Ethereum Madenci Verileri Olumlu Gözüküyor!

ethereum-4

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum 3200 dolar seviyelerinin üzerinde güçlü işlem yapmaya devam ediyor. Yazım sırasında baskı altındaki kripto para piyasasına rağmen Ethereum %6 yükseldi. Lider kripto para birimi 3.400 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Ethereum Madenci Bakiyeleri Artışta

Ethereum bazı olumlu zincir içi aktivitelerle seviyelerini yükseltmeyi başarıyor. Zincir içi veri sağlayıcısı Santiment, ETH madenci bakiyelerinin geçen ay kelimenin tam anlamıyla üç katına çıktığını bildirdi. Veri sağlayıcısı notları şu şekilde:

ETH madenci bakiyeleri ağustos ayında kesinlikle fırladı. Bugün 81.512 dolardan 243.000 dolara %198 artarak üçe katlandı. Tutulan madenci kripto paralarındaki tarihi geri dönüş, bugün 3 yılın en yüksek seviyesine geri döndü.

Ethereum-08.31-1

Ethereum fiyat dalgalanması ve yükselen madenci dengeleri olumlu bir gelişme gösteriyor. Bununla birlikte, Ethereum blockchainindeki zincir üzerindeki aktivite keskin bir ayrışma göstermektedir.

Örneğin, Ethereum blok zincirindeki günlük aktif adres şu anda günde 450.000 adreste bulunuyor. Glassnode’a göre, mayıs 2021 boyunca tüm zamanların en yüksek seviyelerinin hala %33 altında seyrediyor. Veri sağlayıcısı, Ethereum blockchainindeki mevcut etkinliğin 2020’nin ortalarından sonlarına kadar kurulan istikrarlı boğa öncesi birikim aralığına benzer olduğunu ekliyor.

Ethereum-08.31-2

NFT’ler İle Birlikte Ağda Ödenen Ücret Yükselişte

Benzer şekilde Ethereum blockchainindeki işlem sayıları da düşüşte bulunuyor. Ancak aktif adreslerdeki ve işlem sayılarındaki düşüşe rağmen, ağa ödenen ücret miktarı önemli ölçüde daha yüksek olmaya devam ediyor. Glassnode’un bildirdiğine göre, bunun nedeni ETH blockchainindeki NFT’lere olan güçlü talep olarak gözüküyor.

 

Şu an itibariyle ETH blockchainindeki toplam işlem ücreti günlük 10.000 dolar gibi nispeten yüksek seviyelerde bulunuyor. Ancak bu miktar 2020’nin DeFi yazına kıyasla hala düşük bir seviyede bulunuyor.

Ethereum-08.31-3

Ayrıca, ETH tabanlı NFT aktivitelerindeki bu ani yükselişin bir maliyeti vardır. Ek olarak DeFi belirteçleri COMP, UNI, AAVE ve YFI’nin adres etkinliği düşüşte bulunuyor. Glassnode, bunun yatırımcıların ilgisinde güçlü bir düşüşü temsil eden kasvetli bir tablo çizdiğini belirtiyor.

ETH yazım sırasında 3.400 doların üzerinden işlem görüyor. Ancak lider altcoin için ilk destek seviyesi 3.350 dolar seviyesinde bulunuyor. Ek olarak yukarı yönlü hareketlerde ise ilk destek seviyesi 3.500 dolar seviyesinde bulunuyor. Bu seviyenin aşılması halinde lider altcoin ATH‘sine gidebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster