Diğer
  Ana SayfaHaberEski Coinbase CTO'su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin'i Övüyor

  Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

  -

  • Coinbase eski CTO’su Balaji Srinivasan, ABD Doları’nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını söyledi.
  • Srinivasan, Bitcoin’in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
  • ABD Doları Endeksi son 6 ayda %8,9 oranında düştü ve geçen yıl değerinin %1,34’ünü kaybetti.

  Coinbase eski CTO’su Balaji Srinivasan, ABD Doları’nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin’in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.

  Bitcoin Büyüktür ABD Dolarından! Şaka Değil, Veri!

  Srinivasan, geçmişte yatırımcıların stresli zamanlarda dolar cinsinden varlıklara akın ettiği fakat bu kez farklı olduğunu belirtti. Değer kaybeden para birimlerinden çıkıldığına dair tarihsel verilerin olduğunu ve USD’nin de bu kategoriye girdiğini vurguladı.

  “Dalio’nun tarihsel rezerv para birimleri için farklı bir tanımı var. O, ABD doları, öncesinde İngiliz sterlini, daha öncesinde Hollanda florini diyor. Ancak rezerv para birimi statüsünün kalıcı olmadığı gerçeği değişmiyor,” Balaji ekledi.

  “Tarih… bize yatırımcıların stresli zamanlarda dolar cinsinden varlıklara akın ettiğini söyler”

  Bitcoin Us Britian comparing

  Hayır, daha uzun bir tarihsel perspektif alın.
  İnsanlar değer kaybeden para birimlerinden çıkarlar.
  Bu, 2008 krizindeki durumdan farklıdır.
  USD artık çökemeyecek kadar büyük değil.
  Umarım gelecek olan şey BTC’dir, RMB değil.

  — Balaji (@balajis) 25 Mart 2023

  USD’nin artık güçlü bir konumda olmadığına dair görüşleriyle Balaji, Bitcoin’in ABD finansal sistemi hiperenflasyon yaşarken 90 günde 1 milyon dolara ulaşabileceğine dair önceki görüşlerini sürdürdü. Ancak birçok kişi, Balaji’nin öngördüğü değişikliklerin nesiller boyu süreceğine inanıyor, 90 gün gibi kısa bir sürede gerçekleşmesinin mümkün olmadığını düşünüyor.

  ABD Doları Zayıflıyor

  BTC’nin USD’nin yerini alacağına inanmayan herkes olmasa da, ABD dolarının diğer kripto para birimlerine karşı zayıfladığı açık bir şekilde görülüyor. ABD Doları Endeksi son 6 ayda %8,9 oranında düştü ve geçen yıl değerinin %1,34’ünü kaybetti.

  USD Endeksi
  USD Endeksi YTD (Kaynak: Yahoo Finance)

  USD Endeksi, USD’nin diğer önemli fiat para birimleri karşısındaki değerini ölçer ve son 6 aydaki düşüşü, doların değer kaybettiğini gösterir. Bu düşüş, Fed’in faiz artırımından kaynaklanan resesyon korkusu ve büyük ABD bankalarının son çöküşü nedeniyle gerçekleşti.

  Bitcoin Güçleniyor

  Bu arada, Bitcoin son aylarda güçlenmeye devam ediyor. Kripto para birimi son 6 ayda %46,18 oranında arttı ve CoinOtag verilerine göre yılın başından bu yana %65,54 oranında arttı.

  Bitcoin 24 Saatlik Fiyat Performansı
  Bitcoin 24 Saatlik Fiyat Performansı

  İlginç bir şekilde, son haftalardaki BTC kazançlarının çoğu ABD’deki işlemlere atfediliyor. Performansı, bazılarının Bitcoin fiyatlarını ve daha hızlı benimsenmesini talep etmesine neden oldu. Ancak uzmanlar, hyperbitcoinization inananlarının öngördüğü seviyelere ulaşacak herhangi bir Bitcoin fiyat artışının olası olmadığına inanıyorlar.

  Disclaimer

  CoinOTag, hikayede yer alan şirket veya kişiye son gelişmelerle ilgili resmi bir açıklama almak için başvuruda bulundu, ancak henüz yanıt alamadı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Endonezya, Bitcoin ve Kripto Paralar için Ödeme Yasağı Getirdi!

  Endonezya'ya bağlı olan turistik ada Bali, Bitcoin ve kripto paralar için ödeme yasağı uygulayacak; Bali'nin turizmini nasıl etkileyeceği konusunda endişeler dile getirildi.

  Güncel Bitcoin ve Ethereum Analizi: Fiyat Grafiklerinde Son Durum!

  Bir geçici borç tavanı anlaşması haberleri, Bitcoin'in fiyatını 28.000 doların üzerine çıkardı ancak daha yüksek seviyeler ayıların satışına neden olmaya devam ediyor.

  Verilere Göre, Bitcoin Fiyatı Yükseliş için Hazır Görünüyor!

  Önde gelen blok zinciri analitik şirketinden gelen bilgilere göre, Bitcoin fiyatı boğa koşusu için bir geçiş dönemine girmiş olabilir!

  Bitcoin’deki Kısa Vadeli Yatırımcılar Tekrar Kar Elde Etmeye Başladılar!

  Kısa vadeli yatırımcıların yeniden kar elde etmesi, yakın vadede fiyat hareketi için olumlu bir sinyal olarak değerlendiriliyor.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler