Diğer
  Ana SayfaHaberİnsanların Sosyal Medya Davranışları, Bitcoin Fiyatı için Belirleyici Olabilir

  İnsanların Sosyal Medya Davranışları, Bitcoin Fiyatı için Belirleyici Olabilir

  -

  • Verilere göre, BTC genellikle insanların beklemediği yönde hareket eder.
  • Ayın 21’inde varlık fiyatının düşüşüne bağlı olarak, olumsuz zihniyet için göstergenin değeri büyük bir artış gösterdi.
  • Bugün, kripto para birimi bir miktar yükseldi ve 27.000 doların üzerine çıktı. Bu yükseliş gerçekleşirken, duygusal durum tekrar olumlu bir hal aldı.

  Bu metrikler, Bitcoin fiyatındaki son hareketin piyasadaki hakim duygudan nasıl etkilenmiş olabileceğini açıklıyor.

  Bitcoin Üzerindeki Sosyal Medya Etkisi

  Bitcoin (BTC) (23)

  Verilere göre, BTC genellikle insanların beklemediği yönde hareket eder. İlgili gösterge “sosyal hacim”dir ve belirli bir terim veya konuyu tartışan toplam sosyal medya metin belgesi sayısını ölçer.

  Burada sosyal medya metin belgeleri, Twitter, Reddit ve Telegram gibi çeşitli popüler platformlardan kaynaklanan sosyal medya gönderilerinin bir koleksiyonunu ifade eder.

  Bu gösterge yalnızca bu koleksiyondaki bir metin belgesinin terimi en az bir kez söz edip etmediğini kontrol eder; konuyla ilgili birden fazla atıfta bulunan gönderiler, yine de yalnızca bir kez yapan bir belgeyle aynı ağırlığa sahiptir.

  Piyasa duyarlılığıyla ilgili tartışmaları belirlemek için bu göstergeyi kullanmak için, CoinOtag önce genel olarak Bitcoin ve kripto para birimi sosyal hacmini buldu. Ardından, yatırımcıların zihniyetini ifade eden bazı belirli terimlere filtreleme yapıldı.

  İşte geçen hafta Bitcoin’in olumsuz ve olumlu duygular için sosyal hacimdeki trendi gösteren bir grafik:

  kripto-sosyal-hacimleri

  Olumlu duygularla ilişkili tartışmaları ayırmak için burada kullanılan terimler al, boğa ve dip’tir. Benzer şekilde, olumsuz konuşmaları bulmak için sat, tepe ve düşüş gibi bazı terimler kullanılmıştır.

  Grafikte, bu duyguların sosyal hacimlerinin geçmiş birkaç günde izlediği model işaretlenmiştir. ayın 21’inde varlık fiyatının düşüşüne bağlı olarak, olumsuz zihniyet için göstergenin değeri büyük bir artış gösterdi.

  Bu, fiyat düşüşü gerçekleştiğinde sosyal medya tartışmalarının oldukça düşüş eğilimli olduğunu gösterir. Bununla birlikte, bu zihniyet değişikliği gerçekleştikten sonra kripto para birimi yerel bir dip oluşumu gördü.

  Bugün, kripto para birimi bir miktar yükseldi ve 27.000 doların üzerine çıktı. Bu yükseliş gerçekleşirken, duygusal durum tekrar olumlu bir hal aldı. Ancak fiyat 27.000 doların üzerine çıktığında, hırslı duygusal durumun sosyal hacmi oldukça yüksek değerlere ulaşmıştı. Negatif duygusal durumun baskın hale geldiği zamanlarda olduğu gibi, dip noktası oluşmuştu ve bu olumlu duygu artışını takiben bir zirve meydana geldi.

  Tarihsel olarak, Bitcoin piyasası genellikle her zaman böyle hareket etmiştir; duygu dengesi herhangi bir tarafı aşırı şekilde etkilediğinde, piyasa genellikle çoğunluğun sahip olduğu bu duyguya zıt hareketler gösterir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler