Pazartesi, Ocak 18, 2021

EOS Fiyat Analizi – Önemli Destek ve Dirençler!

EOS’un fiyatı, piyasadaki diğer tüm altcoin’ler gibi bir darbe aldı. Bununla birlikte, EOS’un fiyatındaki düşüş, fiyatı kısa süre sonra kritik destek seviyesine geri döndüğünden, gizli bir nimet olarak geldi. Bu seviyeden bir sıçrama, uzun vadede %150’lik bir artış vaat edebilir.

Basın zamanında, EOS göstergelerinin çoğu, bunun her iki şekilde de gidebileceğini ima ederek nötr idi. Bununla birlikte, önemli bir gösterge, aslında yukarıda belirtilen destek seviyesinden sıçrayabileceğini gösterdi.

EOS 3 günlük grafik

Kaynak: TradingView’de EOSUSD

EOS’un 3 günlük grafiği %28’den bir düşüş kaydetti ve ardından desteği 2.466 $ ‘a düşürmeyi başardı. 23 Aralık 2020’de yaşanan çarpışma sırasında bile, EOS bu destek seviyesinin üzerinde kapandı ve bu seviyeye daha fazla güven verdi. Bu nedenle, fiyatın bu seviyeden sıçraması ve daha yükseğe çıkması muhtemel görünüyordu.

Gerekçe

Genel olarak, EOS azalan paralel kanala geri dönmüş gibi görünüyordu. Bu nedenle, yükseliş trendi sadece destek seviyesinden bir sıçrama değil, aynı zamanda genel direncin kırılmasını da içermelidir.

RSI göstergesi tarafsız bölgeye doğru bir düşüş kaydetti, ancak bu seviyeden bir sıçrama halihazırda gelişmekte olduğundan umut verici görünüyordu.

RSI’dan farklı olarak, MACD göstergesi düşüş eğilimi gösterdi, biri EOS için kısa vadeli görünümün ayılar tarafından ele geçirilebileceğini gösteriyor. Aynısı, yazının yazıldığı sırada Stokastik RSI’da görüldü.

Bunun bir gümüş astarı, kanaldan kopmanın teorik olarak yükseliş dalgası yaratacağıydı. Bundan yararlanarak, uzun bir pozisyon, bunun için en iyi yol olacaktır.

Dikkat edilecek seviyeler

Giriş: 2,7227 $
Zarar Durdurma: 1.9287 $
Kar Al: 7,7948 Dolar
Ödüllendirme Riski: 6.39

Bunun uzun vadeli bir kurulum olduğunu ve kısa vadede işlerin daha sık değişme eğiliminde olduğunu belirtmekte fayda var. Dahası, Bitcoin’in kripto pazarındaki hakimiyeti, neredeyse tüm altcoinlerle doğal bir korelasyon oluşturdu. Bu nedenle, bu kurulum Bitcoin’in düşüşünden etkilenebilir.

Eos (EOS) fiyatı an itibariyle$ 2.79dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18