Diğer
  Ana SayfaHaberGüncel Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Solana Fiyat Analizleri!

  Güncel Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Solana Fiyat Analizleri!

  -

  • Ayılar 18 Mayıs’ta Bitcoin’i daha da düşürdü. Boğalar ve ayılar arasında sıkı bir mücadele devam ediyor.
  • Boğalar Ethereum’da 20 günlük EMA’nın üzerine çıkmaya çalışıyor ancak ayılar bunu engelliyor.
  • Boğalar başarıya ulaşırlarsa, DOGE/USDT paritesi 50 günlük SMA’ya yükselebilir.
  • Ayılar, SOL fiyatını 19.85$’daki güçlü desteğin altına çekerek avantajlarını daha da artırmak istiyorlar.

  Kripto para piyasasında çalkantılı bir haftanın ardından sakin bir hafta sonu başladı. Bitcoin başta olmak üzere Ethereum, Dogecoin ve Solana’da son durum nedir?

  Bitcoin Fiyat Analizi

  Boğalar ve ayılar arasında sıkı bir mücadele devam ediyor. Boğalar, 17 Mayıs’ta fiyatı simetrik üçgen modeline çekmeye çalıştı ancak ayılar seviyeyi güçlü bir şekilde korudu ve 18 Mayıs’ta Bitcoin‘i daha da düşürdü.

  btc-usdt-1-g

  BTC/USDT Günlük Fiyat Grafiği

  BTC/USDT paritesi, 25.250 dolar ile destek hattı arasında bir bölgede hareket etmeye devam ediyor ve boğalar ile ayılar arasında zorlu bir mücadele yaşanıyor.

  27.590 dolardaki 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) ve negatif bölgedeki göreli güç endeksi (RSI), ayıların biraz üstünlük sağladığını gösteriyor. Ancak ayıların fiyatı 26.500 doların altında tutamaması, satış baskısının daha düşük seviyelerde azaldığını gösteriyor.

  Eğer alıcılar genel direnci aşmayı başarırsa, parite 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) 28.412 dolardan ulaşabilir ve ardından direnç çizgisine doğru bir yükseliş başlatabilir. Üçgenin yukarı yönlü bir kırılması durumunda boğaların lehine bir durum oluşacaktır.

  Ethereum Fiyat Analizi

  Son birkaç gündür, boğalar Ethereum’da 20 günlük EMA’nın (1.840$) üzerine çıkmaya çalışıyor ancak ayılar bunu engelliyor.

  eth-usdt-1-g

  ETH/USDT günlük Fiyat Analizi

  16 Mayıs – 18 Mayıs tarihleri arasındaki şamdan grafiğindeki uzun kuyruk, boğaların gün içinde düşüşleri satın almaya devam ettiğini gösteriyor. Bu durumda, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma olasılığı artıyor. Eğer bu engel aşılırsa, Ethereum düşen takoz formasyonunun direnç çizgisine yükselebilir.

  Bu nokta, önemli bir seviyedir çünkü üzerinde bir kırılma ve kapanış, yeni bir yükseliş hareketinin başladığını gösterecektir. Ancak olumsuz bir senaryoda, ayılar fiyatı destek seviyesinin altında olan 1.600 dolara düşürmek için çaba sarf etmelidir.

  Dogecoin Fiyat Analizi

  Boğalar, Dogecoin’i 17 Mayıs’ta 20 günlük EMA’nın (0,07$) üzerine çıkarmaya çalıştı ancak ayılar engellerini sürdürdü.

  doge-usdt-1-g

  DOGE/USDT Günlük Fiyat Grafiği

  Eğer boğalar tekrar deneyip başarıya ulaşırlarsa, DOGE/USDT paritesi 50 günlük SMA’ya (0,08$) yükselebilir. Bu seviye muhtemelen bir direnç noktası olacak ancak aşılırsa, paritenin 0,07$ ile 0,11$ arasında geniş bir aralıkta dalgalanmaya devam edeceğini gösterecektir.

  Eğer fiyat mevcut seviyeden düşer ve 0,07 doların altına inerse, ayıların boğaları alt ettiği anlaşılır. Parite daha sonra 0,06 dolara kadar düşebilir.

  Solana Fiyat Analizi

  18 Mayıs’ta Solana, düşüş trendinden sert bir şekilde dönerek ayıların güçlü bir şekilde savunduğu seviyeyi gösterdi.

  sol-usdt-1-g

  SOL/USDT Günlük Fiyat Grafiği

  Ayılar, fiyatı 19.85$’daki güçlü desteğin altına çekerek avantajlarını daha da artırmak istiyorlar. Başarılı olmaları durumunda, SOL/USDT çifti önce 18.70 dolara, ardından 16 dolara düşebilir.

  Ancak fiyat, mevcut seviyeden geri döner ve 50 günlük basit hareketli ortalama (21.81$) üzerine çıkarsa, boğaların daha düşük seviyelerde aktif olduğunu gösterecektir. Daha sonra parite 24 dolara ve ardından 27.12 dolara yükselmeye çalışabilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler