Euro Bölgesinde Deflasyon Korkusu… | 02.09.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Euro Bölgesinde Deflasyon Korkusu…

Euro bölgesi tüketici enflasyonu 4 yıl sonra ilk defa negatife dönerek hayal kırıklığı yarattı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %0.2 geriledi. Avrupa Merkez Bankası’nın devasa boyuttaki likidite enjeksiyonları sonrasında tüketici fiyatlarının yıllık %0.2 artış göstermesi bekleniyordu. Euro Bölgesi İmalat PMI verisi 51.7 ile beklentilere paralel geldi ve önceki aya göre 0.1 puan geriledi. ABD’de imalat PMI verisi Ağustos ayında 53.1 ile beklentilerin altında kaldı. Euro Dolar paritesi 1.20 seviyesinin üzerini test ederek Mayıs 2018’den beri ilk kez bu seviyeleri gördü. Bu seviyelerde kalıcı olamayan Euro Dolar paritesi 1.19 seviyelerine geriledi. 2.çeyrekte %6 değer kazanan Euro boğaları enflasyon görünümünün negatife dönmesiyle birlikte endişelendi.

Euro, Dolar karşısında günü 0.18% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1920 ve 1.1970’de, destek seviyeleri ise 1.1870 ve 1.1820’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster