Ethereum Bu Yarışta Bitcoin’in Önüne Geçebilir!

ethereum-3

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum ve Bitcoin tartışması bu kripto para birimlerinin kendileri kadar eskidir. Şimdi, her iki taraftan yatırımcılar bir varlığın diğerine karşı üstünlüğünü savunurken, Bitcoin’in tahtına dokunulmadığı yadsınamaz.

Bununla birlikte, gelişen bir kripto para ekosistemi, sürekli güncellemeler ve kurumsal destek ile Ethereum’un da daha da yakınlaşması yadsınamaz.

Ethereum Bitcoin’den Daha Fazla Getiriye Sahip

Ağustos ayı her iki kripto para biriminden de sağlam bir toparlanma gördü. Aslında Bitcoin ve Ethereum için 30 günlük getiriler, yazının yazıldığı sırada sırasıyla %15.84 ve %25.95 ile pozitif değerleri öngörmektedir.

Bitcoin’in fiyatının konsolide kalmasıyla birlikte son birkaç haftadır BTC hakimiyetinde de düşüş görüldü. Aslında yazım sırasında BTC hakimiyeti Haziran ayından bu yana en düşük seviyesindeydi. Peki, bu aslında Ethereum’un Bitcoin’in hakimiyetine meydan okuyor olduğu anlamına gelebilir mi?

Ethereum-BTC-08.31

Yakın tarihli bir raporda “Ethereum’un Bitcoin’in kripto dünyasındaki hakimiyetine meydan okuyor” vurgusu yer aldı. Hipotez, Ethereum’un bir aylık ileri kontratının spot fiyata kıyasla %8.37 artışla işlem görüyor olmasına dayanıyordu. Aksine Bitcoin’in bir aylık vadeli işlem sözleşmeleri sadece %6.58 artış yaşadı.

Bu, ETH’nin Bitcoin ile karşılaştırıldığında daha fazla kurumsal benimseme ve daha yüksek bir boğa seviyesine sahip olma olasılığını da ortaya attı. Buna ek olarak, Ethereum sözleşmelerine ve Bitcoin’e karşı açık ilgi de nisan ayındaki 0.1 seviyesinin altından yaklaşık 0.3’e yükseldi. Aynı şey Ethereum’un son zamanlarda aldığı kurumsal ilgi ile de desteklenebilir.

Hem Bitcoin hem de Ethereum yatırım ürünleri yatırımcılar için en popüler seçimler olmaya devam ediyor. Ek olarak Bitcoin yatırım ürün alanına hakim olmayı da sürdürüyor.

Bitcoin Hakimiyeti Azalıyor!

Bununla birlikte, Temmuz ayından bu yana Ethereum’un AUM’u %72.8 artışla 13.8 milyar dolara yükseldi. Öyle ki BTC’nin AUM’u sadece %51.9 artışla 38.1 milyar dolara yükseldi. En önemlisi, BTC de pazar payını kaybetti. Aynı şey geçen ayki %72.1’den toplam AUM’nin %69.6’sına düştü.

Ethereim-BTC-08.31

Bitcoin piyasanın lider kripto parası olmaya devam ederken, Ethereum’un ilerleme hızına göz yumulamaz. ETH hala Londra güncellemesini benimseyen ağının pozitifliğini yaşıyor gibi görünüyor.

Altcoinin önümüzdeki aylarda deflasyona girmesi bekleniyor. Bu, boğaları daha da teşvik edebilir. Ek olarak lider altcoinde kurumsal yatırımcıların dikkatlerini üzerine çekebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster