Ethereum Classic Başka Bir Satış Tehlikesi Altında mı?

ethereum-classic-1-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum Classic, 200 SMA’sından geri döndükten sonra toparlanma belirtileri gösterdi. Ancak, momentum zayıf kaldı ve alçalan bir üçgen kurulumu grafiğinde hala bozulmamıştı. Bu ayı göstergesinden kaynaklanan bir kırılma bazı keskin kayıplara yol açabilir. Alıcıların bunu tersine çevirmeleri için alım baskısında yukarı yönlü sert hareket yapmaları gerekir. Yazım sırasında ETC son 24 saat içinde %3.2 artışla 63.8 dolardan işlem görüyor.

Ethereum Classic Olumsuz Gözüküyor!

ETC’nin 60-62 dolar seviyelerindeki sabit düşük seviyeleri, alçalan bir üçgen deseni çizmek için kullanıldı. Genellikle aşağı yönlü bir kırılmayı öngören kurulum, 54 dolara doğru %11’lik bir geri çekilmeyi tetikleme potansiyeline sahiptir. Aylık dip seviyeye düşmeyi önlemek için, ETC’nin bir önceki tepe seviyesi olan 66 dolar üzerinde yeni bir tepe oluşturması gerekir.

Ethereum-Classic-8.31

Altcoin için aşağı yönlü tehilkenin geçmesi için 67.4 doların üzerinde kalıcı bir kapanış boğaları daha yüksek fiyat seviyeleri için tekrar canlandıracaktır. 200-SMA desteği de aşağı yönlü hareketlerin ivmesini azaltabilir. 26 Ağustos’taki bir kırılım ile ETC’nin dip destek çizgisinin altında hareket ettiğini gözlendi. Ancak fiyatlar uzun vadeli hareketli ortalama çizgi tarafından iyi desteklendi.

Göstergelerde Son Durum Ne?

RSI, piyasadaki küçük alım baskısının varlığı nedeniyle 40 seviyesinin üzerinde hareket ediyor. Ancak, RSI’ı sadece 50 ile sınırlı tutmak, daha uzun vadede satıcılar için daha olumlu olabilir. Bunun nedeni, bir düşüş trendin şu anda etkin olmasıdır.

Her iki gösterge de denge seviyelerinde bulunurken Awesome Oscillator ve MACD’de bazı kararsızlıklar kaydedildi. Aynı şekilde, satış baskısı hafifletilmezse bu göstergeler hızlı bir şekilde ayı sinyalleri verebilir. Her iki gösterge de kendi yarım çizgilerinin altına düşerse kısa vadeli sert bir satış baskısı gözlenebilir.

Ethereum Classic için fiyat eylemleri alçalan bir üçgen oluşumunda şekilleniyor. Bu kurulumu geçersiz olabilmesi için 66 dolar seviyesinin üzerinde kalıcı kapanışların gözlenmesi gerekir. Aksi bir durumda 200 SMA desteği tehlike altına girebilir.

Genel kripto para piyasası Bitcoin etrafında şekillenmeye devam ediyor. Ancak Solana ve Fantom gibi altcoinler korelasyonu kırarak yeni ATH’lere yükselmeye çalışıyorlar. Altcoin yatırımcıların Bitcoin ve Ethereum’un fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir. Lider altcoin Ethereum yazım sırasında son 24 saatte %5 artarak 3.400 dolar seviyesinin altında işlem görüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster