Son Gelişmeler

Bakkt’ın yeni ATH’si Bitcoin için ne anlama geliyor?

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakkt, nakit ödemeli bitcoin vadeli işlemlerinde bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden % 36 daha yüksek bir artış gördü. Bitcoin’in belirsiz doğası düşünüldüğünde bu özellikle garip. Ancak, tüm bunlara ilginç bir yaklaşım var.

Bitcoin 2 Eylül’deki düşüşünden sonra 11.000 $ ‘a yaklaşırken, tüm boğalar kendinden emin değil. Mevcut fiyat seviyesi ve son dönemdeki artış göz önüne alındığında, piyasanın içinde olmaktansa piyasanın dışında kalmak daha iyidir. Bunun nedeni, enflasyon ve düşük faiz oranlarının getiri tahvillerinin iyi getiri sağlamamasına neden olmasıdır. Yatırımcılar devlet tahvillerine yatırım yapmaktansa elinde nakit bulundurmayı tercih ederler. Aslında, hisse senedi / hisse senedi piyasaları, Fed’in müdahalesi göz önüne alındığında en iyi stake gibi görünüyor.

Bakkt’ın hacmi neden artıyor?

Kaynak: Twitter

Neden1

Yakın tarihli bitcoin vadeli işlemlerinde spot fiyat farkının primi yakalamak için kullanılabileceği belirtilmelidir. Eylül vadeli işlemlerinin sona ermesiyle birlikte, birçok kullanıcı hem bitcoin’in fiyat artışını hem de Bakkt’ın yeni ATH’sini açıklayabilecek bu primi yakalamak istiyor olabilir.

Bu, 2019’da olana oldukça benziyor – yılın büyük bir bölümünde, yakın tarihli vadeli işlemler prim seviyesindeydi, bu nedenle Gensis Capital, yıl içinde çok sayıda nakite dayalı oluşumun gerçekleştiğini gördü. Özellikle, 3. çeyrekten 4. çeyreğe% 31,2’den% 37,2’ye.

Neden 2

Bitcoin piyasaları, borsa veya diğer emtia piyasaları ile karşılaştırıldığında verimsizdir. Nakit eksikliği de söz konusu primin artmasına ve bir kontango / forwardasyona neden olacaktır.

Genesis Capital’in raporunu belirterek,

“Bitcoin gibi daha az verimli piyasalarda, ticaret firmalarının bu arbitrajdan yararlanmaları için yeterli nakit olmadığından daha dik eğriler daha uzun süre mevcut olabilir. Yoğun kontango dönemlerinde silahlanma yarışı ve nakit artışında borçlanma oranları oluyor. “

Kayda değer olduğu ve bitcoin piyasası zaman zaman aşırı büyütüldüğü için, bu aynı zamanda primin nedeni de olabilir.

Yukarıdaki izdihamdaki tüm nedenler, Bakkt’ın hacmini yükselten şey olabilir. Buna ek olarak, MicroStrategy’nin ek bitcoin satın alması, diğer kurumların da aynısını yapması için sinyal verebilir ve kurumsal yatırımcıların herhangi bir risk olmaksızın kripto piyasalarına girmesi için bir portal olan Bakkt’ı sadece bunun beklentisi itiyor olabilir.

Bu Yazıya Tepki Ver

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!