Cumartesi, Ocak 23, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – 14.12.2020

ABD’deki yeni teşvik paketi görüşmelerinde ilerleme olduğu haberi moral veriyor. Küresel risk iştahı olumlu etkileniyor. Diğer yandan Brexit görüşmelerinden Pazar günü de bir sonuç çıkmadı. Ayrılık son tarihi yaklaşırken anlaşma umutları da azalıyor. Müzakere teknik ekipleri Çarşamba günü tekrar bir araya gelecekler. Piyasa bardağın dolu tarafından bakma eğiliminde.

Aşı haberleri piyasalara moral veren diğer bir unsur. Geliştirilen çeşitli aşılarda kitlesel uygulamaya başlandı. Geçtiğimiz hafta ECB ek parasal önlemler açıkladı. Bu hafta FED ve BOE faiz toplantıları yapılacak. Faiz değişikliği beklenmiyor.

Dolar Endeksi 90,8 seviyelerde işlem görüyor. Parite bu sabah 1,213 seviyelerinde işlem görüyor. Paritede 1,213 ve 1,21 destek; 1,217 ve 1,22 direnç olarak öne çıkabilir. Yatay-sınırlı yukarı seyir öngörüyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39