Ethereum Fiyat Analizi: 4.000 Dolara Yolculuk Başladı mı?

ethereum-2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum 3.400 dolardaki güçlü direncini aşarak yazım sırasında son 24 saatte %4 artarak 3.500 doların üzerinde işlem görüyor. Ek olarak lider altcoinin sosyal hacimleri de ağustos ayları başlarındaki yüksek seviyelerine çıktı.

ETH Güçlü Direncini Aştı!

Ethereum, pazartesi günü 3.200 doların üzerinde bir kırılmanın ardından salı günü 3.484 dolar ile 14 haftanın en yüksek seviyesine çıktı. Lider altcoin %61.8 Fibonacci direncin üzerine çıkarak yeni bir yükselişi başlattı.

Yatırımcılar 3.400 doların üzerindeki kırılmanın Ethereum’un 4.000 dolara yükselmesi için geçiş aşaması olduğunu düşünüyor. Ancak yükseliş ivmesi azalmış gibi görünüyor. Lider altcoin 3.400 dolar destek seviyesini koruyabilirse yükselişin devamının gelebileceği beklenebilir.

Veri analiz platformu Skew’e göre Ethereum bir önceki hafta en iyi performans gösteren ana varlıktı. Ethereum, genel kripto para piyasasındaki yatay konsolidasyon ile 3.000 dolara doğru hafif bir geri çekilme yaşadı. Bu geri çekilme ile yatay konsolidasyonun yatırımcılara verdiği güven lider altcoinin Bitcoin’den daha iyi bir yatırım aracı olabileceğini gösterdi.

Ethereum Sosyal Hacimleri Arttı!

Bu arada 3.400 doların üzerindeki yükseliş lider altcoinin sosyal bahsetmelerini arttırdı. Sosyal medya platformlarında artan bahsetmeler ile artan sosyal hacim, bir haftalık yatay konsolidasyondan sonra geliyor.

Ethereum-09.01

Santiment’in verileri, hacmin 4.144’e ulaştığını ve 90 günlük ortalamada kaydedilen 3.892’lik önceki yüksek sayıyı aştığını gösterdi. Sosyal medya bahsetmeleri, yatırımcıların bir kripto varlığına olan ilgileri hakkında bir fikir verir. Fiyat, artan sosyal hacimle birlikte ralli yapma eğilimindedir.

Altcoin İçin Göstergeler Ne Durumda?

Lider altcoin ETH, güçlü direncinin üzerinde işlem görüyor. Geri çekilmelerde öncelikle 3.400 dolar desteğinden tepki alınması bekleniyor. Ek olarak MACD göstergesi boğa görünümünde kaldı. Gelebilecek satın alma sinyali piyasaya daha fazla yatırımcı çağırarak Ethereum’un 4.000 dolara olan yolculuğunu destekleyebilir.

Ethereum-09.01-1

Göreli Güç Endeksi (RSI), lider altcoin Etherum için henüz aşırı alım olmadığını gösteriyor. RSI için mevcut olan nötr durum boğaların daha çok güçlenmesi için avantaj sağlayabilir. Göreceli Güç Endeksinin 70 seviyesinin üzerine çıkması aşırı alımı tetikleyecektir. Böylelikle de Ethereum’un yükseliş yaşaması kaçınılmaz olacaktır.

Lider altcoin Ethereum’un yükselişleriyle altcoinlerde de hareketlenme beklenebilir. Ancak Bitcoin‘in aşağı yönlü sert hareketleri muhtemelen Ethereum’un da geri çekilmesine sebep olabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster