Bitcoin’deki Ağ Ücretlerinde Artış Görülüyor: Bu Nasıl Oldu?

  • IntoTheBlock tarafından takip edilen veriler, Bitcoin’in ağ ücretlerinin geçen hafta %38 artarak işlem başına ortalama 0,000086 dolara ulaştığını ortaya çıkardı.
  • Ağ ücretleri, 3 Eylül’deki ağ aktivitesindeki artış nedeniyle yükselirken, madenciler, 4 ve 5 Eylül tarihleri ​​arasında BTC varlıklarının bir kısmını artırmaya başladılar.
  • Glassnode’dan gelen verilere göre, yedi günlük hareketli ortalamaya göre değerlendirildiğinde, BTC ile alım satım yapmak için oluşturulan yeni adreslerin günlük sayısı 450.000 ile 530.000 arasında dalgalanmıştır.

Bitcoin ağındaki işlem ücretleri geçtiğimiz hafta önemli bir artış gördü; Bu, ilginin yeniden canlandığı anlamına geliyor olabilir mi? Fiyat için iyi haber olabilir!

Bitcoin’in Ağ Ücretlerinin Artışı Gözlemleniyor

IntoTheBlock tarafından takip edilen veriler, Bitcoin’in ağ ücretlerinin geçen hafta %38 artarak işlem başına ortalama 0,000086 dolara ulaştığını ortaya çıkardı. Ağ ücretlerindeki artış, Ordinals aktivitesindeki canlanmaya bağlanmıştır.

Dune Analytics’ten gelen veriler, bu ayın Bitcoin ağındaki yazı işlemlerinde artış gösterdiğini ortaya koydu. 3 Eylül’de, bu inscriptions işlemleri 418.000 adetle ikinci en yüksek günlük seviyeyi kaydetti.

8 Eylül itibarıyla metin yazıtlarının sayısı 150.000 civarında azalırken, günlük yazıt sayısı hâlâ en son Ağustos ayında gözlemlenen yüksek seviyelerde seyrediyordu.

Ağ ücretleri, 3 Eylül’deki ağ aktivitesindeki artış nedeniyle yükselirken, madenciler, 4 ve 5 Eylül tarihleri ​​arasında BTC varlıklarının bir kısmını artırmaya başladılar. BTC’nin Maden İşlem Akışı’nın değerlendirilmesi, günlük yazıt işlemleri ikinci en yüksek seviyeye çıktığında ve onu izleyen iki gün arasındaki bu metrikte %364 artışı gösterdi.

Maden İşlem Akışı metriği, madenlerden borsalara akıtılan BTC miktarını ölçer. Bu metrik yükseldiğinde, madenler ürettiklerinden daha fazla BTC satıyorlar. Bağlam için, 3 Eylül itibarıyla BTC’nin Maden İşlem Akışı 81.57 coin seviyesindeydi. 5 Eylül’de CryptoQuant verilerine göre bu miktar 376.78 BTC’ye yükseldi.

Ayrıca, BTC’nin Madenci Rezervi, incelenen dönemde madenlerin kar elde etmek için harekete geçtiğini doğrulayan coin çıkışlarını gösterdi.

3 ve 5 Eylül arasında bu metrik düşüş gösterdi ve bu, ağ ücretleri yükseldiğinde madenlerin kar elde etmek için harekete geçtiğini gösteriyor.

Yazı yazıldığı sırada CryptoQuant verilerine göre BTC’nin Madenci Rezervi 1.84 milyon BTC’yi gösteriyor.

Günlük talep artıyor ancak fiyat düşmeye devam ediyor

BTC’nin fiyatı dar bir fiyat aralığında seyrederken, öncü koin için yeni talebin geri döndüğü görünüyor. Glassnode’dan gelen verilere göre, yedi günlük hareketli ortalamaya göre değerlendirildiğinde, BTC ile alım satım yapmak için oluşturulan yeni adreslerin günlük sayısı 450.000 ile 530.000 arasında dalgalanmıştır. 8 Eylül itibarıyla BTC ile ilgili işlem tamamlayan toplam 527.908 yeni adres görüldü.

Bir varlığa yönelik yeni talebin artması, varlığa olan ilginin yeniden arttığını gösterir ve genellikle fiyat artışının habercisidir. BTC yazının yazıldığı sırada 26.000 dolarlık fiyat seviyesiyle yüzleşmeye devam ederken, Chaikin Para Akışı (CMF) merkez çizgisinin üzerinde konumlandığı için yükseliş eğilimine girdi.

Bir varlığın CMF’si, bu varlığa giren ve çıkan paranın akışını ölçer. Bu gösterge yükseldiğinde, para varlığa akar. Tersine, düşen bir CMF, paranın varlıktan çıktığını gösterir. CMF, fiyat dar bir aralıkta dalgalanırken yükselirse, artan likiditenin bir varlığa aktığını ancak piyasa duyarlılığının varlığın değerini yükseltmeye yeterince olumlu olmadığını gösterir.

Dar bir fiyat aralığında CMF yükselirse, piyasada çok fazla volatilite olduğu bir işaret olduğunu ve alım satım yapmak için iyi bir zaman olabileceğini unutmamak önemlidir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version