Uniswap Fiyat Analizi: Alçalan Takoz Yükseliş Getirebilir mi?

analiz-6

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Uniswap geçen haftaya göre yaklaşık %18’lik bir fiyat artışı yaşadı. Altcoin için grafikte gözüken alçalan takozun üst trend çizgisinin kırılımı ile UNI yükseliş trendine girebilir. Altcoin için bir başka önemli ve olumlu olan şey ise 200 MA’nın destek olarak hareket etmesidir

Uniswap, merkeziyetsizlik daha fazla kullanılmaya devam ettikçe kripto ekosistemine inanılmaz bir çözüm sunmaya devam edecektir.

Uniswap Yatay Konsolidasyonunu Sürdürüyor!

UNI şu anda 1 milyar dolarlık mevcut 24 saatlik hacmiyle tüm merkezi olmayan değişim hacminin yaklaşık %22’sini oluşturmaktadır. Ancak bu kullanım göz önüne alındığında, UNI’nin Bitcoin aşağı yönlü sert hareketler yapmadıkça yükselişini sürdüreceği beklenebilir.

UNI ağustos ayı başlarında 25 dolar güçlü direncini yukarı yönlü kırdı. Ancak altcoin güçlü direncini desteğe dönüştürmeyi başardı ve birkaç kez 25 dolar desteğini test etti. Ek olarak Uniswap 20 temmuzda başlayan yükselişi ile birlikte %120’lik bir fiyat artışı yaşadı. Bu yükseliş son 10 gündür yatay konsolide olmuş durumda bulunuyor. Altcoin 25 dolar desteği ile 31 dolar direnci arasında hareket ediyor.

Uniswap-09.01

UNI yazım sırasında 30 dolar seviyelerinin üzerinde işlem görüyor. Altcoin 29-30 dolar aralığında bulunan direnç seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Bu direnç seviyesinin üzerinde kalıcı kapanışlar yapmak altcoin için olumlu olacaktır.

Uniswap aşağı yönlü hareketlerde 200 MA’dan destek aldı. Bu hareketli ortalamanın aşağı yönlü kırılmaması altcoin için olumlu oldu. Çünkü 200 MA’nın kırılması altcoini diğer hareketli ortalamalar düşürecektir. Bu hareketli ortalamanın üstündeki fiyat hareketleri altcoin için olumlu kalmaya devam edecektir. Boğalar bu desteği koruyamazsa UNI düşüşünü derinleştirebilir.

Göstergeler Kararsız Gözüküyor!

Stokastik RSI da alım baskısının en yüksek seviyeye çıktığı görülüyor. Stokastik RSI da 80 seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlanırsa UNI için boğa fiyat eyleminin devam ettiğini söyleyebiliriz. Fakat alım baskısının azalması ile altcoinde geri çekilmeler beklenebilir. MACD histogramında yeşil çubukların geri çekildiği gözlendi. Bu da fiyatta geri çekilmelerin olabileceğini gösteriyor.

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Ancak bu korelasyonu kıran Solana, Fantom ve Cardano gibi altcoinler ise yeni ATH’lere ulaştılar. Lider kripto para birimi Bitcoin 47.700 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ek olarak lider altcoin Ethereum ise 3.400 dolar direncini kırarak 3.500 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Ek olarak ETH Gas Fee’lerini de takip etmenizi öneririz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster