Euro artan vaka sayıları ve Doğu Akdeniz’de süren gerilim üzerine mi şekilleniyor? İşte Detaylar…

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Çarşamba günü, yurt içerisinde zayıf veri akışı devam ederken, Almanya’nın perakende satışlar verisi Temmuz ayında bir önceki aya göre 0,9 azaldı. Euro Bölgesi üretici fiyat endeksi ise Ağustos ayında aylık beklentilerin üzerinde yüzde 0,6 artarken, yıllık bazda yüzde 3,3 azaldı. Gün içerisinde dikkatler artan vaka sayıları ve Doğu Akdeniz’de süren gerilim üzerinde olmaya devam ederken, takip edilen gelişmeler sonucu çaprazda aşağı yönlü sınırlı hareketin sürdürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 8,72 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 8,70 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 8,74, 8,76 ve 8,79 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 8,70 8,68 ve 8,65 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster