Diğer

  Long İşlem Nedir? Nasıl Long İşlem Açılır?

  Yükseliş yönlü alınan bir işlem türü olan long işlemin ne olduğunu inceleyelim.

  Long İşlem Nedir?

  Short işlemlerin aksine yükseliş yönlü bir işlem türüdür (bknz: Short İşlem Nedir?). Piyasanın yükseliş yaşayacağı tahmin edildiği zamanlarda kullanılır. Bu işlem türünde yatırımcılar yükseleceğini düşündükleri yatırım ürününden alım yaparlar. Örneğin Bitcoin analizi yapan bir yatırımcının bu analiz sonucunda yükseliş yaşanacağı düşüncesine vararak Bitcoin alımı yapması bir long işlemdir.  Spot piyasalarda long işlem alınabildiği gibi vadeli piyasalarda da long işlemler alınabilmektedir. Fakat vadeli piyasalarda yaşanacak zararlar spot piyasalarda yaşanacak olan zararlardan daha yüksek olabileceği için mutlaka stop loss (zarar kes) kullanılmalıdır (bknz: Stop Loss (Zarar Kes) Nedir? Nasıl Yapılır?).

  Long İşlemin Amacı Nedir?

  Long islem 21.07-1

  Buradaki ilk amaç, yapılan analizler sonucunda yükseliş yaşanılacağı düşünülen durumlarda alım yaparak yaşanılacak yükselişi kaçırmamak ve kâr etmektir. Yani BTC fiyatının yükseleceğini analiz eden bir yatırımcı BTC alımı yaparak kâr etmeyi hedefler. Böylece BTC yükseldikçe para kazanır. Ancak analizi umduğu gibi sonuçlanmaz ve BTC fiyatı düşüşe geçer ise zarar. Bu nedenle, zararın asgari seviyede tutulabilmesi için mutlaka stop loss(zarar kes) kullanarak işlem alınmalıdır.

  Long İşlem Nasıl Açılır?

  • Spot piyasalarda long işlem açmak demek herhangi bir yatırım ürününden alım yapmak demektir. BTC fiyatının yükseleceğini analiz eden bir yatırımcının spot piyasadan alım yapması örnek olarak verilebilir. Bunun için kullanmış olduğunuz borsadan önce spot işlemler sekmesine, buradan da yatırım yapacağınız ürünü seçerek al butonuna tıklamalısınız. Bunun bir örneğini aşağıdaki görselde görebilirsiniz.
   Long Islem 21.07-2
  • Vadeli piyasalarda da long yönlü işlem açılabilir. Bunun için kullanmış olduğunuz borsada vadeli işlemler sekmesinden yükseleceğini düşündüğünüz yatırım ürününü seçerek buy/long butonuna tıklamalısınız. Fakat burada kaldıraç miktarına ve işleme girilecek bakiye miktarına kesinlikle dikkat edilmelidir. Çünkü vadeli piyasalar spot piyasalara göre yüksek riskler barındırmaktadır. Bu nedenle stop loss (zarar kes) emirleri mutlaka aktif olmalıdır. Vadeli piyasalarda açılabilecek bir long pozisyon örneğini aşağıdaki görselde görebilirsiniz.
   Long Islem 21.07-3
  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Chainlink (LINK) Kritik Direnci Aştı: LINK Coin Yükselişinin Devam Etmesi için Bu Seviye Çok Kritik!

  Güncel ChainLink (LINK) analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendirdik: Yükselişin devamı için bu dirençler çok önemli!

  Bitwise, Spot Bitcoin ETF Dosyasında Yeni Bir Hamle Yaptı: Onay Alması için Etkili Olacak mı?

  Kripto varlık yöneticisi Bitwise, NYSE Arca tarafından sunulan mevcut bir spot Bitcoin ETF başvurusuna ek olarak SEC'e bir dosya gönderdi!

  HTX Borsası Hack Saldırısına Uğradı: Binlerce Ethereum (ETH) Çalındı!

  HTX olarak yeniden markalaştığını duyuran Huobi borsası, hack saldırısına uğradı; Kaybolan miktar Justin Sun tarafından açıklandı.

  Bitcoin Madenciliği, Bankacılık Sektörünü Gölgede Bırakıyor!

  Bitcoin madenciliği, diğer tüm sektörleri geride bırakarak dünyanın en sürdürülebilir enerji kaynağına sahip endüstrisi olmayı başardı!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Chainlink (LINK) Kritik Direnci Aştı: LINK Coin Yükselişinin Devam Etmesi için Bu Seviye Çok Kritik!

  Güncel ChainLink (LINK) analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendirdik: Yükselişin devamı için bu dirençler çok önemli!

  Moonbeam (GLMR) 2024 – 2030 Fiyat Tahminleri: GLMR Coin 1 Dolar Olacak mı?

  Moonbeam (GLMR) coin nedir? GLMR coin’in geleceği ne olacak? 2024 yılından 2030 yılına kadar detaylı GLMR coin tahminleri sadece COINOTAG’da!

  25 Eylül Güncel Enzyme (MLN) Fiyat Analizi: MLN Coin için Önemli Direnç Seviyeleri!

  Güncel Enzyme (MLN) coin analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendiriyoruz: MLN için kritik direnç seviyeleri!

  Aptos’un Yükselişini Sürdürmesi için Bu Direnci Kırması Gerekiyor! 25 Eylül Güncel APT Analizi!

  Güncel Aptos (APT) analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendirdik! APT coin yükselmeye devam etmesi için kritik direncin kırılması gerekiyor.

  XRP’nin Yükselişe Geçmesi için Bu Direnci Kırması Gerekiyor! Güncel XRP Fiyat Analizi!

  Güncel Ripple (XRP) analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendiriyoruz: Yatırımcılar kritik XRP fiyat direncini dikkatle izlemelidir!
  Mücahit Olug
  Mücahit Olug
  Mücahit Olug, 25 yaşında ve Gazi Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu. Kripto para piyasasını 2 yıldır yakından takip ediyor ve analizlerini Coin Otağ takipçileriyle paylaşıyor.

  Son Dakika Haber: Binance vs SEC | En Son Mahkeme Belgeleri Yaklaşan Hukuki Süreç Hakkında Işık Tutuyor

  SEC'nin Binance Holdings ve ilişkili kuruluşlarla ilgili davasındaki son gelişmeler, bu önemli davada hukuki süreçlere işbirlikçi bir yaklaşımı ortaya koyarak önemli bir adımı açığa çıkarıyor.

  CyberConnect Nedir ve CYBER Coin Nasıl Satın Alınır?

  CyberConnect ile devrim niteliğindeki Web3 tabanlı sosyal ağ paradigmalarını keşfedin ve CYBER coin'in aslında ne olduğunu öğrenin.

  DeRace (DERC) Nedir? DERC Nasıl Satın Alınır?

  DeRace Coin (DERC), merkezi olmayan bir blok zinciri platformu olan DeRace'in kripto para birimidir. Bu makalede, DeRace'in ne olduğunu, nasıl satın alınabileceğini ve daha fazlasını inceleyeceğiz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz