Diğer

  Eski FED Başkanı, Faiz Kararı için Tahminini Açıkladı! Bitcoin Nasıl Etkilenecek?

  • Esther George, finansal piyasa katılımcılarının çoğunluğunun, merkez bankasının muhtemelen önümüzdeki birkaç yıl içinde faiz artırımlarını ortadan kaldırabileceği yönündeki görüşünü destekledi.
  • ABD merkez bankasının yaklaşan para politikası kararı, ABD ekonomisinde fiyat istikrarını yeniden sağlamak için kilit öneme sahip olan %2 enflasyon hedefini dikkate alacaktır.
  • FOMC toplantılarında Federal hedef faiz oranına ilişkin Fed kararı olasılığını ölçen CME FedWatch Aracı, traderlar arasında faiz artırımının durdurulması konusunda %99’luk bir güven göstermektedir.

  Eski FED Başkanı, FED’in faiz politikasının nasıl ilerleyeceğine dair görüşlerini paylaştı: FED daha fazla faiz artırımından kaçınacak mı?

  Eski FED Başkanı Faiz Kararı Hakkında Konuştu

  fed

  ABD Merkez Bankası’nın Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı öncesinde, eski Kansas City Fed Başkanı Esther George, finansal piyasa katılımcılarının çoğunluğunun, merkez bankasının muhtemelen önümüzdeki birkaç yıl içinde faiz artırımlarını ortadan kaldırabileceği yönündeki görüşünü destekledi. Bu, Fed’in mevcut hedef faiz oranını 525-550 baz puan seviyesinde tutabileceği yönündeki yaygın beklentinin ortasında geldi.

  ABD merkez bankasının yaklaşan para politikası kararı, ABD ekonomisinde fiyat istikrarını yeniden sağlamak için kilit öneme sahip olan %2 enflasyon hedefini dikkate alacaktır. 13 Eylül 2023 tarihinde COINOTAG, Ağustos 2023 için Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerini raporladı. ABD İş İstatistikleri Bürosu verilerine göre yıllık enflasyon oranı beklenenin üzerinde %3,7 olarak geldi. Bu, enflasyonun artış gösterdiği ikinci ay oldu.

  George, ABD merkez bankasının iletişiminin fiyat istikrarını öncelik olarak korumak konusunda net olduğunu söyledi. Fed’in, ekonomide fiyat istikrarını sürdürmeye odaklandığını belirtti. Ancak eski Fed Başkanı, enflasyon hedefine ulaşmanın ve bunu sürdürmenin, ABD işgücü piyasasına maliyeti olabileceğini uyararak Fed’in faiz artışlarını durdurabileceğini ve özellikle dez-enflasyon seyrinin yönünü değerlendirmek için verilerin gelişimini değerlendirebileceğini söyledi.

  Bitcoin Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

  Bitcoin fiyatı, yüksek bir konsensüsün olduğu FOMC toplantısı öncesinde yukarı yönlü ivme kazandı. Ancak kripto piyasasının daha fazla yönü, Fed Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasına olan yatırımcı tepkisiyle belirlenebilir. Powell’ın konuşması, merkez bankasının gelecekteki faiz kararları konusunda yumuşak mı yoksa sıkı mı olduğunu vurgulayabilir.

  FOMC toplantılarında Federal hedef faiz oranına ilişkin Fed kararı olasılığını ölçen CME FedWatch Aracı, traderlar arasında faiz artırımının durdurulması konusunda %99’luk bir güven göstermektedir. Bu nedenle, Powell’ın konuşmasında enflasyon hedeflemesi etrafındaki yorumlar yakından izlenecektir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Shiba Inu’nun SHIB Token Yakımları Artıyor: SHIB Fiyatı Yükselişe Hazır mı?

  Popüler memecoin projesi Shiba Inu'nun SHIB tokeninde son 24 saatte yakım oranları atış gösterdi: SHIB fiyatı için son durum nedir?

  SEC, Spot Bitcoin ETF’leri için Opsiyonları Onaylamaya Hazırlanıyor

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, BITB ve GBTC spot Bitcoin ETF'leri için opsyion trading için onay verecek mi?

  Bitcoin Çökerse Ne Olur? Ünlü Yazar Robert Kiyosaki Açıkladı!

  Girişimci ve ünlü yazar Kiyosaki, topluluk arasındaki Bitcoin'in çökme potansiyeline karşı düşüncelerini paylaştı.

  Bitcoin Fiyatı 51 Bin Dolar Civarında Dalgalanıyor: Spot Bitcoin ETF Piyasasındaki Son Veriler!

  Bitcoin fiyatındaki durgunluk devam ederken, spot Bitcoin ETF piyasasındaki para girişleri devam ediyor; Son veriler!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Shiba Inu’nun SHIB Token Yakımları Artıyor: SHIB Fiyatı Yükselişe Hazır mı?

  Popüler memecoin projesi Shiba Inu'nun SHIB tokeninde son 24 saatte yakım oranları atış gösterdi: SHIB fiyatı için son durum nedir?

  SEC, Spot Bitcoin ETF’leri için Opsiyonları Onaylamaya Hazırlanıyor

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, BITB ve GBTC spot Bitcoin ETF'leri için opsyion trading için onay verecek mi?

  Bitcoin Çökerse Ne Olur? Ünlü Yazar Robert Kiyosaki Açıkladı!

  Girişimci ve ünlü yazar Kiyosaki, topluluk arasındaki Bitcoin'in çökme potansiyeline karşı düşüncelerini paylaştı.