Dijital Yuan ile Çin, Covid-19 için Sigorta Poliçesi Sunuyor

Dijital Para İki Ülke Arasında ki İlişkiyi Güçlendirir Mi?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Yerel basında çıkan haberlere göre. Çin’in ödeme için dijital yuan kullanan ilk sigorta poliçesi Shenzhen’de yayınlandı. Koronavirüs risklerine maruz kalan sağlık personelini hedef alan yeni ürün, ülkenin en büyük sigortacısı Ping An tarafından sunuluyor. Finans devi, çatısı altında fintech ve sağlık teknolojisi kuruluşlarına da sahip.

Bank of China ile Dijital Yuan Sigorta Poliçesi Sunmak İçin Bir Ekip Oluşturuldu

dijital yuan

Çin’in merkez bankası kripto para biriminin (CBDC) daha geniş bir alana yayılmasına yönelik bir başka büyük adım olarak tanımlanan projede, Guangdong Eyaleti, Shenzhen’de ilk dijital yuan anlaşmalı sigorta poliçeleri başlatıldı. Shenzhen Special Zone Daily’nin bildirdiğine göre, Ping An Property Insurance’ın yerel yan kuruluşu ile. Çin Bankası’nın şehirdeki şubesi arasındaki işbirliğinin bir sonucu olarak ortaya çıktılar.

Yeni sigorta ürünü, Shenzhen’in Nanshan bölgesindeki sağlık personeline yöneliktir. Global Times İngilizce gazetesi bir makalede ayrıntılı olarak açıklanan politika. Covid-19 enfeksiyonundan kaynaklanan ölümler için 300.000 yuan (46.000 doların üzerinde) teminat sağlıyor.

Sağlık Çalışanları için İyi Bir Fırsat

dijital yuan

Sigortalı sağlık çalışanları da Covid teşhisi konulursa 50.000 Yuan. (yaklaşık 7.700 $) Kaza sonucu ölüm durumunda aynı miktarda para almaya hak kazanır. Yayın, sigorta poliçelerini dijital bir yuan cüzdanı kullanarak ödeyenlere özel bir ayrıcalıklı ödenek de alacaklarını ekledi.

Ping An’ın teklifi, Çin dijital fiatının sigorta pazarındaki bir pilot uygulamasını temsil ediyor. Çin devi, Shenzhen ofisinin bir temsilcisine göre, talepler, ödemeler ve diğer sigorta senaryolarında dijital RMB uygulamasını da araştırmayı planlıyor. Renmin Üniversitesi, Gaoling Yapay Zeka Okulu’nda yardımcı doçent olan Wang Peng, şunları söyledi:

Önceki denemeler çoğunlukla e-ticaret ve çevrimiçi ödemeleri hedef aldığından. Daha geniş bir uygulama senaryoları yelpazesi için kullanıcı alışkanlıklarını geliştirmeyi amaçlıyor.

Dijital Yuan Kullanımını Teşvik Etmek İstiyorlar

dijital yuan

Shenzhen, kırmızı zarf eşantiyonları ve piyangolar aracılığıyla dijital yuan’ın kullanımını teşvik etmek. Bir hükümet kampanyasına katılan birkaç büyük şehirden biridir, diğerleri Suzhou, Pekin, Chengdu ve Şanghay’dır. Bitcoin.com News’in bu ayın başlarında bildirdiği gibi. Çin şimdiye kadar kırmızı zarflar içinde 40 milyon dolar dijital yuan dağıttı. Bunun 35 milyon doları bu beş metropolde dağıttı.

Dijital yuanın halka açık testi. Shenzhen’de, yerel hükümet ve Çin Halk Bankası’nın her biri 200 dijital yuan yüklü 50.000 kırmızı zarf dağıttığı Ekim ayı ortasında başladı. Bildirildiğine göre, bildirilerin Çin’in bu türden ilk deneyinin bir parçası olduğu bildirdi.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster