Tezos’un Bu Ay Yüzde 85 Değer Kazanmasının 3 Nedeni!

analiz-17

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Büyük protokol iyileştirmeleri, cazip stake ödülleri XTZ için görülen mevcut boğa fiyat eylemini destekliyor.

XTZ Ethereum Karşısında Güç Kazanıyor

Ethereum ağı şu anda akıllı sözleşme dağıtımı ve aktif kullanıcılar açısından baskın katman bir protokolüdür. Ancak rakiplerine kıyasla dezavantajlı gözüküyor. Çünkü rakip protokoller ağın karşılaştığı en büyük sorunlar olan yüksek işlem maliyetlerine ve yavaş onay sürelerine çözümler sunarak güç kazanmaktadır.

XTZ 20 Temmuz’da 2,09 dolar ile dip yapmıştı. 24 saatlik işlem hacmi 1 milyar dolar arttı ve 27 Ağustos’ta %165 yükselerek 5,53 dolara ulaştı.

XTZ-

XTZ’de son bir ay içinde görülen güçlü büyümenin üç nedeni arasında son ‘Granada’ yükseltmesi yoluyla ağda yapılan iyileştirmeler, Tezos ağının birkaç büyük bankacılık kurumu tarafından benimsenmesi ve altcoin sahiplerini kripto paralarını ağa yatırmaya ikna eden cazip stake ödülleri yer alıyor.

Protokol Güncellemesi İşlem Maliyetlerini Azaltıyor

Daha önce de belirtildiği gibi, Tezos ağı, zaman içinde sert bir çatala gerek kalmadan yükseltilebilen kendi kendini değiştiren bir blok zinciridir.

Tezos ağı, piyasaya girme sürecinden bu yana yedi başarılı güncellemeden geçti ve bunlardan üçü 2021’de gerçekleşti. Ek olarak en son ‘Granada’ güncellemesi 6 Ağustos’ta gerçekleşti.

xtz-tw

Tezos’taki ekibe göre, bu son yükseltmeden elde edilen bazı iyileştirmeler arasında blok süresinin 60 saniyeden 30 saniyeye düşürülmesi ve akıllı sözleşmelerle gaz tüketiminin ortalama 3 ila 6 kat azaltılması yer alıyor.

Bankalar Tarafından Benimsenme Artıyor

Fiyat ve farkındalık artışı sağlamaya yardımcı olan ikinci bir gelişme de Tezos’un dijital varlık firması Crypto Finance AG ve İsviçreli ticariden işletmeye işlem bankası InCore tarafından benimsenmesi oldu. Her ikisi de ağda yeni bir belirteçleştirme aracı başlatmayı planlıyor.

İki şirket ayrıca DAR-1 token standardı olarak adlandırılan varlık belirteci için kara para aklamayla mücadele (AML) yetenekleri ve varlık yönetimi de dahil olmak üzere finansal piyasaları destekleyen yeni akıllı sözleşmelerle etkinleştirilen işlevlerin kilidini açacak yeni bir Tezos belirteci standardı geliştirdi.

InCore ayrıca XTZ için kurumsal düzeyde depolama, stake ve ticaret hizmetleri başlatacağını ve finansal kurumlara müşterilerinin varlıkları için stake hizmetleri sunma olanağı sağlayacağını ortaya koydu.

Çekici Stake Ödülleri Dolaşımdaki Arzı Azaltıyor

XTZ ayrıca, ödüllerin stake karşılığında konsensüs sağlamaya yardımcı olmak için tokenların çoğunluğunun dolaşımdan kaldırılmasına neden olan çekici stake fırsatlarından yararlanıyor gibi görünüyor.

StakingRewards’ın verilerine göre, XTZ’lerini devreden token sahipleri için mevcut yıllıklandırılmış oran %7.85’dir.

XTZ’yi devretme işlemi ortalama bir kullanıcı için basittir. Proje tarafından önerilen cüzdan ara yüzlerinden herhangi birinden yapılabilir.Birden fazla borsa Coinbase, Kraken ve Binance dahil olmak üzere küçük bir ücret karşılığında stake hizmetleri de sunar.

XTZ-Son

TZStats’tan gelen veriler, XTZ’nin toplam arzının %77,65’inin, piyasada bulunan token sayısını önemli ölçüde sınırlayan ve potansiyel bir pozitif fiyat baskısı kaynağı olan ağa aktif olarak bağlandığını göstermektedir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster