Glassnode’dan Yeni Rapor: Daha Fazla Bitcoin Hodler’ı Kar Etmeye Başlıyor

Bitcoin btc

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Glassnode, onchain verilerine göre mevcut kripto piyasası trendinin devam etme olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Kendileri son onchain verilerine dayanarak mevcut piyasa duyarlılığını kırdıkları bir rapor yayınladı. Rapora göre, şu anda piyasada birden fazla eğilim hakim; ilki, ağdaki büyük BTC işlemlerinin artan hakimiyeti, ikincisi kârlı Bitcoin sahiplerinin sayısında artış.

Bitcoin harcama davranışı

Glassnode, zincirde harcanan coinlerin gerçekleştirdiği kâr ve zararı gösteren SOPR metriğine göre, zincirdeki çoğu paranın şu anda satılmakta olması nedeniyle mevcut piyasa eğiliminin tersine döndüğünü ve yükselişe geçtiğini belirtiyor. 

Glassnode

SOAB metriğine göre, yatırımcıların elinde bulunan eski ve orta yaşlı coinlerin şu anda piyasada mevcut değil. Buna ek olarak da 2018’den beri işlemlerde görülmedi.

Mevcut piyasada dolaşan coinlerin çoğu, 3 ila 6 aylık olanlardır. Büyük olasılıkla, bu coinler son zamanlarda güçlü bir boğa piyasasının olduğu zamanlarda satın alındı. Bu durum, yatırımcıların ortalama girişinin yaklaşık 40.000 dolar olduğu anlamına geliyor.

Bitcoin blok zincirindeki işlem hacimleri

Ortalama bir işlemin boyutu da şu anda var olan trendle uyumlu gitmekte. 1 milyon doların üzerindeki değerler için zincir içi işlem hacmi Eylül 2020’den bu yana %30’dan yüzde 70’e yükseldi.

Bitcoin, Temmuz ayında 29.000 dolara yakın değerlere ulaştığında, 1 ila 10 milyon dolarlık hacmi aşan işlemlerin sayısı belirgin bir şekilde arttı ve zincirdeki hakimiyetini %20 artırdı.

Daha da büyük işlemler, mevcut fiyat artışını desteklerken, hacim artışları gösteriyor ve yüzde 20’ye varan hakimiyet sağlıyor.

Glassnode

Daha küçük işlemler blokzincir üzerindeki hakimiyetinin %30’undan fazlasını kaybetti. İki metrik, Bitcoin pazarına büyük bir kurumsal fon girişinin olduğunu bizlere işaret ediyor.

Sonuç

Glassnode’a göre, mevcut zincir içi veriler, piyasadaki eğilimlerin değiştiğini ve yeni bir Bitcoin boğa koşusuna yol açabilecek bir konsolidasyon görebileceğimizi gösteriyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster