Diğer
  Ana SayfaHaberBorsalara Ethereum Girişi Artıyor: Bunun Anlamı Nedir?

  Borsalara Ethereum Girişi Artıyor: Bunun Anlamı Nedir?

  -

  • Merkezi borsalardaki Ethereum girişleri artış gösterdi.
  • 300 binden fazla ETH, borsalara aktarıldı.

  Bir Ethereum balinası, Binance borsasına yüklü miktarda ETH gönderdi. Yatırımcılar borsa girişlerinden endişelenmeli mi?

  Ethereum Borsa Girişleri Geçtiğimiz Gün Boyunca Arttı

  Ethereum (ETH)

  Verilere göre, borsalardaki arzdaki bu artış, The Merge’den önceki günden bu yana gözlemlenen en büyük artış. “Borsalardaki arz”, adından da anlaşılacağı gibi, şu anda tüm merkezi borsaların cüzdanlarında bulunan toplam Ethereum arzının yüzdesini ölçen bir göstergedir.

  Bu metriğin değeri arttığında, yatırımcıların şu anda borsalara bazı paralar yatırdığı anlamına gelir. Yatırımcıların paralarını borsalara aktarmalarının ana nedenlerinden biri satışla ilgili amaçlar olduğundan, bu tür bir eğilim varlığın fiyatı için aşağı yönlü sonuçlar doğurabilir.

  Öte yandan, bu göstergenin azalan değerleri, şu anda bu platformlardan net miktarda ETH çıktığını gösteriyor. Bu tür para çekme işlemleri, sahiplerinin kripto para birimini biriktirdiğinin bir işareti olabilir ve bu, varlığın uzun vadede değeri için doğal olarak yükseliş olabilir.

  Şimdi, son birkaç ayda borsalardaki Ethereum arzındaki eğilimi gösteren bir grafik:

  ethereum-para-çıkış

  Borsalardaki Ethereum Arzı

  Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, borsalardaki Ethereum arzı geçtiğimiz gün keskin bir artış gözlemledi, bu da yatırımcıların bu platformlara büyük miktarda ETH yatırdığı anlamına geliyor.

  Grafikte başka bir ETH göstergesi için de veriler var: “döviz akış dengesi”. Bu metrik, borsalara giren veya borsalardan çıkan net madeni para sayısını ölçer; bu, borsa akış dengesinin esas olarak borsalarda arz göstergesinde meydana gelen değişiklikleri izlediği anlamına gelir.

  Geçen gün boyunca, bu metrik büyük bir pozitif değer gördü ve bu dönemde girişlerin çıkışları çok geride bıraktığını gösteriyor. Metriğe göre, bu artışla birlikte yaklaşık 320.000 ETH (mevcut fiyatla 584.6 milyon dolar) borsaların cüzdanlarına girdi.

  Borsa arzındaki bu net artış, aslında kripto para biriminin, hisse ispatı konsensüs mekanizmasına geçişin gerçekleşmesinden önceki gün olan 14 Eylül 2022’den bu yana gördüğü en büyük artış.

  Binance Borsasına 500 Milyon Dolarlık Aktarım

  İlginç bir şekilde, verilerin gösterdiği gibi, giriş artışının büyük çoğunluğuna yalnızca bir aktarım katkıda bulundu.

  eth-transfer

  Binance borsasına yapılan bu transfer yaklaşık 505 milyon dolar değerindeydi ve son beş yılda bilinmeyen bir cüzdan ile bir borsa arasında gözlemlenen en büyük işlemlerden biri oldu.

  Balinanın bu para yatırma işlemini satış amacıyla mı yoksa platform tarafından sunulan diğer hizmetlerden herhangi birini kullanmak için mi yaptığı belirsiz. Bununla birlikte, buradaki amaç gerçekten satışsa, bu büyük giriş, varlığın fiyatı için kötü haber olabilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler