Diğer

  CoinEx’ten Finans Kullanıcılara Daha Fazla İşlem Seçeneği

  Günümüzde kripto piyasası, kripto varlıkların küresel portföylerin vazgeçilmez bir parçası haline geldiği yepyeni bir aşamaya girdi. Aynı zamanda, kripto teknolojisi de giderek daha fazla sektörü ve kullanıcıyı etkileyerek sıradan yatırımcılara fayda sağlıyor. Buna rağmen, kripto endüstrisi geleneksel sektörlerdeki birçok insanın gözünü korkutuyor.

  Onların göre, piyasa yalnızca teknoloji meraklıları ve profesyonel yatırımcıları için uygundur. Bunun yanında, geleneksel finans piyasalarındaki birçok bireysel yatırımcı, sektörün kendileri için çok fazla kısıtlama ve kural koyduğunu düşündükleri için kriptoyu tercih etmiyor.

  Aslında, blokzincir eşitlikçi bir oyun alanıdır. Merkeziyetsiz kripto teknolojisi herkese fayda sağlamayı amaçladığından hem profesyonel hem de küçük ölçekli tüm yatırımcılar kripto piyasasına katılabilmelidir. Bu nedenle CoinEx, herkesin eşit olduğu bir blokzincir dünyası inşa ederek kullanıcıların kripto piyasası korkusuyla birlikte geleneksel finansın zincirlerini ortadan kaldırmaya çalışıyor.

  2022’de CoinEx, kullanıcıların kripto dünyasına açılan kapıları olarak kripto varlıklarını kolayca alıp satmalarına yardımcı olmak amacıyla marka sloganını “Kolay Kripto İşlemler” olarak yeniden tanımladı. Dünyadaki herkes finans sektörüne girme ve ücretsiz yatırım yapma hakkına sahiptir.

  CoinEx, bu tür kolaylıklar sağlamak için ilk adımı attı: geleneksel finansın zincirlerini kırmak. Borsa, kullanımı kolay, erişilebilir kripto ürünleri ve hizmetleri sunarken finansın karmaşık olduğu yönündeki yerleşik algıyı da yerle bir ediyor.

  CoinEx’in vizyonunu gerçekleştirmenin ikinci adımı, dünyanın her köşesinden yatırımcıların kripto varlık alım satımı ve yatırım yapmasına izin vermek için dil engellerini ve coğrafi sınırları ortadan kaldırmaktır. Bu amaç doğrultusunda CoinEx, küresel kullanıcılara daha fazla işlem seçeneği sunmak için [Finans] segmentini kurdu.

  Kullanıcılar CoinEx web sitesine/uygulamasına girip hesaplarında oturum açabilir ve Finansal Hesap, AMM, Dock ve Stratejik İşlem gibi çok çeşitli ürün ve hizmetlere erişmek için ana sayfadan Finans’a tıklayabilir.

  CoinEX

  1. Finansal Hesap

  Coinlerin değerine değer katan bir ürün olan Finansal Hesap, kullanıcılara kripto alım satımlarından elde edilen kârın yanında getiri de sunuyor. Borsa, marj işlem için borç alınan coinlerden elde edilen faiz gelirinin %70’ini, Finansal Hesaplarındaki varlıkların oranına göre kullanıcılara dağıtır.

  CoinEx’te kullanıcılar, kripto işlemi yapmaya gerek kalmadan boşta duran varlıklarını Finansal Hesaba yatırarak ek kazanç elde edebilirler.

  Finansal Hesap, kolay işlem, esnek para yatırma ve çekme, bileşik faiz ve sıfır minimum para yatırma limiti özellikleriyle tüm kullanıcıların üründen kolayca yararlanmasına olanak tanır.

  2. AMM

  CoinEx’te AMM (Otomatik Piyasa Yapıcılığı) bir emir defteriyle birleştirilir, yani sistem likidite havuzunu otomatik olarak bir emir defterine dönüştürür. Bunun yanında borsa, emir defterinin veya likidite havuzunun büyüklüğünden bağımsız olarak piyasaya likidite sağlayan CPMM (Sabit Ürün Piyasa Yapıcı) algoritmasını kullanır.

  CoinEx, halihazırda her biri bir likidite havuzuyla birlikte gelen yaklaşık 100 spot işlem piyasası için AMM işlevini kullanıma açmıştır. Kullanıcılar, ilgili piyasaya likidite sağlamak için bir havuza para yatırarak CoinEx’ten işlem ücreti temettüleri almak için piyasanın otomatik piyasa yapıcıları haline gelebilir.

  İşlem ücreti temettüleri, CoinEx AMM’deki ana gelir kaynağıdır. CET piyasalarında, tüm işlem ücretleri likidite sağlayıcılarına dağıtılır; diğer AMM piyasalarında, likidite sağlayıcıları işlem ücretlerinin %50’sini elde eder. Ayrıca, günlük olarak hesaplanan işlem ücreti temettüleri konsolidasyon sonrasında likidite havuzlarına aktarılır. CoinEx AMM ile, kullanıcılar likiditeyi çekerken birikmiş getiri kazanır.

  3. Dock

  Kripto yatırımı ve kaynak yaratmaya yönelik bir hizmet segmenti olan CoinEx Dock, kripto yatırımcılarının gittikçe çeşitlenen taleplerini karşılamak için gelecek vaat eden projeleri belirlemeye ve yeniden modellemeye odaklanıyor. Olağanüstü, yenilikçi projeler için sağlam bir bağış toplama ve tanıtım platformu inşa eden CoinEx Dock, birinci sınıf kripto varlıklara yatırım yapmak için adil ve makul fırsatlar sunar.

  4. Stratejik İşlem

  Şubat 2023’te CoinEx, kullanıcıların yatırımlarını planlamalarına ve yönetmelerine yardımcı olmak için Stratejik İşlem özelliğini kullanıma açtı. Stratejik İşlem, şu anda CoinEx kullanıcılarının kendi işlem stratejilerini oluşturmalarına, Otomatik Yatırım Planları tasarlamalarına ve daha sorunsuz bir kripto yatırım deneyimi için Spot Grid oluşturmalarına olanak tanıyan Otomatik Yatırım Planı ve Spot Grid gibi işlevleri içeriyor.

  Kullanıcılar, Otomatik Yatırım Planını kullanarak kriptoya kolaylıkla yatırım yapmak için “tembel” stratejilerden yararlanabilir. Otomatik Yatırım Planı oluşturulduktan sonra, sistem otomatik olarak yatırım bedelini kullanıcının spot hesabından düşecek ve önceden belirlenen yatırım miktarına ve devrine göre emir verecektir. Daha fazla işlem gerekmez, bu da yatırımı kolaylaştırır. Öte yandan, Spot Grid ile kullanıcılar, grid stratejileri ve otomatik “düşükten al yüksekten sat” işlemleri yoluyla piyasa dalgalanmaları sırasında görülen fiyat farklarından kâr elde edebilirler.

  CoinEx, gelecekte farklı ihtiyaçları olan kullanıcılara işlem stratejileri sağlamak için Vadeli Grid gibi daha fazla işlevi kullanıma açacaktır. Bunun dışında borsa, dünyanın her köşesinden kullanıcıların kripto paralara kolayca yatırım yapması ve kârlı fırsatlar yakalaması için Finans alanında daha fazla ürün ve özellik geliştirecek.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Dogecoin (DOGE) Boğa Rallisine Hazır, Fiyat Geçen Hafta %13 Arttı

  Geçtiğimiz hafta DOGE fiyatında dikkat çekici bir artış oldu...

  Bitcoin, Piyasa Hareketleri ve Analist Uyarıları Ortasında $63,600’ü Aştı

  Kripto yatırımcıları, piyasadaki etkileyici yükselişle, bir analistin son uyarısıyla...

  Ethereum, NFT Satışları %7 Artarken Önde Gidiyor, Solana ve Polygon Önemli Büyüme Gösterdi

  Son dönemde, NFT satış hacminde kayda değer bir artış...

  Ethereum Fırlayabilir: İlk ABD Spot ETF Onayı İçin Beklenti Artıyor

  Bu hafta, kripto sektöründe Ethereum, XRP ve Cosmos için...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Gate.io Rezervleri 6 Milyar Doları Aştı, 820 Milyon Dolar Rezerv Fazlasıyla Dijital Varlık Güvenliğini Ön Plana Çıkarıyor

  Bu makale, Gate.io'nun etkileyici rezerv büyümesine dalıyor ve kripto para piyasasında platformun bütünlüğünü güçlendiren ilerlemeleri ve güvenlik önlemlerini detaylandırıyor.

  CyberConnect Nedir ve CYBER Coin Nasıl Satın Alınır?

  CyberConnect ile devrim niteliğindeki Web3 tabanlı sosyal ağ paradigmalarını keşfedin ve CYBER coin'in aslında ne olduğunu öğrenin.

  Platform of Meme Coins (PAYU) Nedir? PAYU Nasıl Satın Alınır?

  Platform of meme coins (PAYU), kullanıcılara geleneksel memecoin deneyiminin ötesine geçen bir platform sunan yenilikçi bir projedir. Bu makalede, Platform of meme coins'in ne olduğunu, nasıl satın alınabileceğini ve daha fazlasını inceleyeceğiz.