Diğer

  Retest Nedir?

  Bir formasyonun veya destek – direnç kırılımının gerçekleşmesinden sonra yaşanan retest hareketinin ne olduğunu inceleyelim.

  Retest Nedir?

  Kısaca, fiyatta yaşanan bir geri çekme hareketidir diyebiliriz. Bu hareketten önce kırılan bir formasyon yapısı veya destek – direnç vardır (bknz: Destek ve Direnç Nedir? Nasıl Tespit Edilir?). Bu kırılımdan sonra fiyat geri çekilme yaşayarak, kırdığı yapıyı test eder ve daha sonra hareketine devam eder. Retest hareketi, kırılımı kaçıran yatırımcılara işleme giriş için fırsat vermektedir.  Throwback ve Pullback olmak üzere 2 çeşidi bulunmaktadır.

  1. Throwback: Direnç bölgelerinin kırılımından sonra yaşanan harekete verilen isimdir. Burada bir direnç kırılımı gerçekleşir ve sonrasında fiyat kırmış olduğu dirence gelerek kırılımı onaylar, yükselişine devam eder. Bu durum bizlere kırılan bir direnç bölgesinin daha sonra destek bölgesine dönüşebileceğini göstermektedir. Direnç kırılımının ilk anını kaçıran yatırımcılar, throwback ile işleme dahil olabilir ve long işlem açabilirler (bknz: Long İşlem Nedir? Nasıl Long İşlem Açılır?). Throwback gerçekleşirken işlem hacmi düşük olmalıdır. Eğer throwback esnasında işlem hacmi yüksek ise bu durum, bir retest hareketinin değil trend değişikliğinin göstergesidir. Bir throwback hareketinin örneğini aşağıdaki görselde görebilirsiniz.
   Retest 24.07-2
  2. Pullback: Bu durum ise destek bölgelerinin kırılımından sonra yaşanan harekete verilen isimdir. Burada bir destek kırılımı gerçekleşir ve sonrasında fiyat kırmış olduğu desteğe gelerek kırılımı onaylar, düşüşüne devam eder. Bu durum bizlere kırılan bir destek bölgesinin daha sonra direnç bölgesine dönüşebileceğini göstermektedir. Destek kırılımının ilk anını kaçıran yatırımcılar, throwback ile işleme dahil olabilir ve short işlem açabilirler (bknz: Short İşlem Nedir? Nasıl Short İşlem Açılır?). Pullback gerçekleşirken işlem hacmi düşük olmalıdır. Eğer pullback esnasında işlem hacmi yüksek ise bu durum, bir retest hareketinin değil trend değişikliğinin göstergesidir. Bir pullback hareketinin örneğini aşağıdaki görselde görebilirsiniz.
   Retest 24.07-1
  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Chainlink (LINK) Kritik Direnci Aştı: LINK Coin Yükselişinin Devam Etmesi için Bu Seviye Çok Kritik!

  Güncel ChainLink (LINK) analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendirdik: Yükselişin devamı için bu dirençler çok önemli!

  Bitwise, Spot Bitcoin ETF Dosyasında Yeni Bir Hamle Yaptı: Onay Alması için Etkili Olacak mı?

  Kripto varlık yöneticisi Bitwise, NYSE Arca tarafından sunulan mevcut bir spot Bitcoin ETF başvurusuna ek olarak SEC'e bir dosya gönderdi!

  HTX Borsası Hack Saldırısına Uğradı: Binlerce Ethereum (ETH) Çalındı!

  HTX olarak yeniden markalaştığını duyuran Huobi borsası, hack saldırısına uğradı; Kaybolan miktar Justin Sun tarafından açıklandı.

  Bitcoin Madenciliği, Bankacılık Sektörünü Gölgede Bırakıyor!

  Bitcoin madenciliği, diğer tüm sektörleri geride bırakarak dünyanın en sürdürülebilir enerji kaynağına sahip endüstrisi olmayı başardı!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Chainlink (LINK) Kritik Direnci Aştı: LINK Coin Yükselişinin Devam Etmesi için Bu Seviye Çok Kritik!

  Güncel ChainLink (LINK) analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendirdik: Yükselişin devamı için bu dirençler çok önemli!

  Moonbeam (GLMR) 2024 – 2030 Fiyat Tahminleri: GLMR Coin 1 Dolar Olacak mı?

  Moonbeam (GLMR) coin nedir? GLMR coin’in geleceği ne olacak? 2024 yılından 2030 yılına kadar detaylı GLMR coin tahminleri sadece COINOTAG’da!

  25 Eylül Güncel Enzyme (MLN) Fiyat Analizi: MLN Coin için Önemli Direnç Seviyeleri!

  Güncel Enzyme (MLN) coin analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendiriyoruz: MLN için kritik direnç seviyeleri!

  Aptos’un Yükselişini Sürdürmesi için Bu Direnci Kırması Gerekiyor! 25 Eylül Güncel APT Analizi!

  Güncel Aptos (APT) analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendirdik! APT coin yükselmeye devam etmesi için kritik direncin kırılması gerekiyor.

  XRP’nin Yükselişe Geçmesi için Bu Direnci Kırması Gerekiyor! Güncel XRP Fiyat Analizi!

  Güncel Ripple (XRP) analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendiriyoruz: Yatırımcılar kritik XRP fiyat direncini dikkatle izlemelidir!
  Mücahit Olug
  Mücahit Olug
  Mücahit Olug, 25 yaşında ve Gazi Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu. Kripto para piyasasını 2 yıldır yakından takip ediyor ve analizlerini Coin Otağ takipçileriyle paylaşıyor.

  Son Dakika Haber: Binance vs SEC | En Son Mahkeme Belgeleri Yaklaşan Hukuki Süreç Hakkında Işık Tutuyor

  SEC'nin Binance Holdings ve ilişkili kuruluşlarla ilgili davasındaki son gelişmeler, bu önemli davada hukuki süreçlere işbirlikçi bir yaklaşımı ortaya koyarak önemli bir adımı açığa çıkarıyor.

  CyberConnect Nedir ve CYBER Coin Nasıl Satın Alınır?

  CyberConnect ile devrim niteliğindeki Web3 tabanlı sosyal ağ paradigmalarını keşfedin ve CYBER coin'in aslında ne olduğunu öğrenin.

  DeRace (DERC) Nedir? DERC Nasıl Satın Alınır?

  DeRace Coin (DERC), merkezi olmayan bir blok zinciri platformu olan DeRace'in kripto para birimidir. Bu makalede, DeRace'in ne olduğunu, nasıl satın alınabileceğini ve daha fazlasını inceleyeceğiz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz