Diğer

  Bitcoin Fiyatı Tekrar Düşüşe Geçebilir mi? Son Veriler Neye İşaret Ediyor?

  • Ünlü bir kripto analisti, son Bitcoin fiyat düşüşünün 38.130 dolardan aşağıya kadar uzanabileceğini öne sürdü.
  • Analist ayrıca, boğa koşusu sırasında Bitcoin fiyat düzeltmelerinin tarihsel desenlere göre bir çıkışla takip edildiğini belirtti.
  • Bitcoin fiyatı, her toparlanma girişiminden sonra bir geri çekilme ile karşı karşıya kaldığı için 40.000 doların üzerinde kalmakta zorlanıyor.

  Bitcoin fiyatı yeniden 40 bin doların üzerine tutunuyor ancak topluluk daha fazla düşüşün olabileceğine dair endişe duyuyor.

  Bitcoin Fiyatı Yeniden 38 Bin Dolara Düşebilir mi?

  Bitcoin-BTC

  Bitcoin (BTC), son zamanlarda önemli bir geri çekilme ile karşı karşıya kaldı. Bitcoin fiyatı, yakın zamanda 40.000 dolar seviyesinin altına uzandıktan sonra bir miktar toparlanma yaşadı. Ancak toparlanma, Spot Bitcoin ETF onayı sonrasında elde edilen yüksek seviyenin %19 altında işlem gören BTC için önemli değil. Çöküş çılgınlığı arasında, bir kripto analisti BTC fiyatının 38.130 dolara düşebileceği konusunda uyardı.

  Ünlü bir kripto analisti, son Bitcoin fiyat düşüşünün 38.130 dolardan aşağıya kadar uzanabileceğini öne sürdü. X’teki son gönderisinde ayrıca bu seviyenin altındaki fiyat çöküşünün kısa vadeli BTC sahipleri için kayıpları göstereceğini belirtti. Bu nedenle, bu kısa vadeli trader’ların kayıplarını en aza indirmek için yollar arayacağını öngörerek, “yeni bir panik satış dalgası”nın olacağını bekliyor. Ancak, analiste göre ayı dönemi geçicidir ve Bitcoin boğa döngüsünün 2025’in sonlarında zirve yapmasını bekliyor.

  Başka bir gönderide, Bitcoin’un şu anda 2015-2018 ve 2018-2022’den uzanan tarihsel boğa koşularını yansıttığını belirtti. Ardından, piyasa projeksiyonlarının 2025 Ekim ayında potansiyel bir zirve gösterdiğini belirtti. Şöyle devam etti: “Bu, BTC’nin hala 600 gün süreyle boğa momentumuna sahip olacağını ima ediyor!” Bu nedenle, uzun vadeli Bitcoin HODL’cıları bu boğa döngüsü zirveye ulaştığında büyük kazançların tadını çıkarabilirler.”

  Analist ayrıca, boğa koşusu sırasında Bitcoin fiyat düzeltmelerinin tarihsel desenlere göre bir çıkışla takip edildiğini belirtti. Bitcoin’ın potansiyel büyümesinden yararlanmak isteyen trader’ları, “dipte al” fırsatını kullanmaya teşvik etti.

  BTC Fiyatı Toparlanma Mücadelesi Veriyor

  Bitcoin fiyatı, her toparlanma girişiminden sonra bir geri çekilme ile karşı karşıya kaldığı için 40.000 doların üzerinde kalmakta zorlanıyor. BTC, Perşembe günü yazı yazıldığı an itibariyle 40.260 dolar seviyesinde işlem görüyordu, bu da %0,45’lik bir artışı gösteriyordu. Aynı zamanda kripto, 786,18 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipti.

  Öte yandan, Bitcoin için 24 saatlik trading hacmi %34,75 düşüşle 20,09 milyar dolara geriledi. Ayrıca, Bitcoin fiyatı geri dönmeye çalışmadan önce 39.508,80 dolar seviyesine kadar düştü. Ayrıca, Bitcoin fiyatı, verilere göre sırasıyla 41.038 ve 41.749 olan 10 günlük ve 50 günlük EMA’larının oldukça altında bulunuyor.

  Analist daha önce haftalık grafikteki 38.000 dolar eşiğinin önemini vurgulamıştı. Analist, bu kritik seviyenin altında bir kapanışın, Bitcoin değerinde potansiyel bir düşüş sinyali olarak hizmet edebileceğini ve bu durumun güçlü destek kümesine olan 33.000 dolar civarındaki seviyeye yönelebileceğini uyardı.

  Bu kritik bölge, bir paralel kanalın alt sınırı, 0.5 Fibonacci geri çekilme seviyesi ve 50 haftalık basit SMA dahil olmak üzere bir dizi temel teknik göstergeye dayanmaktadır. Ancak analist, bu “faktörlerin bir araya gelerek BTC’nin fiyat düşüşlerini potansiyel olarak durdurabilecek önemli bir savunma hattını oluşturduğunu” belirtti. Bu, şu an için BTC fiyatının 32.000 doların altına düşmesinin söz konusu olmadığı anlamına gelir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’sinde Yönetilen Varlık 10 Milyar Dolara Ulaştı!

  Varlık yöneticisi BlackRock'un spot Bitcoin ETF'si IBIT, BTC fiyatı güç kazanırken 10 milyar dolar AUM başarısına ulaştı.

  Bank of America ve Wells Fargo, Spot Bitcoin ETF’lerine Erişim İmkanı Sunacak!

  Son gelen raporlara göre, bankacılık devleri Bank of America ve Wells Fargo, ABD'deki spot Bitcoin ETF'lerine kapılarını açabilir!

  Mike Novogratz ve Cathie Wood, Bitcoin için Görüşlerini Açıkladı

  Galaxy Digital'in kurucusu Mike Novogratz ve ARK Invest'in kurucusu Cathie Wood, Bitcoin piyasası için beklentilerini ve görüşlerini açıkladı.

  Bitcoin Fiyatındaki Güçlü Artışa Rağmen, Analistler Önemli Bir Uyarıda Bulunuyor

  The Market Ear analistlerine göre, Bitcoin'de bu seviyelerde işlem almak risk içerebilir; Analistlerin yorumları ve RSI verileri!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’sinde Yönetilen Varlık 10 Milyar Dolara Ulaştı!

  Varlık yöneticisi BlackRock'un spot Bitcoin ETF'si IBIT, BTC fiyatı güç kazanırken 10 milyar dolar AUM başarısına ulaştı.

  Bank of America ve Wells Fargo, Spot Bitcoin ETF’lerine Erişim İmkanı Sunacak!

  Son gelen raporlara göre, bankacılık devleri Bank of America ve Wells Fargo, ABD'deki spot Bitcoin ETF'lerine kapılarını açabilir!

  Mike Novogratz ve Cathie Wood, Bitcoin için Görüşlerini Açıkladı

  Galaxy Digital'in kurucusu Mike Novogratz ve ARK Invest'in kurucusu Cathie Wood, Bitcoin piyasası için beklentilerini ve görüşlerini açıkladı.