaa Ediyoruz” mottosunun kullanıldığı zirvenin ana sponsoru olarak, geçtiğimiz günlerde Web3 Teknolojileri Derneği ile işbirliğini açıklayan Binance Türkiye yer alıyor. Zirvenin destek sponsorları olarak ise CoinOxs, Openpad, DyorEx, EduMedu, BojiToken, Arenya, Castrum ve Sardis yer alıyor. 

Etkinliğe medya sponsorluğu noktasında ise Coinotag, Kriptomeda, Muhabbit, BeInCrypto, BTHaber ve AltcoinTurk destek vererek, kitlelere duyurulmasında yardımcı olacak.

BNB Chain Atölyesi de Düzenlenecek

Zirve akışında ayrıca BNB Chain, BTK Akademi ile beraber bir atölye düzenleyecek. Merkeziyetsiz uygulamaların geliştirildiği atölyede BNB Chain uzmanları kısa sürede BNB Smart Chain üzerinde nasıl akıllı kontratlar geliştirilebileceğine örneklerle değinecek.

Zirve ile ilgili konuşan Web3 Teknolojileri Derneği Buğra Ayan, gerek derneği kurma sürecinden önce gerekse sonra yoğun bir şekilde çalışarak bugünkü noktaya gelindiğini, bu süreçte özellikle BTK Akademi’nin eğitim kaynaklarına verdiği destekle büyük katkısının olduğunu dile getirdi. Ayan, zirvedeki sunumların bir kitaba dönüşeceği ve kitabın NFT olarak tüm dünyadaki ekosistem öncülerine gönderileceğini söyledi. Hali hazırda 40’ın üzerinde blockchain topluluğu olduğu bilgisini paylaşan Ayan derneğin hedefleri arasında Web3 odaklı toplulukları her ilde hayata geçirme olduğunu, ancak bu şekilde gerçek anlamda bir teknoloji dalgası üretilebileceğini belirtti.

Sürdürülebilir Web3 Zirvesi’ne buradan ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz: https://www.etkinkampus.com/surdurulebilir-web3-zirvesi/

Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler