Çarşamba, Ocak 27, 2021

Litecoin Fiyat Analizi

Litecoin destekçileri hala buna değer veriyor, Bu da hala ortalıkta olmasının tek nedeni. Bitcoin’in altını için gümüş olarak görülmesi ve daha ucuz, Daha hızlı işlemlere sahip olmasının yanı sıra, pek bir amaca hizmet ediyor gibi görünmüyor. Bununla birlikte, Ayı piyasasından ve büyük çökmelerden sağ çıktığı düşünüldüğünde, Doğru bir şey yapıyor gibi görünüyor.

Litecoin, son 3 günde %58’lik bir artış kaydetti, Ancak son 24 saatte %2,34 düştü. Aşağıdaki yazıda Litecoin’in fiyatına ve olası senaryolarına bir göz atıyoruz.

Litecoin 1 günlük grafik

Kaynak: TradingView’de LTCUSD

Son 3 günde %58 artmasına ve yılbaşından bugüne kayıt olmasına rağmen [YTD] %182’lik getiri, Litecoin tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın değil [ATH]. Aslında, Litecoin’in önceki 420 dolarlık ATH’sine ulaşmak için %257 oranında artması gerekiyor.

Ekteki grafik, Şu an için önemli olan 3 önemli eğrinin altını çiziyor; 2017’den baskı zamanına kadar uzanan kırmızı eğri, Camgöbeği ve mor eğri, 2019’dan baskı süresine kadar uzanıyor.

Kırmızı eğri, 2017’nin zirvesi ve yakın zamanda vurulan 2020’nin zirvesi olmak üzere dört ana temas noktasına sahiptir. Diğer ikisi de boğa koşusuna neden olan bir düzeltmeye dönüşen boğa öncesi koşusu sivri uçları olduğu için önemlidir.

Mor eğri, LTC’nin alması gereken gerçek rotayı gösterir. Bununla birlikte, Parabolik olan son dalgalanması göz önüne alındığında, işler kontrolden çıkmış gibi görünüyor. Çoğu zaman, parabolik dalgalanmalar düzeltmelere yol açar ve bu düzeltmeleri bulmak yardımcı olabilir – düzeltmeyi takas edin, uzun bir giriş pozisyonu sağlayın ya da varlıktan daha fazlasını satın alma fırsatı. Mor ve mavi eğri tam da bunu yapmaya çalışıyor. Bu nedenle, Bir sonraki düşüşün camgöbeği eğrisine doğru olacağını tahmin edebiliriz.

Düşen bir bıçağı yakalamak

Kaynak: TraidngView’da LTCUSD

Ekteki grafik, Düşüşün halihazırda gerçekleştiğini ve trend temelli bir Fibonacci seviyesi kullandığını açıkça gösteriyor, Fiyatın 0.786-Fibonacci seviyesinden düşmesine neden olan bir genel basınçla karşı karşıya olduğu sonucuna varabiliriz.

Bu devam ederse, Hem RSI hem de Stokastik RSI aşırı alım bölgesinde olduğundan ve yakında tersine döneceğini ima ettiğinden, Düşüşün 0.618-Fibonacci seviyesinde destek bulmasını bekleyebiliriz. [$101.48] veya 0.5-Fibonacci seviyesi [$86.88].

Bu, Litecoin’in yakında %10 ila %12 düşebileceği anlamına gelir. Bu, Bitcoin yana doğru hareket etmeye veya düşmeye devam ettiği sürece geçerli olacaktır. Bununla birlikte, Bitcoin tekrar yükselirse, Litecoin dahil altcoinler derhal takip edecektir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,159.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34