Diğer

  Mark Cuban’dan Sıfırlanan Iron Finance’ye Çağrı! | 2 Günde Sıfırlanan Kripto Para!

  Milyarder yatırımcı ve DeFi savunucusu Mark Cuban, Iron Finance protokolünde “halı çekme” olarak adlandırdığı şeyde para kaybettikten sonra stablecoin düzenlemesi çağrısında bulundu. Iron Finance’e göre, kısmen teminatlandırılmış stablecoin projesi, IRON stablecoin’in fiyatının sabit kalmasıyla sonuçlanan “tarihi bir banka kaçışına” konu oldu.

  Sonuç olarak, Iron’ın yerel tokeni TITAN’ın fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.04 $’dan iki gün içinde neredeyse %100 düştü.

  17 Haziran’da konuşan Cuban, kendini “tembel olmak” ve yeterince araştırma yapmamakla suçladı, ancak aynı zamanda stabilcoinlerin düzenlenmesiyle ilgili soruları da gündeme getirdi:

  Stablecoin’in ne olduğunu ve hangi teminatlandırmanın kabul edilebilir olduğunu tanımlayan bir düzenleme olmalı. ABD’de 1 dolara ihtiyacımız var mı? her dolar için para birimi veya ABD gibi kabul edilebilir teminatlandırma seçeneklerini tanımlayın. hazineler.” “Bu konuda katı olmama rağmen, tembellik gerçekten bana düşüyor. DeFi’nin böyle oynamasının yanı, her şeyin gelir ve matematikle ilgili olması ve temel metriklerin ne olduğunu belirlemek için matematiği yapmak için çok tembeldim.

  Kraken CEO’su Jesse Powell, Küba’yı Twitter’da eleştirdi ve sorunun stabilcoin düzenlemesi eksikliği olmadığını vurguladı:

  Kendi araştırmanızı yapmamak ve zamanınız paranızdan daha değerli olduğu için korkunç bir yatırıma YOLO yapmak sizin sorununuz.

  Stabilcoin düzenlemesi

  Milletvekilleri, hızla gelişen sektörü nasıl düzenleyeceğini düşündükleri için. Stabilcoin sektörü şu anda ABD’den ilgi görüyor.

  Aralık 2020’de, stablecoin ihraççılarının bir bankacılık çizelgesi almalarını ve geleneksel bankacılık düzenlemelerine uymasını gerektiren “STABLE Act” adlı bir yasa tasarısı sunuldu.

  Geçen ayki kripto düşüşünden sonra, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell 20 Mayıs’ta “istikrarlı paraların kullanımı arttıkça, uygun düzenleyici ve gözetim çerçevesine de dikkat etmemiz gerektiğini” vurguladı.

  Iron Finance, kısmi rezerv sorunlarını şöyle vurguladı:

  Demir Finans Otopsisi 17 Haziran 2021″ adlı bir blog gönderisinde proje, protokolün derinlemesine bir analizini yapmak üzere üçüncü bir taraf tutmayı planladığını ve böylece “böyle bir duruma yol açan tüm koşulları anlayabileceğini” kaydetti. bir sonuç.

  IRON, 1 dolara sabitlenmesi amaçlanan kısmen teminatlandırılmış bir stabilcoindir. Stabilcoin, yerel tokeni TITAN ve USDC stablecoin’in bir kombinasyonu ile teminat altına alınır. USDC’nin toplam IRON arzına oranı Teminat Oranı (CR) olarak adlandırılacak.

  TITAN’ın fiyatının 30 dolar civarında düşmesine neden olan balinaların toplu satışından sonra, IRON stabilcoin de 1 dolarlık sabit fiyatının altına düştü.

  Protokol, CR’yi belirlemek için Zaman Ağırlıklı Ortalama Fiyat’a (TWAP) dayandığından, piyasa faaliyeti volatiliteye ayak uyduramadığı için CR’yi bunalttı.

  Balinalar IRON’u 0.90 dolardan satın alıp 0.25 TITAN ve 0.75 USDC karşılığında kullanabildiler ve bu da TITAN’ın fiyatını geçici olarak 50 dolar civarına itti. Daha sonra, fiyatın düşmesine neden olan karlarını nakde çevirmeye başladılar.

  Bu, nakit çekmeye başlayan diğer yatırımcıların “panikli bir olaya” veya “banka kaçışına” yol açarak TITAN’ın fiyatını bugün itibariyle neredeyse sıfıra indirdi.

  “Unutmayın ki Iron.finance, modern dünyanın kısmi rezerv bankacılığına benzeyen, kısmen teminatlandırılmış bir stabilcoindir. İnsanlar paniğe kapılıp kısa süre içinde paralarını çekmek için bankaya koştuğunda banka çökebilir ve batacaktır” denildi.

  TITAN (TITAN) fiyatı an itibariyle$0.004094dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

  Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Grayscale, Bitcoin ETF Çıkışlarında Tarihi Düşüş Kaydederken Piyasa Güveni Yükselişte

  Bu makale, Grayscale Yatırımlarının son performansına, spot Bitcoin ETF'lerindeki artışa ve genel piyasa hissiyatına derinlemesine dalıyor, kripto yatırımlarının gelecekteki yörüngesi hakkında içgörüler sunuyor.

  Shiba Inu’nun SHIB Token Yakımları Artıyor: SHIB Fiyatı Yükselişe Hazır mı?

  Popüler memecoin projesi Shiba Inu'nun SHIB tokeninde son 24 saatte yakım oranları atış gösterdi: SHIB fiyatı için son durum nedir?

  SEC, Spot Bitcoin ETF’leri için Opsiyonları Onaylamaya Hazırlanıyor

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, BITB ve GBTC spot Bitcoin ETF'leri için opsyion trading için onay verecek mi?

  Bitcoin Çökerse Ne Olur? Ünlü Yazar Robert Kiyosaki Açıkladı!

  Girişimci ve ünlü yazar Kiyosaki, topluluk arasındaki Bitcoin'in çökme potansiyeline karşı düşüncelerini paylaştı.

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Grayscale, Bitcoin ETF Çıkışlarında Tarihi Düşüş Kaydederken Piyasa Güveni Yükselişte

  Bu makale, Grayscale Yatırımlarının son performansına, spot Bitcoin ETF'lerindeki artışa ve genel piyasa hissiyatına derinlemesine dalıyor, kripto yatırımlarının gelecekteki yörüngesi hakkında içgörüler sunuyor.

  Shiba Inu’nun SHIB Token Yakımları Artıyor: SHIB Fiyatı Yükselişe Hazır mı?

  Popüler memecoin projesi Shiba Inu'nun SHIB tokeninde son 24 saatte yakım oranları atış gösterdi: SHIB fiyatı için son durum nedir?

  SEC, Spot Bitcoin ETF’leri için Opsiyonları Onaylamaya Hazırlanıyor

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, BITB ve GBTC spot Bitcoin ETF'leri için opsyion trading için onay verecek mi?