Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin: Madencilik faaliyetlerindeki büyüme ile odak noktası Texas'a kayıyor

  Bitcoin: Madencilik faaliyetlerindeki büyüme ile odak noktası Texas’a kayıyor

  -

  • Bitcoin madenciliği merkezi olan Teksas, 2022 yılında enerji kullanımında %75’lik bir artış gördü.
  • Exahash başına madenci geliri, yılın başından bu yana %27 arttı.

  Kripto madencilik şirketi BitDeer, Teksas’taki madencilik sitesinin geliştirilmiş kapasitesini önemli ölçüde genişlettiğini açıkladı. BlocksBridge’e göre, Rockdale sitesinin işletme kapasitesi Haziran ayında 386 MW iken, H2 2022’de %45 artarak 562 MW’a yükseldi.

  Rapor, BitDeer’ın son bir yıldaki büyümesinin büyük ölçüde Rockdale’deki inşaatla tetiklendiğini belirtti. İlginç bir şekilde, piyasa değerine göre en büyük Bitcoin madencisi olan Riot Blockchain de aynı Teksas şehrinde 700 MW geliştirilmiş kapasiteye sahip olduğunu iddia etti.

  Teksas – Bitcoin madenciliği merkezi

  Statista’ya göre, ABD, 2019-2022 dönemi için küresel Bitcoin [BTC] madenciliğinin önemli bir merkezi olup toplam hash oranının büyük bir kısmını oluşturuyor.

  Eh, güney-orta Teksas eyaleti ülkeyi bir numaralı konuma itmede büyük rol oynadı. Çin makamları 2021 yılında sektöre yönelik bir baskı başlatınca, madenciler düşük enerji fiyatları ve düzenlemelerin olmaması nedeniyle Teksas’a yöneldi.

  Reuters’ın 24 Mart tarihli bir raporuna göre, Teksas’taki madencilik enerji kullanımı 2022 yılında %75 arttı ve önceki 12 aya göre neredeyse üç katına çıktı. Bazı bölgelerde vergi avantajları sunuluyor ve madenciler eyaletin rüzgar ve güneş enerjisine çekildi.

  Ancak, 2022 yılındaki uzun süreli ayı piyasası, madencilerin gelirlerinin düşmesine neden oldu ve birçokları genişleme planlarını kısmak zorunda kaldı.

  Buna ek olarak, sektör, kripto madencilik tesislerinin güç maliyetinin %30’luk bir tüketim vergisi ile vergilendirilmesi önerisi gibi yeni düzenleyici zorluklarla karşı karşıya kaldı.

  Bitcoin madenciliği durumu

  Bitcoin gezgini Mempool’un verilerine göre, ağdaki zorluk 46,84 T ile yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

  Zorluk seviyelerindeki artış nedeniyle, BTC madencileri blokları madencilik için daha fazla hesaplama gücü kullanmak zorunda kaldı, çünkü hash oranı 338 EH/s’ye yükseldi.

  Kaynak: Mempool

  Ağdaki trafiğin 2023 yılında önemli ölçüde arttığı, bunun zorluğu ve hash oranını artırdığı açıktı. Madenciler, exahash başına gelirlerinin yılın başından bu yana %27 arttığı için baskın bir konumda görünüyorlardı.

  Kaynak: Glassnode

  Bitcoin madenciliği, çevrecilerin sera gazlarının önemli emisyon kaynaklarından biri olduğunu iddia etmesi nedeniyle tartışmalı bir konu haline geldi.

  Bitcoin’in yıllık olarak 136 teravat-saat (TWh) elektrik tükettiği tahmin ediliyor, bu da Pakistan ve Ukrayna gibi ülkelerin tüm yıllık elektrik tüketiminden daha fazla.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler