Ana SayfaHaberMark Cuban'dan Sıfırlanan Iron Finance'ye Çağrı! | 2 Günde Sıfırlanan Kripto Para!

Mark Cuban’dan Sıfırlanan Iron Finance’ye Çağrı! | 2 Günde Sıfırlanan Kripto Para!

-

Milyarder yatırımcı ve DeFi savunucusu Mark Cuban, Iron Finance protokolünde “halı çekme” olarak adlandırdığı şeyde para kaybettikten sonra stablecoin düzenlemesi çağrısında bulundu. Iron Finance’e göre, kısmen teminatlandırılmış stablecoin projesi, IRON stablecoin’in fiyatının sabit kalmasıyla sonuçlanan “tarihi bir banka kaçışına” konu oldu.

Sonuç olarak, Iron’ın yerel tokeni TITAN’ın fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.04 $’dan iki gün içinde neredeyse %100 düştü.

17 Haziran’da konuşan Cuban, kendini “tembel olmak” ve yeterince araştırma yapmamakla suçladı, ancak aynı zamanda stabilcoinlerin düzenlenmesiyle ilgili soruları da gündeme getirdi:

Stablecoin’in ne olduğunu ve hangi teminatlandırmanın kabul edilebilir olduğunu tanımlayan bir düzenleme olmalı. ABD’de 1 dolara ihtiyacımız var mı? her dolar için para birimi veya ABD gibi kabul edilebilir teminatlandırma seçeneklerini tanımlayın. hazineler.” “Bu konuda katı olmama rağmen, tembellik gerçekten bana düşüyor. DeFi’nin böyle oynamasının yanı, her şeyin gelir ve matematikle ilgili olması ve temel metriklerin ne olduğunu belirlemek için matematiği yapmak için çok tembeldim.

Kraken CEO’su Jesse Powell, Küba’yı Twitter’da eleştirdi ve sorunun stabilcoin düzenlemesi eksikliği olmadığını vurguladı:

Kendi araştırmanızı yapmamak ve zamanınız paranızdan daha değerli olduğu için korkunç bir yatırıma YOLO yapmak sizin sorununuz.

Stabilcoin düzenlemesi

Milletvekilleri, hızla gelişen sektörü nasıl düzenleyeceğini düşündükleri için. Stabilcoin sektörü şu anda ABD’den ilgi görüyor.

Aralık 2020’de, stablecoin ihraççılarının bir bankacılık çizelgesi almalarını ve geleneksel bankacılık düzenlemelerine uymasını gerektiren “STABLE Act” adlı bir yasa tasarısı sunuldu.

Geçen ayki kripto düşüşünden sonra, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell 20 Mayıs’ta “istikrarlı paraların kullanımı arttıkça, uygun düzenleyici ve gözetim çerçevesine de dikkat etmemiz gerektiğini” vurguladı.

Iron Finance, kısmi rezerv sorunlarını şöyle vurguladı:

Demir Finans Otopsisi 17 Haziran 2021″ adlı bir blog gönderisinde proje, protokolün derinlemesine bir analizini yapmak üzere üçüncü bir taraf tutmayı planladığını ve böylece “böyle bir duruma yol açan tüm koşulları anlayabileceğini” kaydetti. bir sonuç.

IRON, 1 dolara sabitlenmesi amaçlanan kısmen teminatlandırılmış bir stabilcoindir. Stabilcoin, yerel tokeni TITAN ve USDC stablecoin’in bir kombinasyonu ile teminat altına alınır. USDC’nin toplam IRON arzına oranı Teminat Oranı (CR) olarak adlandırılacak.

TITAN’ın fiyatının 30 dolar civarında düşmesine neden olan balinaların toplu satışından sonra, IRON stabilcoin de 1 dolarlık sabit fiyatının altına düştü.

Protokol, CR’yi belirlemek için Zaman Ağırlıklı Ortalama Fiyat’a (TWAP) dayandığından, piyasa faaliyeti volatiliteye ayak uyduramadığı için CR’yi bunalttı.

Balinalar IRON’u 0.90 dolardan satın alıp 0.25 TITAN ve 0.75 USDC karşılığında kullanabildiler ve bu da TITAN’ın fiyatını geçici olarak 50 dolar civarına itti. Daha sonra, fiyatın düşmesine neden olan karlarını nakde çevirmeye başladılar.

Bu, nakit çekmeye başlayan diğer yatırımcıların “panikli bir olaya” veya “banka kaçışına” yol açarak TITAN’ın fiyatını bugün itibariyle neredeyse sıfıra indirdi.

“Unutmayın ki Iron.finance, modern dünyanın kısmi rezerv bankacılığına benzeyen, kısmen teminatlandırılmış bir stabilcoindir. İnsanlar paniğe kapılıp kısa süre içinde paralarını çekmek için bankaya koştuğunda banka çökebilir ve batacaktır” denildi.

TITAN (TITAN) fiyatı an itibariyle$0.079372dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler