Dolar için gözler artan vaka sayıları ve Doğu Akdeniz’de! İşte Detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Haftanın ikinci işlem gününde Türkiye imalat PMI endeksi art arda üç aylık yükselişin ardından Ağustos ayında 56,9 seviyesinden 54,3’e geriledi. ABD tarafında imalat sektörü satın alma yöneticileri endeksi Ağustos ayında 53.1 ile beklentilerin altında kalırken, açıklanan ISM imalat PMI endeksi ise 56 ile 2018’in sonundan bu yana en yüksek seviyesine yükseldi. Dikkatler artan vaka sayıları ve Doğu Akdeniz’de süren gerilim üzerinde olmaya devam ederken, güne zayıf başlayan Dolar’ın açıklanan verilerin etkisi ile toparlanma hareketleri gözlenmesi sonucu kurda yukarı yönlü sınırlı hareketini sürdüğü takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 7,36 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek satışlar ile birlikte kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,34, 7,32 ve 7,30 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alışlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketinde ise 7,38, 7,40 ve 7,43 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster