Cuma, Şubat 26, 2021

EOS Fiyat Analizi – Önemli Destek ve Dirençler!

Geçtiğimiz iki ayda EOS, 3,6 dolarlık bölgeden sert bir dirençle karşılaştı. 2,7 ve 2,4 dolarlık destek seviyeleri birden çok kez test edildi. EOS’un oynaklığı bir yana, daha büyük resim 3,6 dolardan çift tepeli bir oluşum gösteriyor gibi görünüyordu. Fiyat önümüzdeki günlerde 2,4 dolar seviyesinde konsolide olmazsa, EOS için iyileşme şansı zayıf olacak. Muhtemelen 2.1 $ ‘a kadar düşük olan daha fazla dezavantaj görülebilir.

EOS 12 saatlik grafik

EOS Fiyat Analizi: 22 Ocak

Kaynak: TradingView’de EOS / USDT

Daha önce belirtildiği gibi, 3.6 $ seviyesi, boğaların fiyatı grafiklerde daha yükseğe çıkarma girişimlerini geri çevirdi. 2.5-2.7 $ bölgesi, son iki ayda önemliydi ve EOS, baskı anında satış baskısından kaçarak kendisini bir kez daha bu bölgede buldu.

2.7 $ seviyesi, önümüzdeki günlerde direnç olarak yeniden test edilebilir. OBV, fiyatın 3.6 $ ‘lık yüksek seviyesinden düşmesiyle Ocak ayının ikinci haftasında muazzam bir satış hacmi gördüğünü gösterdi. O zamandan beri, satın alma hacmi yavaşlarken, son birkaç gün içinde aşağı yukarı eşitti.

Ancak bu değişecek şekilde ayarlanabilir. Fiyatın tersine çevrilmiş ve azalan bir tarak deseni oluşturduğu görüldü ve bu desen doğrulanırsa EOS’un nereye gideceğini temsil eden pürüzsüz beyaz eğri ile vurgulanır.

RSI, direnç olarak test ettikten sonra bir kez daha 50’nin altına indi ve düşüş trendinin devam ettiğini gösterdi. En son işlem seansı, fiyatın 2.44 $ ‘ı ziyaret ettiğini ve hızlı bir şekilde 2.61 $’ a yükseldiğini gördü.

Ekteki tablolar, beyaz renkte, ters tarak deseninin ortaya çıkması durumunda EOS için bir yolu vurguladı. 2.5 $ ‘a düşme beklenebilir ve 2.3 $’ a düşmeden önce bazı olası yan ticaretler de beklenebilir. 2,55 doların altındaki bir hareket, kalıbı onaylar ve 2,3 dolarlık bir hedefle kısa bir pozisyon girilebilir.

Bu yolun geçersiz kılınması, EOS’un 2,72 doların üzerine çıkması olacaktır.

Sonuç

EOS’un 2,3 dolara düştüğünü görebilen olası bir tarak deseni de ortaya çıktı. Bu kalıbın geçersiz kılınması 2,7 doların üzerinde bir işlem seansı olurken, bu modelin onayı 2.55 doların altında kapanış bir işlem seansı olacaktır.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98