Cardano (ADA) İçin Yükseliş Başlıyor Mu?

cardano-ada-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Cardano 3 aydan beri süregelen düşüş trendini kıramıyor. Kripto piyasasının son bir haftadır gerek Rusya-Ukrayna krizi, gerekse de küresel finansal çevrelerden birbirin ardı sıra gelen olumsuz haberlerden dolayı bir düşüş söz konusu. Majör altcoinlerden olan Cardano da bu düşüşten payını alan coinler arasında. Şubat ayının ortalarında 1,63 dolar seviyesini gördükten sonra yine düşüşe geçen token şuan itibariyle 0,93 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Peki ADA için tekrar yükseliş başlayacak mı? Destek ve direnç noktaları nereler?

Cardano Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

Cardano 02.23 01

Geçen hafta 1 dolarlık psikolojik direnci kıran ve bu seviyenin altına doğru düşüşünü sürdüren ADA son olarak 0,81 dolar seviyesine kadar düştü. Bu seviyeden bir tepki alan ADA 0,95 seviyelerine kadar yükseldi. ADA tokeni şuanda 0,93 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

ADA tokeninin seyri için piyasanın hayli dalgalı olduğu şu günlerde Bitcoin‘i takip etmek faydalı olacaktır. Öncelikle Bitcoin’in 39.000 dolar üzerinde günlük mum kapanışı yapması durumunda tüm altcoinler için bir yükselişten söz etmek mümkün olacaktır.  Ancak bu durumun tersi olması durumunda yatırımcıların her altcoin için destek noktalarını takip etmeleri gerekmektedir.

Bu durumda ADA için takip edilmesi gereken ilk destek seviyesi 0,84 – 0,80 dolar bandı olarak görülebilir. ADA bu seviye üzerinde de tututanamadığı takdirde 0,65 dolara kadar gerileme ihtimali ile karşı karşıya kalacaktır.

Bitcoin’in 39.000 dolar seviyesinde kalabilmesi durumunda ADA için kırılması gereken ilk direnç seviyesi 0,96 dolar bandı olacaktır. Bu direncin üzerinde 4H mumu kapanış yapması durumunda da daha güçlü bir toparlanış için 1,15 dolar direncini aşması gerekecektir. 1,22 dolarlık direncin kırılması ve bu seviyenin üzerinde güçlü kalınması durumunda ADA’nın yatırımcılarına önemli getiriler sağlayacağını söyleyebiliriz.

Bitcoin Düşerken BNB Balinaları ADA Topluyor!

Bitcoin ve kripto para piyasası kan kaybederek gerilemeye devam ediyor. An itibarıyla 40.000 doların altında işlem gören BTC’nin bu düşüşü, hiç şüphesiz balinalar için alım fırsatı vermekte.

Öyle ki, Bitcoin’deki bu düşüşle birlikte en büyük 1000 BNB balinasının, en büyük DeFi platformlarından Cardano (ADA) topladığı ortaya çıktı.

Binance Smart Chain (BSC) tabanlı kripto varlıkları satın alan ve bu kurumsal firmaları takip eden bir veri izleme sitesi WhaleStatsBSC, büyük bir BNB yatırımcısının 5.1 milyon dolar değerinde 5.3 milyon adet ADA satın aldığını belirtiyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster