Bitcoin, Borsalardaki Çıkışlar İle 50.000 Doları Aşabilir mi?

bitcoin-analiz-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin fiyatı 50.000 dolar fiyatı altında konsolidasyon aşamasına devam ediyor. Yazım sırasında son 24 saatte %1 artışla 47.600 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Lider kripto para birimi geçen hafta 50.400 dolar ile 3 ayın en yüksek seviyesine kadar yükseldi. Ancak kilit direncin üzerindeki yerini sağlamlaştıramadı. BTC yaklaşık 1 haftadır 45.000-50.000 dolar aralığında işlem görerek yatay konsolide oldu. BTC fiyatı çok az ivme gösterirken, döviz çıkışları artmaya devam etti.

Borsalardan Bitcoin Çıkışı Artıyor!

Coinbase kripto borsası, mayıs sonrası ılımlı girişlerin ardından geçtiğimiz hafta boyunca önemli bir Bitcoin çıkışı yaşadı. Bu çıkış önemli bir düşüşe neden oldu. Böylelikle de Coinbase’in Bitcoin rezervi 700K BTC’ye düştü. Coinbase’deki BTC bakiyesi en son Aralık 2017’de BTC fiyatının yeni bir ATH’ye ulaşmasıyla bu kadar düşmüştü.

Bitcoin-09.01

Coinbase’deki BTC arzındaki bu önemli düşüş, borsayı bol miktarda kullanan balinalardan ve hatta kurumsal yatırımcılardan kaynaklı olabilir. BTC’nin borsalardan çıkışı ile yatırımcılar fiyatta bir artış beklediği için bu bir boğa sinyali olarak görülüyor. Arz şoku, lider kripto para biriminin 50.000 dolar direncini aşmasına yardımcı olabilir.

Bitcoin İçin Yatay Konsolidasyon Devam Ediyor

Bitcoin fiyatı 50.000 dolarda aşağı yönlü tepki aldı. 50.000 doların üzerinde kalıcılık sağlayamayan BTC, sonrasında sürekli olarak yatay konsolide oldu. Herhangi aşağı yönlü sert bir düzeltme yaşamayan lider kripto para biriminin yeni ATH’leri test etmesi için bu direnci aşması gerekiyor. BTC için anlık direnç ise 49.400 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Bitcoin-09.01-1

45.000-50.000 dolar aralığında biriken yaklaşık 1.65 milyon BTC, bu aralık zincir üzerinde bir destek oluşturdu. Şu anda bu güçlü destek bölgesinin en üstünde bulunuluyor. Zincir üzerindeki bir sonraki destek aralığı ise 55.000-59.000 dolar aralığında bulunuyor. Bu da demek oluyor ki bir sonraki yatay konsolidasyon aralığı 55.000-59.000 dolar aralığı olabilir. Fakat 50.000 doların üzerindeki sert bir kırılma ile ATH test edilebilir. Böylelikle de yatay konsolide aralığı es geçilebilir.

Bitcoin-09.01-2

Ağustos ayı BTC için boğa ayı olduğunu kanıtladı. Çünkü üç aylık düşüş piyasasından sonra boğalar hakimiyetini arttırdı ve ardında yükselişler geldi. Ancak eylül ayı tarihsel olarak Bitcoin için düşüşle geçmiştir. Bu da altcoinlerin önünü açabilir.  Solana, Fantom ve Cardano gibi altcoinler zaten yeni ATH’lerine ulaştılar. Diğer altcoinler ise Ethereum‘un yukarı yönlü hareketi başlatmasını bekliyor gibi gözüküyorlar.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster