Diğer

  Borsalara Ethereum Girişi Artıyor: Bunun Anlamı Nedir?

  • Merkezi borsalardaki Ethereum girişleri artış gösterdi.
  • 300 binden fazla ETH, borsalara aktarıldı.

  Bir Ethereum balinası, Binance borsasına yüklü miktarda ETH gönderdi. Yatırımcılar borsa girişlerinden endişelenmeli mi?

  Ethereum Borsa Girişleri Geçtiğimiz Gün Boyunca Arttı

  Verilere göre, borsalardaki arzdaki bu artış, The Merge’den önceki günden bu yana gözlemlenen en büyük artış. “Borsalardaki arz”, adından da anlaşılacağı gibi, şu anda tüm merkezi borsaların cüzdanlarında bulunan toplam Ethereum arzının yüzdesini ölçen bir göstergedir.

  Bu metriğin değeri arttığında, yatırımcıların şu anda borsalara bazı paralar yatırdığı anlamına gelir. Yatırımcıların paralarını borsalara aktarmalarının ana nedenlerinden biri satışla ilgili amaçlar olduğundan, bu tür bir eğilim varlığın fiyatı için aşağı yönlü sonuçlar doğurabilir.

  Öte yandan, bu göstergenin azalan değerleri, şu anda bu platformlardan net miktarda ETH çıktığını gösteriyor. Bu tür para çekme işlemleri, sahiplerinin kripto para birimini biriktirdiğinin bir işareti olabilir ve bu, varlığın uzun vadede değeri için doğal olarak yükseliş olabilir.

  Şimdi, son birkaç ayda borsalardaki Ethereum arzındaki eğilimi gösteren bir grafik:

  Borsalardaki Ethereum Arzı

  Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, borsalardaki Ethereum arzı geçtiğimiz gün keskin bir artış gözlemledi, bu da yatırımcıların bu platformlara büyük miktarda ETH yatırdığı anlamına geliyor.

  Grafikte başka bir ETH göstergesi için de veriler var: “döviz akış dengesi”. Bu metrik, borsalara giren veya borsalardan çıkan net madeni para sayısını ölçer; bu, borsa akış dengesinin esas olarak borsalarda arz göstergesinde meydana gelen değişiklikleri izlediği anlamına gelir.

  Geçen gün boyunca, bu metrik büyük bir pozitif değer gördü ve bu dönemde girişlerin çıkışları çok geride bıraktığını gösteriyor. Metriğe göre, bu artışla birlikte yaklaşık 320.000 ETH (mevcut fiyatla 584.6 milyon dolar) borsaların cüzdanlarına girdi.

  Borsa arzındaki bu net artış, aslında kripto para biriminin, hisse ispatı konsensüs mekanizmasına geçişin gerçekleşmesinden önceki gün olan 14 Eylül 2022’den bu yana gördüğü en büyük artış.

  Binance Borsasına 500 Milyon Dolarlık Aktarım

  İlginç bir şekilde, verilerin gösterdiği gibi, giriş artışının büyük çoğunluğuna yalnızca bir aktarım katkıda bulundu.

  Binance borsasına yapılan bu transfer yaklaşık 505 milyon dolar değerindeydi ve son beş yılda bilinmeyen bir cüzdan ile bir borsa arasında gözlemlenen en büyük işlemlerden biri oldu.

  Balinanın bu para yatırma işlemini satış amacıyla mı yoksa platform tarafından sunulan diğer hizmetlerden herhangi birini kullanmak için mi yaptığı belirsiz. Bununla birlikte, buradaki amaç gerçekten satışsa, bu büyük giriş, varlığın fiyatı için kötü haber olabilir.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Ethereum (ETH) ETF’leri Temmuz’da Piyasaya Sürülecek: Uzman Görüşleri ve Piyasa Etkisi

  Analiste göre ETH ETF'lerinin S-1'ler için nihai onayı 2-3 ay içinde gerçekleşebilir. Eğer öyle olursa,...

  Mt. Gox CEO Karpelès, Bitcoin (BTC) Transferleri Sırasında İstikrarı Güvence Altına Alıyor: ‘Her Şey Yolunda’.

  Kripto dünyası, Mt. Gox CEO'su Mark Karpelès'in son Bitcoin transferlerinin ardından paydaşlara “her şey yolunda” diyerek güvence vermesiyle...

  Balinalar Bitcoin (BTC) ve XRP Biriktiriyor, Santiment Olası Yükselişi Öngörüyor.

  Santiment, en büyük kripto paralar arasında yükseliş eğilimi geliştiğini tespit etti. XRP balinaları altcoin için...