Diğer
  Ana SayfaHaberBorsalardan Önemli Miktarda Bitcoin ve Ethereum Çıkışları Görülüyor!

  Borsalardan Önemli Miktarda Bitcoin ve Ethereum Çıkışları Görülüyor!

  -

  • 5 Kasım 2022 tarihinde FTX’in çökmesinden bu yana borsalardan önemli miktarda Bitcoin çekildi.
  • Sadece geçtiğimiz ay içinde, bu platformlardan değeri 1,16 milyar doları aşan 43.301 Bitcoin ayrıldı.
  • CoinOtag’ın kaydettiği verilere göre, Binance şu anda 555.435 Bitcoin rezerviyle en büyük Bitcoin rezervine sahip borsa konumunda.

  Mayıs ayı boyunca kripto piyasası, 1 trilyon doların biraz üzerinde bir değerleme ile sabit kaldı. Son 30 gün boyunca, hem Bitcoin hem de Ethereum fiyatları nispeten sabit kaldı. Bununla birlikte, son veriler, borsalardan önemli miktarda BTC ve ETH çekildiğini ortaya koyuyor.

  Borsalardaki Bitcoin Rezervleri Azalıyor

  Bitcoin (BTC)

  21 Mayıs 2023 tarihi itibariyle merkezi kripto borsaları, önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin’in piyasa değerinin %10,99’una denk gelen 57,29 milyar dolar değerinde Bitcoin’i ellerinde bulunduruyor. Ancak 5 Kasım 2022 tarihinde FTX’in çökmesinden bu yana borsalardan önemli miktarda Bitcoin çekildi. Bu olaydan önceki verilere göre, merkezi borsa platformları toplamda 2,5 milyon Bitcoin’e sahipti. Sadece geçtiğimiz ay içinde, bu platformlardan değeri 1,16 milyar doları aşan 43.301 Bitcoin ayrıldı.

  bitcoin-borsa-rezervleri

  Bitcoin’in Tüm Borsalardaki Rezervi

  CoinOtag’ın kaydettiği verilere göre, Binance şu anda 555.435 Bitcoin rezerviyle en büyük Bitcoin rezervine sahip borsa konumunda. Ancak son 30 gün içinde borsa yaklaşık 10.102 Bitcoin çıkışı yaşadı. Coinbase ise 486.630 Bitcoin rezerviyle ikinci sırada yer alıyor ve geçtiğimiz ay yaklaşık 316 Bitcoin’lik bir artış kaydetti. BTC varlıkları açısından en büyük üçüncü borsa olan Bitfinex ise aynı dönemde 339 Bitcoin civarında hafif bir artış gösterdi.

  Binance ve Bitfinex, zengin listelerine göre en büyük Bitcoin cüzdanlarını kontrol ediyor. İlk on cüzdan sahibi, toplam Bitcoin arzının %5,37’sini kontrol ediyor ve bu cüzdanlardan ikisi Binance’e ait. Son 30 günde, OKX platformundan 2.842 BTC çıktı ve Gemini’nin Bitcoin rezervi 1.958 BTC azaldı. Kraken de geçen ay 823 BTC çıkışı yaşadı.

  Bitcoin’e Ek Olarak ETH Rezervlerinde de Düşüş Görülüyor

  Bitcoin’e ek olarak, veriler, merkezi kripto borsa platformlarının geçen ay Ethereum’dan önemli miktarda çıkış yaşadığını gösteriyor. Sadece 30 gün önce borsalarda 16.60 milyon Ethereum bulunurken, bugün bu sayı yaklaşık 16.26 milyona düştü. Bu, geçen ay sadece borsalardan ayrılan yaklaşık 340.000 Ethereum’un (613.71 milyon dolar değerinde) olduğu anlamına geliyor. Bitcoin çıkışıyla birleştiğinde, bu platformlardan 1.77 milyar dolarlık en büyük iki kripto varlık çıkmış oldu.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler