Polkadot [DOT] kısa vadeli Fiyat Analizi: 24Eylül

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

DOT kripto para birimi, blok zinciri olan Polkadot’a aittir. Blockchain, Ethereum’un kurucu ortağı Dr. Gavin Woods tarafından tasarlandı. Gavin aynı zamanda Solidity akıllı sözleşme dilinin de mucidi. 2020’de tamamen piyasaya sürülen ekosistem ve token, son birkaç ayda büyük bir ilgi gördü.

Piyasa değeri açısından piyasanın en büyük altıncı kripto para birimi olarak sıralanan DOT, yazının yazıldığı sırada yatay bir hareket içinde kalmış gibi görünüyordu. Ancak daha yakından bakıldığında, bunun yakın gelecekte bir yükseliş hareketi olabileceğini ortaya çıkarıyor olabilir.

DOT 30 dakikalık grafik

Yukarıda bahsedilen birikim en iyi şekilde Wyckoff aşamalarıyla açıklanabilir. Bir Wyckoff birikim modelinin A’dan E’ye kadar 5 aşaması vardır. Basım zamanında, DOT Aşama B’deydi ve buradan, fiyatın kısa vadede alabileceği iki olası senaryo veya yol vardır.

Senaryo 1:

Kaynak: TradingView’de DOTUSD

Bu senaryoda, fiyat, baskı zamanı fiyat seviyesinden 3.926 $ veya% 6.26 olan satış zirve seviyesine düşebilir. Bu veya fiyat, satış zirvesinin altına düşebilir ve bir “Bahar” ve “Test” oluşturabilir. Her iki durumda da, fiyatın düşme olasılığı yüksek olduğundan, düşüşe geçeceği yönünde bir pozisyona gitmek en iyi yol olabilir.

4.245 $ ‘dan giriş, 4.337 $’ a stop-loss ve 3.897 $ ‘lık hedefle, trade 3.64 R verecek.

Hedef veya kar elde etme, bir takip durdurma ve “Bahar” oluşup oluşmadığına bakılarak ayarlanabilir; bu şekilde kâr maksimize edilebilir.

Hem RSI hem de Stokastik RSI aşırı alım bölgesine yakındı ve bu nedenle yukarıda belirtilen kısa pozisyonu destekledi. Ancak, gerçek düşüşten önce kısa bir artış olabilir, dolayısıyla geniş stop-loss.

Senaryo 2:

Kaynak: TradingView’de DOTUSD

Bu senaryoya gelince, DOT bahar veya test oluşturmayabilir. Bu nedenle, fiyat birkaç LPS oluşturabilir [Last point of Support yani son destek testi] ve sürekli olarak daha yüksek bir düşüş tepesi oluşturabilir. Senaryodaki E aşaması, fiyatın direnci 4,31 dolardan kırması ve daha yükseğe çıkması ile noktalanabilir. Bu senaryoya göre, fiyat yükseliyor olacak, dolayısıyla kısa devre yapmak kötü bir fikir olacaktır.

Ancak Stokastik RSI ve RSI göstergesine bakıldığında, uzun pozisyon en iyi seçenek olmayacaktır. Dahası, BTC 10.000 $ seviyesine geri döndü, bu nedenle DOT’un yükselmesi pek olası değil.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster