Kurumsal yatırımcının favorisi Bitcoin ne kadar riskli?

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, 2020’deki durgunluk dönemlerine rağmen, piyasanın en iyi performans gösteren varlıklarından biri olmuştur. Mevcut ekonomik durum ve yaygın olan belirsizlik göz önüne alındığında, Bitcoin, değer varlığının depolanması için çekilmiştir. altın gibi parasal metaller gibi sert rekabet. Bu aynı zamanda kurumsal yatırımcıların son birkaç yılda dijital varlıklar pazarına akın etmesine yol açtı.

Genel anlatı Bitcoin için büyük ölçüde olumlu olsa da, bu momentum uzun vadede kendini sürdürecekse, düzeltilmesi gereken zorluklar olabilir.

The Scoop podcast’inin son bölümünde konuşan kantit ticaret şirketi Cambrian Asset Management’ın Co-CIO’su ve CEO’su Martin Green, dijital varlıklar piyasası söz konusu olduğunda kurumsal yatırımcıların karşılaştığı zorlukları detaylandırdı. Green, geleneksel piyasalarla karşılaştırıldığında, kripto ve dijital piyasalar alanının pek çok zorlukla karşılaştığını ve portföylerinin Bitcoin gibi varlıklara maruziyetini artırmak isteyen birçok kişi için risk faktörünü artırdığını belirtti. Dedi

“Dijital varlıklara özgü pek çok risk var ve bence ilki karşı taraf riski. Ve bu nedenle, tüm hizmetlerle bir dijital varlık birincil aracılık şirketi kurmaya çalışan ancak dijital varlıklarda henüz mevcut olmayan birçok firma var. ”

Kaynak: çarpık

Son zamanlarda, Bitcoin kurumsal yatırımcılar için gidilecek varlık olarak görülüyordu. Skew’den alınan piyasa verileri, geçtiğimiz yıl CME’deki Bitcoin Vadeli İşlemlerinin Açık Faiz ve hacim açısından önemli bir artış gördüğünü gösteriyor. Aslında, CME’deki BTC Vadeli İşlemleri OI’nin 86 milyon dolardan 948 milyon dolara yükseldiğini gördü. Green’in yorumlarını dikkate alırsak, kurumsal yatırımcılar için zorluklar çözüldüğünde, dijital pazar alanı daha da büyük bir patlama görebilir.

Ancak Green’e göre, karşı taraf riski kurumsal yatırımcılar için önemli bir endişe olmaya devam edecek ve icra “uyum riski veya karşı taraf riskinin” kurumsal yatırımcıların alana girmesini aktif olarak engellediğini iddia ederek bu ikisinin birbirine bağlı olduğunu ekliyor.

Green, aynı zamanda, her şey olduğu gibi, kripto’nun temelde bir geçiş döneminden geçtiğini ve ileride kurumsal ilginin arttığını görebileceğini savundu. Popüler kanının aksine, şu anda gelen kurumsal yatırımcıların bunu kripto ve dijital varlıklar endüstrisindeki çoğu insandan çok daha yavaş bir oranda yaptığını söyledi. O bitirdi,

“Kurumsal çıkarların potansiyel olarak kripto dünyasındaki birçok kişinin istediğinden daha yavaş hareket ettiğini söyleyebilirim, ancak hata yapmayın, kurumların üçüncü bir ray olarak gördüğü şeylerden biri olan kriptodan kesinlikle bir geçiş yaşıyoruz . “

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!