HBAR Yükselen Kanalda İşlem Görüyor!

Geçtiğimiz sene eylül ayındaki zirvesinden yaklaşık yüzde 66 düşüş yaşayan HBAR, yükselen kanal içerisinde işlem görmeye devam ediyor.
analiz-4

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

HBAR Yükselen Kanalda İşlem Görmeye Devam Edecek mi?

HBAR  -02.24-1

Geçen sene mart ayında yükselen kanal formasyonu oluşturmaya başlayan HBAR, şu anda yükselen kanalın destek seviyesinde işlem görüyor. Geçtiğimiz aylarda kanalın orta trendindeki dirençten ret yedi. Piyasadaki olumsuz koşullar ve Rusya-Ukrayna arasındaki gerilimden kaynaklı olarak büyük düşüş yaşadı. Tekrardan orta trende ulaşabilmesi için yaklaşık yüzde 100’lük bir artış kaydetmesi gerekiyor.

Bu yılın başından beri yüzde 36 düşmesine rağmen kanalda işlem görmeye devam edebilir. Olası kötü senaryoda bu kanalı aşağı yönlü kırarak destek seviyelerine kadar gerilemesi olası görünüyor. Olumlu senaryoda, orta trende kadar yükseldikten sonra daha da güçlenerek kanalın direncini zorlayabilir. Bu da yaklaşık yüzde 300’lük bir artışa tekabül ediyor.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

HBAR  -02.24-2

Geçen seneki çöküşte bıraktığı tasfiye iğnesini dip seviyesi olarak kabul edersek, olası düşüş durumunda o bölgeye kadar gerileyebilir. Şu anda ise 0,18 dolar seviyesinde bulunan desteğe dayanmış görünüyor. Buranın kırılımı dahilinde 0,13 dolara kadar düşebilir.

Direnç kısmına baktığımızda, Fib 0,618 seviyesinde yer alan 0,23 dolardaki direnci kırması zor görünüyor. Bu direncin kırılması için, piyasada olumlu havanın hakim olması gerekiyor. Eğer ki bu seviyeyi kırarsa, 0,28 dolardaki hedefine ulaşması muhtemel görünüyor. Şu anki seviyesinden tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması içinse yüzde 200’lük bir yükseliş yaşaması gerekiyor. Bu durum şimdilik çok mümkün görünmese de, olası bir boğa sezonunda bu seviyelere ulaşabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster