Altın fiyatları trend sınırına tutunabilecek mi? Alım fırsatları hangi aralıkta ortaya çıkacak? İşte detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Dolar endeksinde etkili olan yükseliş eğilimi ile birlikte haftanın ilk işlem gününde zayıf bir seyir izleyen ons altın, dün 1924 – 1945 seviyeleri arasında hareket etmesinin ardından günü sınırlı da olsa düşüşle tamamladı. Ons altın fiyatları bu sabah saatlerinde 1925 seviyesinden işlem görüyor. Aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği gibi, yükseliş trendinde hareket etmekte olan ons altın fiyatlarının bu sabah saatleri itibarıyla söz konusu trendin sınırına kadar gerilemiş olduğu görülüyor.

Bu noktada altın fiyatlarının trend sınırında tutunup tutunamayacağı yakından takip edilecek. Fiyatların trend sınırına denk gelen 1920 desteği üzerinde tutunması durumunda düşüş eğiliminin güç kaybetmesi ve mevcut seviyelerin önümüzdeki döneme ilişkin alım fırsatı vermesi beklenebilir. Aksi taktirde, yani altın fiyatlarının trendi aşağı yönlü kırması durumunda ise düşüş eğiliminin 1900 seviyesi altına doğru genişlemesi söz konusu olabilir. Bugün Euro Bölgesi’nden gelecek olan 2Ç20 GSYİH Nihai Büyüme Oranı verileri takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster