Diğer

  Retest Nedir?

  Bir formasyonun veya destek – direnç kırılımının gerçekleşmesinden sonra yaşanan retest hareketinin ne olduğunu inceleyelim.

  Retest Nedir?

  Kısaca, fiyatta yaşanan bir geri çekme hareketidir diyebiliriz. Bu hareketten önce kırılan bir formasyon yapısı veya destek – direnç vardır (bknz: Destek ve Direnç Nedir? Nasıl Tespit Edilir?). Bu kırılımdan sonra fiyat geri çekilme yaşayarak, kırdığı yapıyı test eder ve daha sonra hareketine devam eder. Retest hareketi, kırılımı kaçıran yatırımcılara işleme giriş için fırsat vermektedir.  Throwback ve Pullback olmak üzere 2 çeşidi bulunmaktadır.

  1. Throwback: Direnç bölgelerinin kırılımından sonra yaşanan harekete verilen isimdir. Burada bir direnç kırılımı gerçekleşir ve sonrasında fiyat kırmış olduğu dirence gelerek kırılımı onaylar, yükselişine devam eder. Bu durum bizlere kırılan bir direnç bölgesinin daha sonra destek bölgesine dönüşebileceğini göstermektedir. Direnç kırılımının ilk anını kaçıran yatırımcılar, throwback ile işleme dahil olabilir ve long işlem açabilirler (bknz: Long İşlem Nedir? Nasıl Long İşlem Açılır?). Throwback gerçekleşirken işlem hacmi düşük olmalıdır. Eğer throwback esnasında işlem hacmi yüksek ise bu durum, bir retest hareketinin değil trend değişikliğinin göstergesidir. Bir throwback hareketinin örneğini aşağıdaki görselde görebilirsiniz.
  2. Pullback: Bu durum ise destek bölgelerinin kırılımından sonra yaşanan harekete verilen isimdir. Burada bir destek kırılımı gerçekleşir ve sonrasında fiyat kırmış olduğu desteğe gelerek kırılımı onaylar, düşüşüne devam eder. Bu durum bizlere kırılan bir destek bölgesinin daha sonra direnç bölgesine dönüşebileceğini göstermektedir. Destek kırılımının ilk anını kaçıran yatırımcılar, throwback ile işleme dahil olabilir ve short işlem açabilirler (bknz: Short İşlem Nedir? Nasıl Short İşlem Açılır?). Pullback gerçekleşirken işlem hacmi düşük olmalıdır. Eğer pullback esnasında işlem hacmi yüksek ise bu durum, bir retest hareketinin değil trend değişikliğinin göstergesidir. Bir pullback hareketinin örneğini aşağıdaki görselde görebilirsiniz.
  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  GOMDori Nedir ve GOMD Nasıl Satın Alınır?

  GOMDori (GOMD), benzersiz ekonomik modeli ile küresel e-ticarette bir dönüşüm yaratan çığır açan bir kripto para projesini keşfedin, kullanıcıların satın alma ve satış işlemlerinden ödül almasını sağlar.

  Stokastik Osilatör Nedir? Nasıl Çalışır? Örneklerle Anlatım

  Stokastik osilatör, finansal analizde kullanılan bir göstergedir ve teknik analizin bir parçasıdır. Genellikle bir varlığın aşırı alım veya aşırı satım durumlarını belirlemek için kullanılır.

  Binance Copy Trade Nedir? Nasıl Kullanılır? Tüm Detaylar!

  Binance, dünyanın en büyük kripto borsasında başlatılan Copy Trading nedir? Nasıl kullanılır? Tüm detaylar!