Diğer
  Ana SayfaHaberKara Para, Bitcoin ATM'leriyle aklanıyor, yüzde 25 komisyon cebe indiriliyor!

  Kara Para, Bitcoin ATM’leriyle aklanıyor, yüzde 25 komisyon cebe indiriliyor!

  -

  ABD’nin Los Angeles şehrindeki bir kişi, bir Bitcoin ATM’si kullanarak para suçlamakla ve ayrıca Bitcoin ve kripto ATM’lerini yasadışı olarak işletmekle suçlanıyor.

  ABD Adalet Bakanlığı, 36 yaşındaki Kais Muhammed’e 3 suçlama getirdi: lisanssız, kara para aklama olmadan para makineleri kullanmak ve kara para aklamayı önlemek için bir program kullanmamak. Muhammed’in 15 ila 25 milyon dolar arasında kara para aktığı tahmin ediliyor.

  Yüzde 25 komisyon!

  Muhammed’in suçlarını kabul ettiği ve mahkeme ile anlaştığı belirtiliyor. 2014-2019 yılları arasında Herocoin adı verilen yasadışı para takası hizmetleri sunan Mohammed, halka açık yerlerde müşterileriyle bir araya geldi ve yüzde 25’e kadar komisyon alarak Bitcoin alıp sattı.

  Paranın kaynağını sorgulamadı

  Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan basın açıklamasında Muhammed’in kendisine gelen paranın kaynağını sorgulamadığı ve karanlık ağdan bildiği parayı bildiğini bildiği ifade edildi. Los Angeles’ta 17 ATM makinesi satın aldığını belirten Muhammed’in bazen müşterilerinin buradan işlem yapmalarına izin verdiği, aynı zamanda ekrandaki işlemleri de kontrol ettiği belirtiliyor.

  Eski bir banka çalışanı olan Muhammed’in çalışmalarını kasıtlı olarak Hazine Bakanlığı’nın Mali Suçlar Kontrol Ağı’na (FinCEN) bildirmediği, ancak kurumun 2018 yılında onunla temasa geçmesinden sonra kaydolduğu belirtiliyor. yasa ile herhangi bir şekilde.

  Temsilciler iletişim kurdu ve iş yaptı

  Tüm bu olayların ardından ajansın temsilcileri Muhammed ile temasa geçti ve 13.500 dolar kazandı. Muhammed bu para değişimlerini hiçbir zaman gerekli makamlara söylemedi.

  Herhangi bir işlem bildirmedi

  Ajanlar onunla uğraşmaya devam ettiler ve Muhammed’e bir karaoke barında çalıştıklarını ve orada yasadışı cinsel faaliyetler olduğunu söylediler. Kişisel işlemlerden biri 16.000 dolardı, ancak Muhammed bunu yetkililere bildirmedi.

  Muhammed’in tüm parayı, ATM’leri ve kripto parayı kazandığı ve teslim ettiği anlaşmaya rağmen 30 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldığı belirtiliyor.

  CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Enes ERGOVAN
  Enes ERGOVAN
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler